• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

i 30 cular nerdesiniz

orbay74

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg i30
güzel bir alet olan i30u daha verimli kullanmak amacıyla hangi seti kullanıyoruz. i30unfarkl özelliklerini bilen arkadaşlarım birbirimizle paylaşalım. pa80için 800lerin karşısında hala direnenler olduğu gibi bizdei30 cular olarak birşeyler yapalım i30u canlandıralım sayfa yenilendikten sonra sayfamız zayıfladı iserisi sayfamız bigilerimizi her daim paylaşalım saygılarımlal

ben burdayım ve planlarım var i30 için şimdiye kadar
korg pa55tr için restore data ve st çalışmalarım oldu
or700 için korg pa ritimlerinden oluşan ümit set yaptım
şimdide i30 için ilk planda yamaha batı ritimler seti hazırlıyorum

fakat i30 şu anda genelde fiyatı ucuz olduğu için acemilerin elinde bu bir şanssızlık
buna rağmen acemiler bu orgu kullanamıyorlar genelde çünkü prof alet bedavası yok ve emek istiyor
aletin üzerindeki ritimler fazlasıyla yeterli ben sadece ihtiyacım olan 3-5 ritimi ekleyeceğim birde sesleri kendime göre yapacağım o kadar yani orgun masa üstünü kendime göre ayarlayacağım

Moderatör tarafında düzenlendi:
selamlar değerli duygu tiryakisi arkadaslar karaman dan bi i 30 cu:)muhittin ben.i 30 sağlam alet her yönüyle ritmler son derece guzel,yalnız sizlerden ricam elinizde daha yazılmıs sesler den once ses rica ediyorum.ritm ve ses beraber.veya baska korg serisi sesleri i 30 a yukleyebiliyormuyuz,paylasimlariniz icin teşekkur ederim,saygılar[/B]

i30 da sampler ulmadığı için

i30 da sampler olmadığı için dışarıdan ses yüklayemiyoruz fakat program bölümü çok kapsamlı ve güzel sesler doğaçlanabilir nitekim üstadlarımızın yapmış olduğu sesler oldukça güzeldir biraz üstüne düşülürse başarılı olunur evet i30 okadar basit bir alet değil.emek verilmesi gereken bir orgtur daha tam olarak çözüldüğünü zannetmiyorum.alalı birbuçuk sene oldu hala üzerinde çalışıyorum teşkkürler

walla ben orgu çözdüm tüm pa80 ritimlerini orguma attım gerçekten on numara oldu.ritimlerde hiç bir aksama, hiç bir eksiklik yok.sesleri de ayarladım özellikle elektrolar güzel oldu...yakında paylaşırım seti.2-3 tane daha ritim ayarlamam gerekiyor.bi kaç ses eksik onları da tamamlıcam.seti öyle paylaşcam.

merakla bekliyoruz kolay gelsin

ben trakyalı m, aktaş eh biraz acemiyim ama idare eder kendim saz çaldığım için hastasıyım bu i30 a onun için elektro bağlama sesi hastasıyım emekli memurum ,yaşım 58 hala i30 la oyalanıyorum delikanlı dediğin seti çabuk yayınlarsan çok sevinirim hepinize selamlar

bende i30 kulanıcısı oarak aranıza yeni katıldım,bir şey öğrenmek isterim,setin içindeki hiç bir şey değişmeden özelikle sesleri efekleri değişmeden sadece ritimleri nasıl değiştirebiliriz başka yerden nasıl transfer edebiliriz hiç bozmadan birde sadece user yazan c v d bölmlerine yükliyoruz,prenst yazan a ve b nasıl yükleriz.

şöyle anlatayım beğendiğin setorg uzerinde dursun edıt tuşunu tıkla sağustteki kutucugu tıkla açılan sayfada erase style ile tek tek 12 blocktaki 48adet rıtmi siliyosun [amaç afekt ve sesler değişmeyecek burda set düzenlemeyi anlarsın]rıtmleri erase stıyle tıkla c 11 sıl tekrar c 12 sıl hepsini sil sonra başka setlerin block larından rıtm çekiceksin fakat yapacağın şey seninsetindeki rıtm kalıpları uymayabilir butun drumkiti değil sadece yarayanı al bunuda baska set proram de ordan r bankasını tıklla hangi kiti stiyorsan tıkla al 8 adet seçenek var ondan birbirine yakın setlrdeki rıtmleri tercih edersen iyi olur şimdi dıkkat dıskten settıkla bir tıkla setiaç style aç bloklar çıkacak [seti yuklemiyosun sadece açıyorsun ]senın boşaltığın setın üzerine set yuklıyeceksin

Piyanist şantör ,evlat ben maktas ,hani ümit setin korg 130 için yaptiğin yayinla da kullanalim,,,