• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

İstanbul da Cafebar veya Türkübar işi arıyorum

TEKİNOĞLU

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Bağlama, Pa-80 ve Or-700 TR V1
İstanbul da yaşıyorum. Müzik ile ilgili 2 adet Bakanlık onaylı diploma sahibiyim. Türk Halk Müziği ve Bağlama hocasıyım. Nota üzeri ders te verdim. İstanbul civarında Cafebar veya Türkübar larda Grubumla çalışmak veya mekanın mevcut sanatçılarına eşlik etmek istiyorum. Beğenilmediğimi hissettiğim anda ben kendim ayrılırım zaten. Tv, Radyo,Konser veya Canlı Sahne hakkında uzmanım ve çıkmadığım yer kalmadı. adım Muzaffer (0535) 615 99 18

Saygılarımla,

Cevap: İstanbul da Cafebar veya Türkübar işi arıyorum

Maşallah üstadım sizde yok yok hani ;) Allah hayırlı işler, bol kazançlar versin.Ben olsam sizin gibi kaliteli bir insanı kaçırmazdım.Ama malesef talep ettiğiniz gibi bir işletmem yok :D :D

Sayıglılar...

Maşallah üstadım sizde yok yok hani ;) Allah hayırlı işler, bol kazançlar versin.Ben olsam sizin gibi kaliteli bir insanı kaçırmazdım.Ama malesef talep ettiğiniz gibi bir işletmem yok :D :D

Sayıglılar...

Canımsın, Saygılarımla,

bu kadar iyi özellikle boş kalacağınızı sanmıyorum Muzaffer bey..

Arkadaşlar daha evvel rüyamda bile görsem inanamayacağım ekip lerle çalıştım. Bir araba kazası sonucu sol kolum felç oldu ve 2006 yılında bana amaliyata yatsam sağ çıkmama %30 şans verilse de kabul edip amaliyat oldum ve düzeldim. Genede sol kolumda kalıntılar yok değil eskiden kendi parmaklarımı kendim göremezdim. Bende oluşan performans kaybı sonrası diğer profosyönel gruplardan kendimi yetersiz gördüğüm için kendi isteğimle ayrıldım. Cafebar veya Türkübar lar elbette benim için yeterli gördüğümden çalışmak istedim lakin gördümki adamlar insanların fiziki görümüyle çalıp çalamayacağına karar veriyorlar veya herhangi bir referans yok ise ağzınla kuş ta yakalasan boş. Önceki dönemlerde bu tarz yerlerden bana çok teklifler geliyordu çünkü TV kanallarından herkes görüyordu fakat benim bu tarz yerler için vaktim yok denecek kadar azdı. Ya şimdi? Kaderin cilvesine bakki yer bulamıyorum :) Bu nedenle ne oldum değil, ne olacağım demek lazım. Saygılarımla,

Arkadaşlar daha evvel rüyamda bile görsem inanamayacağım ekip lerle çalıştım. Bir araba kazası sonucu sol kolum felç oldu ve 2006 yılında bana amaliyata yatsam sağ çıkmama %30 şans verilse de kabul edip amaliyat oldum ve düzeldim. Genede sol kolumda kalıntılar yok değil eskiden kendi parmaklarımı kendim göremezdim. Bende oluşan performans kaybı sonrası diğer profosyönel gruplardan kendimi yetersiz gördüğüm için kendi isteğimle ayrıldım. Cafebar veya Türkübar lar elbette benim için yeterli gördüğümden çalışmak istedim lakin gördümki adamlar insanların fiziki görümüyle çalıp çalamayacağına karar veriyorlar veya herhangi bir referans yok ise ağzınla kuş ta yakalasan boş. Önceki dönemlerde bu tarz yerlerden bana çok teklifler geliyordu çünkü TV kanallarından herkes görüyordu fakat benim bu tarz yerler için vaktim yok denecek kadar azdı. Ya şimdi? Kaderin cilvesine bakki yer bulamıyorum :) Bu nedenle ne oldum değil, ne olacağım demek lazım. Saygılarımla,

Allah korumuş üstadım,ne olursa olsun hayat devam ediyor ve sizinde ekmeğinizi bir şekilde kazanmanız gerekiyor.Umarım layık olduğunuz bir mekanda gönlünüzce mesleğinizi icra edebilirsiniz.Allah sağlık ve sıhhat versin,sizin gibi değerli üstadlar bize lazım...

Saygılarımı sunuyorum hocam....

her şey insan için.önemli olan hayattan kopmamak.yaşamayı sevmek.sizin gibi üstadların değeri mutlaka anlaşılır.allah büyüktür...

üstad birde kendi parmaklarımı kendim göremezdim demişsiniz(acaba nasıl yaptınız bunu) acaba rica etsem org içinde önerebileceğiniz parmak eğzersizleri varmı..???

üstad birde kendi parmaklarımı kendim göremezdim demişsiniz(acaba nasıl yaptınız bunu) acaba rica etsem org içinde önerebileceğiniz parmak eğzersizleri varmı..???

Sevgili kardeşim evet eksersizlerle de parmak geliştirilir fakat bence bu iş refleks olayı ile bağlantılıdır. Bazı insanların parmakları Allah vergisi doğuştan hiperaktif misali çok seri hareketlidir. Örneğin, bilgisayar kullananları normal hayatta herkes görmektedir. Bunları bazıları hiç ekrana bakmaksızın konuşur gibi hızlı ve seri vede 10 parmak yazarlar, bunun yanında bazıları da 2 parmak ile harfleri arar dururlar :) İnsanı adeta canından bezdirirler işte bu olay bence dikkate alınması gereken bir durumdur. Ama tabiki egsersizler ile sizde mevcut bulunan cevheri de ortaya çıkarıp sergilemeniz elbetteki mevcuttur. Bunun için size Org, Bağlama farketmez şunu rahatlıkla önerebilirim. Öncelikle kullanacağınız parmaklarınıza ambalaj lastiğini (fazla dar ve gergin olmamak koşulu ile) doluyorsunuz sonra parmak aralarınızı açmaya zorlayıp sırasıyla bir zemine 1, 2, 3, 4 ve 5. tersi 5, 4, 3, 2, 1 (Bu rakkamlar parmak ismi olarak düşünün) vurarak ağırdan hızlıya doğru sürekli ve saatlerce çalışın. Parmaklarınız yorulup sancılayacaktır lastikten kaynaklı kan hareket etme işlemine dikkat ederek devap etmelisiniz. Zamanla elinizin terlediğini ve mevcut ağrıların yok olduğunu göreceksiniz. Sonra lastiği çıkarın 10 dakika kadar dinlenin ve bu kez de Org tuşları veya Bağlama perdeleri üzerinde aynı elinizi Do, Re, Mi, Fa, Sol, La, Si, ES Si, La, Sol, Fa, Mi, Re, Do şeklinde sürekli yavaştan hızlıya doğru çalışın birkaç hafta sonra bu kez de Arpej falan çalışın bunun size zamanla çok faydası olacağı kanısındayım. Kolay gelsin Saygılarımla,

teşekkür ederim abi.bu akşam mutlaka deneyeceğim....