• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

İcralık mal almak...

francesco85

https://egitimaskina.com
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.egitimaskina.com
Enst.
KORG pa800
Arkadaşar, bazen öğretmen arkadaşlarla konuşuyoruz bu konuda.Alınır mı, alınmaz mı; alırken nelere dikkat etmeli, aldıktan sonra sorun olur mu...Daha önce böyle bir işle uğraşan var mı?

Cevap: İcralık mal almak...

ben şahsen hiç almadım ama sağdan soldan alan kişiler tanıtım.ve bunların bir çoğuna da icralık mallar yar olmadı.aldıkları maldan hayır göremediler.çoğunlukla araba alanlar daha çok başına bela aldı.ne demişler ağlayanın malı gülene yar olmazmış.ben şahsen almam bu benim şahsi görüşümdür.
saygılar...

Belki batıl görülebilir ama ben de asla almam. O düşünceye ben de katılıyorum. 'Ağlayanın malı...' Biraz pahalı olur ama adam gibi olur.

E ama biz almazsak o adam borcunu nasıl ödeyecek?

Bu da bir görüş tabi ki ama dikkat edersen adam kendi satmıyor. Mahkeme tarafından yok pahasına satılıyor. Arada birazcık fark var...

Bu da bir görüş tabi ki ama dikkat edersen adam kendi satmıyor. Mahkeme tarafından yok pahasına satılıyor. Arada birazcık fark var...

Mahkeme de iş olsun diye satmıyor ki.Adam ya kredi almış, işleri yürümemiş; ya fazla açılmış, ya ekonomik kriz vurmuş...Biz almazsak bu defa bu adamın malının değeri iyice düşecek.Borcunun ne kadar fazlası ödenirse ona da o kadar iyi olacak.

İşin içinde "rıza" faktörü olmadığı zaman bazı insanların içine sinmiyor Ruhi hocam "belki batıl inanç" demiş ama bence değil sadece "empati" yeteneğiyle alakalı birşey bende almayı hiç istemem...

öyle düşünmeyin o mal 2 kez satılmayınca adam başkasının üzerine alıp değerinden fazlasına satıyor kendini kurtarıyor sadecekendinizi o insanların yerine koyun aynı duruma siz düşseniz ne olurdu

Murat kardeşime katılıyorum.

haddim olmayarak şöyle bir yorum yapayım almadan önce şahsın rızasını almak daha doğru olur şimdi 50000 tl değerindeki bir aracın ortalama icra satış fiyatı 30000 tl yani yüzde 60 tan açılır ilk satışta alan olmazsa oranlar değişiyor.şimdi o aracın sahibi olduğunuzu düşünün 50000 tl lik aracınız satılıyor ama 30000 tl lik borcunuz kapanıyor. Banada pek vicdani gelmiyor bu iş...