• Trakyamuzik.net Güncellenmiştir..! Medya ve Kaynaklar gün geçtikçe içeriğimiz Çoğalıyor.. izlemede kalın saygılar..
  • '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Joystick Port üzerinden bir PC ve bir Yamaha MIDI Instrument Y

Nejat Levent

MERHUM ( Allah Rahmet eylesin)
Özel Üye
Katılım
8 Nis 2005
Mesajlar
1
Tepkime puanı
7
Puanları
0
Iletişim MIDI / Joystick Port üzerinden bir PC ve bir Yamaha MIDI Instrument Yapılandırılması


Yamaha MIDI enstrüman (klavye, sesi modülü, sequencer, vs) Windows tabanlı bir MIDI üzerinden PC arayüzlerin-uyumlu ses kartı 15-pin ile MIDI / Joystick portu. Ancak, başarılı MIDI iletişimi için sırayla gerçekleşmesi, MIDI kablolama, sürücüler ve uygulama programı doğru şekilde yüklenmeli ve yapılandırılmış.

İçindekiler:

1) Yamaha MIDI Instrument ayarları.
II) bir bilgisayara Tek Yamaha MIDI Instrument bağlama.
III) bir bilgisayara (Klavye ve Ton Modülü) İki Yamaha MIDI Instruments bağlama.
IV) Windows MIDI Ses Kartı Sürücü Yükleme doğrulanıyor.
V) Denetim Masası'nda MIDI Çıkış Sürücü Ayarlama.
VI) MIDI Uygulama Kurulum.
VII) Test MIDI Bağlantı.
VIII) Sorun Giderme.ÖNEMLİ: Oldukça bu bölümlerde kronolojik olarak dikkate alınması önerilir.


NOT: Yamaha MIDI / Joystick kablo, bölüm # TW6MC1, önerilir. Diğer uyumlu kablolar da kullanılabilir. Kablo) MIDI / MIDI ve Yamaha MIDI enstrüman (lar MIDI OUT port IN bilgisayar ses kartına Joystick portu bağlanır.


TW6MC1 yerel bir Yamaha satıcı satın alabilirsiniz ya da 've Aksesuarları' de Yamaha Parçaları arayarak: (888) 892-6242 (Basın '1 'bir kez arama bağlı). Locate "üzerine tıklayın Bayi", bu sayfanın en üstünde bir yerel Yamaha satıcı bulmak bulundu.
Yamaha MIDI Instrument i) Ayarlar:

En Yamaha MIDI enstrümanın varsayılan ayarlar genellikle iyi en MIDI yapılandırmaları herhangi bir değişiklik yapmaya gerek kalmadan çalışacaktır. Kontrol, bu temel parametreleri ayarlanmış olduğundan emin olun:
MIDI İletim Kanal = 1
MIDI alma Kanallar = 1-16
Yerel = ON (Bu ayar Yamaha MIDI klavye için geçerlidir)
NOT: Bazı Yamaha MIDI enstrüman bir 'HOST SELECT' geçiş ya geri, alt ya da yan panelde yer var. Bu anahtarı 'MIDI' konumuna ayarlı olduğundan emin olun.


II) bir bilgisayara Tek Yamaha MIDI Instrument Bağlanma:
Ses kartına takın 15-kablo pimli 15-pin içine MIDI / Joystick portu.
MIDI fiş bağlayın 'MIDI IN' Yamaha MIDI enstrümanın MIDI OUT portuna etiketli.
MIDI fiş bağlayın 'Yamaha MIDI enstrüman liman MIDI OUT' MIDI IN etiketli.


III) bir bilgisayara İki Yamaha MIDI Instruments Bağlanma:
Ses kartına takın 15-kablo pimli 15-pin içine MIDI / Joystick portu.
MIDI fiş bağlayın 'MIDI' IN ilk Yamaha MIDI enstrümanın MIDI OUT portuna (Örnek: PSR klavye) etiketli.
MIDI fiş bağlayın 'ikinci Yamaha MIDI enstrüman liman MIDI OUT' MIDI IN (Örnek: MU sesi modülü) etiketli.
NOT: Yukarıdaki bağlantı prosedürleri Yamaha TW6MC1 MIDI için geçerli / Joystick kablosu. En kablolar ama yukarıda açıklandığı gibi aynı kurulum yordamı kullanmayın. Orada farklı bağlantı gereksinimleri diğer kabloları olabilir.


IV) Windows'da MIDI Ses Kartı Sürücü Yükleme doğrulanıyor:
Tıklayın <Start> Windows görev çubuğundan düğmesini tıklayın.
Seçin 'Ayarlar'.
'Denetim Masası'.
'Sistem' ikonuna çift tıklayın. Sistem Özellikleri 'sekmesi menü sayfası' görünür.
'Aygıt Yöneticisi' sekmesine tıklayın.
Türü 'tarafından' Profili cihazlarda radyo düğmesini tıklayın.
Ses, video ve oyun 'çift tıklayın kontrolörleri' 'Profili cihazlar yazın' tarafından liste kutusu bulunur. Aygıt sürücüleri listesi görünecektir.
Bu ses kartı için uygun sürücü listesinde olduğunu doğrulayın.
NOT: Bir MIDI sürücüsü normal 'olarak MPU-401' veya kelime 'belirtilir MIDI' olacak listede adını bir yerlerde Soundblaster's 'SB MIDI' sürücü de olabilir, örneğin. Eğer ne 'MPU-401' ne de 'MIDI' listelenen, ses kartı MIDI uyumluluğunu doğrulamak için ses kartı veya bilgisayar üreticisine başvurun.


V) Denetim Masası'nda bir MIDI Çıkış Sürücü Ayar:

Denetim Masası'nda bir MIDI çıkış sürücü seçilmesi Windows MIDI iletişim sağlar Media Player gibi uygulama tabanlı, Yamaha MIDI enstrüman için. Aşağıdaki basit bir işlemdir.
Tıklayın <Start> Windows görev çubuğundan düğmesini tıklayın.
Seçin 'Ayarlar'.
'Denetim Masası'.
'Multimedya' simgesine çift tıklayın. Multimedya Özellikleri 'sekmesi menü sayfası' görünür.
The 'MIDI' sekmesine tıklayın.
Seçin bir MIDI sürücüsü (Örnek: 'MPU-401' ya da 'SB MIDI') beyaz in 'MIDI çıkış' liste kutusu listelendi. Bir kez bir sürücü liste kutusundan seçildiğinde, ince gri kutu kelime altında bulunan görünür, 'Tek Aracı'.
NOT: Yamaha CBX Sürücü burada da eğer bu sürücü bilgisayarınızda kurulmuş olan listelenmiş olabilir. Yamaha CBX sürücüsü gereklidir yalnızca Eğer Yamaha MIDI enstrüman bir host port ve bu port İÇİN bilgisayarda bir seri bağlantı noktasına üzerinden bağlı bir HOST kablo, Yamaha parçası # CCIBM. Daha fazla bilgi için 'host' özelliği ve Yamaha CBX Sürücü tıklatın.
Tıklayın <OK> sürücü ve 'dönmek etkinleştirmek için Denetim Masası' ya tıklayın <Apply> 'Multimedya Özellikleri' sayfası çıkmadan sürücüsünü etkinleştirin.


VI) MIDI Uygulama Kurulum:

MIDI Giriş ve Çıkış MIDI uygulamasında sürücülerin seçilmesi Cakewalk ™ ve Yamaha MIDI enstrüman gibi uygulama arasında MIDI iletişimi sağlar. Aşağıdaki basit bir işlemdir.
Açık MIDI uygulaması.
Bulun ve MIDI kurulum penceresini açın.
NOT: Cakewalk ™ gibi çoğu MIDI uygulamaları bir MIDI kurulum menüsü nerede MIDI sürücü seçilebilir var. MIDI kurulum menü öğesi 'adlı olabilir Kur', 'MIDI Devices', 'MIDI Ayarlar', 'MIDI Tercihler', 'Proje Seçenekleri', vb danışın başvuru sahibinin özel kurulum bilgileri için el.
Seçin MIDI sürücüleri (Örnek: 'MPU-401' ya da 'SB MIDI') MIDI için kullanılmak üzere ve MIDI OUT. Bu MIDI uygulama göndermek ve almak için MIDI veri ve MIDI bağlı Yamaha MIDI enstrüman / Joystick limanından sağlayacaktır.
Set MIDI 'veya' Echo 'parametresi sayesinde MIDI başvuru kılavuzuna göre. Genel bir kural olarak, MIDI Müzik Eğitimi uygulamalar MIDI 'veya' Through Echo 'parametresi KAPALI ayarlanır ve MIDI Sequencer ve Notasyon gerektiren uygulamalar gerektirir MIDI' veya 'Through Echo' parametre ON veya ayarlanmalıdır ' Otomatik '.
Yamaha MIDI enstrüman olarak 'Yerel' ayarını ayarlayın. Echo 'parametresi ON veya' Otomatik 'MIDI uygulamasında sonra da' Yerel 'ayarı KAPALI olmalıdır ayarlanmış bir genel kural, eğer MIDI' Through veya 'gibi. Eğer MIDI 'Through veya Echo Manual' MIDI uygulamasında sonra Yerel ayarı olmalıdır KAPALI veya 'olarak ayarlanır. Yerel Kontrol ayarı, daha fazla bilgi için bkz.
NOT: Adım 5 yukarıda Yamaha MIDI klavye ve denetleyicileri için bir 'Yerel' parametresi ile geçerlidir.


VII) Test MIDI Bağlantısı:

Çünkü çok MIDI uygulamalar, hepsi burada ele alınamaz. Ancak, MIDI uygulamaları iki en popüler tür ya MIDI sequencer / notator veya MIDI müzik eğitimi uygulamalarıdır. Aşağıdaki MIDI bağlantısı da bu uygulamaların kullanarak testleri için temel bir işlemdir.

MIDI Sequencer / Notasyon Uygulamalar:
MIDI test
Açık MIDI uygulaması.
Yük bir MIDI dosyası.
Play MIDI dosyası.
Bu müzik MIDI aracından duyulabilir doğrulayın.
MIDI In Test
Açık MIDI uygulaması.
Seçin 'Track' veya 'Çalışanlar'.
Kol 'Track' veya 'Çalışanlar' Kayıt için.
Tıklayın 'Kayıt' düğmesini tıklayın ve Yamaha MIDI enstrüman çalmak.
Bu MIDI veri parça veya Çalışanlar için kaydedilmektedir doğrulayın.


MIDI Müzik Eğitimi Uygulamaları:
MIDI In / Out Test
Açık MIDI uygulaması.
"Bir" Ders başlatın. (Çoğu uygulamalar ve ardından bir müzik parçası oynayacak aynı parçası çalmak için öğrencinin istemine. Müzik uygulaması oynadığı Yamaha MIDI enstrüman çıkıp notları Yamaha MIDI enstrüman üzerinde öğrenci tarafından oynanan bir kaydedecektir duymuş olacak uygulaması.)


VIII) Sorun Giderme:

Bundan bilgisayar ve bağlı Yamaha MIDI alet (ler) arasında bir iletişim sorunu neden olabilir şeyler vardır. Eğer bir sorunla karşılaşmadım, aşağıdaki yöntemleri deneyin.
Ve MIDI OUT fişleri IN bağlı Yamaha MIDI enstrümanın limanlarında MIDI Ters.
Test MIDI bağlantısı.
Eğer sorunu çözmek değildi MIDI kabloları geri, geri kabloları değiştirmek ve 2 Adım gidin.
Bir iyi bilinen MIDI aletle Yamaha MIDI enstrüman değiştirin.
Test MIDI bağlantısı.
Eğer yedek MIDI enstrüman eserler, orijinal enstrüman bir sorun olabilir. Orijinal cihazın MIDI parametre ayarlarını kontrol edin. Bkz 'Ayarlar Yamaha MIDI Instrument'.
Ayarlar Tamam iletişim yerel Yamaha satıcı veya Servis Merkezi Eğer. Yamaha MIDI enstrüman Doğum MIDI portları başarısız olabilir.
Aksi takdirde, MIDI parametre ayarlarını değiştirin ve yeniden MIDI bağlantısını test edebilirsiniz.
Eğer sorunu çözmek değildi MIDI parametreleri ayarı, 3 Adım gidin.
Eğer yedek MIDI enstrüman işe yaramazsa, özgün MIDI enstrüman yerini ve 5. adıma geçin. Sorun bilgisayarda MIDI sürücü kaynak ayarlarında olabilir.
Fabrika sıfırlama veya başlatma gerçekleştirin.

Bak Yamaha MIDI araç sahibinin sıfırlama veya başlatma işlemleri için el.
Test MIDI bağlantısı.
Eğer bir fabrika sıfırlama problemi yoktu, 4 Adım gidin.


devami asagidaki konuda
 
MIDI Loopback Testi deneyin.

Bu test Yamaha MIDI klavye ve denetleyicileri için bir 'Yerel' parametresi ile geçerlidir.

Bize bir yerel Yamaha satıcı veya Hizmet Merkezi ve MIDI portları Yamaha MIDI aracı test almak / veya 5 Adım gidin.

Geri döngü sınaması IN 've' düzgün çalışması için MIDI OUT 'port' MIDI kontrol eder. Bir midi kablosu gerekli olacaktır. MIDI kabloları en Yamaha bayiler aracılığıyla mevcuttur. Burayı yerel Yamaha bayii bulmak için. Parçalar Express aynı zamanda MIDI kabloları temini. Parça Express Sipariş Hattı (800) 338-0531 olduğunu.
Yamaha MIDI klavye MIDI 'Yerel' parametresi ayarla 'Kapalı'. Danışın sahibinin nasıl 'Yerel' ayarını ayarlamak için belirli bilgi için el. Ayrıca, Yerel Kontrol ayarı, daha fazla bilgi için bkz.
NOT: Tüm Yamaha MIDI klavye bir 'Yerel' ayarı vardır. Eğer Yamaha MIDI klavye, sonra geri döngü testi gerçekleştirilemez bir 'Yerel' ayarı yok. Bize bir yerel Yamaha satıcı veya Servis Merkezi ve test / veya 5 Adım gidin Yamaha MIDI klavyede MIDI portları almak.
Çal bazı notlar. Herhangi bir ses duyulur, bu parametre Yerel düzgün OFF olarak ayarlandı doğrular.
MIDI kablosu takın.
Yamaha MIDI klavye MIDI OUT limanında kablosunun bir ucunu yerleştirin.
Yamaha MIDI klavye portu IN MIDI kablosunun diğer ucunu takın.
Çal bazı notlar. Yamaha MIDI klavye kendisine MIDI verilerin aktarıldığını Bu yapılandırmada; eğer sesi duyulur, sonra MIDI portları düzgün çalışıp çalışmadığını.
Eğer MIDI Geri döngü sınaması başarılı olursa, 5. adıma geçin. Sorun bilgisayarda MIDI sürücü kaynak ayarlarında olabilir.
Eğer MIDI döngü sınaması başarılı değildi, Yamaha MIDI klavye MIDI port başarısız olabilir. Bize bir yerel Yamaha satıcı veya Servis Merkezi.


Denetim Masası ayarlarını kontrol edin

Biri en yaygın bilgisayarın ilgili sorunları teknik bir sorun kesmeleri zarar gördü. Kesmeleri 'arama' veya bildirmek bilgisayar işlemcisi zaman MIDI veri MIDI için gönderilirken / Joystick portu. Eğer bir kesme uygun sürücüsü, bilgisayarın işlemci 'da MIDI veri MIDI dosyası veya sıra bilgisayardan MIDI veri kaydedilen değildir Yamaha MIDI enstrüman ancak çalınabilir Eğer in coming will never know atanmamış MIDI sequencer uygulaması (veya MIDI müzik eğitimi uygulama), kesme düzgün kurulmamış olabilir MIDI giriş tanımıyor.

Birçok ses kartı üreticisi ve bilgisayar üreticileri MIDI yetenekleri çünkü çoğu bilgisayar kullanıcıları IN MIDI kullanmak gerekmez izin yoktur. Ayrıca, MIDI IN () ve kesme bazı üreticiler kaynakları kaydetmek istediğiniz bir sistem kaynağı kullanımı gerektirir. İletişim Bilgisayar / ses kartı üreticisi veya yetkili bir bilgisayar teknisyeni kontrol etmek ve bu sorunu çözmek.


.
 
Kablo Gereksinimleri PC veya Mac için bir Yamaha MIDI Instrument ConnectÖNEMLİ:Yamaha bu aşağıdaki bilgileri sık kullanılır belirlemiştir. Bu nedenle, geribildirim yararlıdır. Lütfen bu belgenin sonunda ise soruyu cevaplamak için düğmelerini kullanın.

Daha fazla yardım talepleri bir yanıt alırsınız. Yamaha Doğum yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz çabaları yararlı online teknik destek sağlamak olacak.


Bir PC veya Mac bilgisayar için bir Yamaha MIDI enstrüman bağlamak için altı temel yapılandırmalardır. Her yapılandırma aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmıştır.
PC MIDI / Joystick Port Yamaha MIDI Çalgı için MIDI ve MIDI OUT limanlarında ile.

Bu en yaygın kablolama yapılandırmaları biridir. Gereksinimleri şunlardır:

Yamaha MIDI enstrüman MIDI ve MIDI OUT portu ile donatılmıştır. Eğer Yamaha MIDI enstrüman da, 'MIDI' konumuna geçiş ayarlamak için emin Host seçme anahtarı vardır.
Bir PC bir 15-pin ile MIDI / Joystick portu bulunuyor. MIDI / Joystick portu genellikle PC paneli geri alır.
Yamaha MIDI / Joystick kablo, bölüm # TW6MC1. Bu kablo, ama diğer kablolar mevcuttur önerilir. Yamaha MIDI / Joystick kablo (888) 892-6242 de (basın '1 'zaman arama bağlı), Yamaha Parça ve Aksesuarları sipariş hattı istek ya da yerel bir satıcı Yamaha ziyaret tarafından satın alınabilir. Locate "tıklayın Bayi bu sayfanın üst at" Bölgenizde bir yetkili satıcı bir bulun.
MIDI / Joystick port sürücüsü PC'de yüklü. Bu sürücü ses kartı veya PC ile verilir. En yaygın MIDI / Joystick port sürücüleri Roland 'MPU-401' sürücü ve Soundblaster 'SB MIDI' sürücü vardır.
MIDI / Joystck bağlayın.
Bağlayın 15-MIDI ve pimli / Joystick kablosu için MIDI / PC'de Joystick portu.
DIN fiş bağlayın 'Yamaha MIDI enstrüman bağlantı noktası MIDI OUT' MIDI IN etiketli.
DIN fiş bağlayın 'MIDI IN' Yamaha MIDI enstrüman Doğum MIDI OUT portuna etiketli.


PC Seri Port Yamaha MIDI Instrument için bir HOST Port.

Gereksinimleri şunlardır:
Yamaha MIDI enstrüman ile donatılmış bir 'HOST' port İÇİN. Host seçme anahtarı 'PC'ye ayarlanmalıdır-2' pozisyonu.
Bir PC'nin 9-seri port (COM bağlantı noktası) iğne ile donatılmıştır.
NOT: Bu bağlantı noktası başka bir aygıt tarafından bir Palm Pilot veya dijital kamera gibi kullanılmamalıdır.
HOST kablo BİR Yamaha, bölüm # CCIBM. Bu kablo (888) 892-6242 de (basın '1 'zaman arama bağlı), Yamaha Parça ve Aksesuarları sipariş hattı istek ya da yerel bir satıcı Yamaha ziyaret tarafından satın alınabilir. Locate "tıklayın Bayi bu sayfanın üst at" Bölgenizde bir yetkili satıcı bir bulun.
HOST kablo bağlanın.
Bağlayın 9-(DB-9) 9-seri bağlantı noktası PC üzerinde (COM bağlantı noktası) pin için ev sahipliği kablosunun fişini pin.
Bağlanmak MİNİ için ev sahipliği kablo DIN fiş 'Yamaha MIDI Instrument Doğum HOST' port İÇİN.


PC Seri Port Yamaha MIDI Çalgı için MIDI ve MIDI OUT Port sadece ile.

Gereksinimleri şunlardır:
Yamaha MIDI enstrüman MIDI ve MIDI OUT portu ile donatılmıştır.
Bir PC'nin 9-seri port (COM bağlantı noktası) iğne ile donatılmıştır.
NOT: Bu bağlantı noktası başka bir aygıt tarafından bir Palm Pilot veya dijital kamera gibi kullanılmamalıdır.
Seri MIDI arayüzü (ayrı ayrı) satın aldı. MIDI arabirimi genellikle bir seri kablo, MIDI arayüzü kutusu ve bir seri bağlantı noktası MIDI sürücüsü içerir.
Iki standart MIDI kabloları (ayrı ayrı) satın aldı. Bu kablolar Yamaha MIDI enstrüman için MIDI arayüzü bağlayın. Yerel Yamaha satıcı bir seri MIDI arayüzü ve standart MIDI kabloları satın almak için ziyaret edin. Locate "tıklayın Bayi bu sayfanın üst at" Bölgenizde bir yetkili satıcı bir bulun.
Sistemi bağlayın.
9-seri bağlantı noktası PC üzerinde (COM bağlantı noktası) pin için 9-seri kablosunun pimli bağlayın.
MIDI arabirimi seri kablosunun diğer ucunu takın.
MIDI arabirimi MIDI OUT portuna standart MIDI kablo DIN fişini bağlayın ve MIDI için Yamaha MIDI enstrüman bağlantı noktası IN kablosunun diğer ucunu bağlayın.
MIDI için MIDI arabirim bağlantı noktası standart MIDI kablo DIN fişini bağlayın ve Yamaha MIDI enstrüman üzerindeki MIDI OUT portuna kablosunun diğer ucunu bağlayın.


Mac Yazıcı Bağlantı Noktası Yamaha MIDI Çalgı için MIDI ve MIDI çıkış portu ile sadece.

Gereksinimleri şunlardır:
Yamaha MIDI enstrüman MIDI ve MIDI OUT portu ile donatılmıştır.
Yazıcı bağlantı noktası olan bir Mac bilgisayar.
Mac uyumlu MIDI arayüzü (ayrı ayrı) satın aldı. MIDI arabirimi genellikle Mac periferik kablo ve MIDI arabirim kutusu içerir.
Iki standart MIDI kabloları (ayrı ayrı) satın aldı. Bu kablolar Yamaha MIDI enstrüman için Mac MIDI arabirimi bağlanabilir. Yerel Yamaha satıcı Mac MIDI arayüz ve standart MIDI kabloları satın almak için ziyaret edin. Locate "tıklayın Bayi bu sayfanın üst at" Bölgenizde bir yetkili satıcı bir bulun.
Mac MIDI sürücüleri yüklü ve Mac çalıştırdı. Sürücüler, bu yapılandırma için gerekli Mac OS (İşletim Sistemi) veya MIDI arayüzü ile dahil edilmiştir.
Sistem bağlayın.
Bağlanmak MINI-Mac ve yazıcı bağlantı noktasına Mac periferik kablo DIN takın.
MIDI arayüzüne kablosunun diğer ucunu takın.
MIDI arabirimi üzerindeki MIDI OUT portu standart MIDI kablo DIN fişini takın ve MIDI için Yamaha MIDI enstrüman bağlantı noktası IN kablosunun diğer ucunu bağlayın.
MIDI için MIDI arabirim bağlantı noktası IN standart MIDI kablo DIN fişini bağlayın ve Yamaha MIDI enstrüman Doğum MIDI OUT portuna kablosunun diğer ucunu bağlayın.


PC / Mac USB Port Yamaha MIDI Instrument için MIDI OUT Limanlar ve IN.

Gereksinimleri şunlardır:
Yamaha MIDI enstrüman MIDI ve MIDI OUT portu ile donatılmıştır.
USB portu olan bir PC veya Mac bilgisayar.
USB MIDI arabirimi (ayrı ayrı) satın aldı. USB MIDI arabirimi genellikle bir USB kablo, USB MIDI arabirimi ve PC ve MAC için USB MIDI sürücüleri içerir. Yamaha şu anda (Windows 98 ya da Mac OS 8.5 veya üstü ve OMS 2.3.3 veya üstü ile uyumlu) UX256, bir 8 port USB MIDI arabirimi üretmektedir. Tıklatın UX256 ve özellikleri görmek için.
Iki standart MIDI kabloları (ayrı ayrı) satın aldı. Bu kablolar Yamaha MIDI enstrüman için USB MIDI arabirimi bağlanabilir. Yerel Yamaha satıcı USB MIDI arayüz ve standart MIDI kabloları satın almak için ziyaret edin. Locate "tıklayın Bayi bu sayfanın üst at" Bölgenizde bir yetkili satıcı bir bulun.
Sistemi bağlayın.
PC veya Mac üzerindeki USB portuna USB kablosunun USB fişini takın.
MIDI arayüzü USB portuna kablosunun diğer ucunu.
MIDI arabirimi üzerindeki MIDI OUT portu standart MIDI kablo DIN fişini takın ve MIDI için Yamaha MIDI enstrüman bağlantı noktası IN kablosunun diğer ucunu bağlayın.
MIDI için MIDI arabirim bağlantı noktası standart MIDI kablo DIN fişini bağlayın ve Yamaha MIDI enstrüman üzerindeki MIDI OUT portuna kablosunun diğer ucunu bağlayın.


Mac Yazıcı Bağlantı Noktası Yamaha MIDI Instrument için bir HOST Port.

Gereksinimleri şunlardır:
Olan Yamaha MIDI enstrüman bir host port İÇİN. Bu Yamaha MIDI enstrüman üzerinde Host seçin anahtarı 'Mac' konumuna ayarlı olduğundan emin olun.
Yazıcı bağlantı noktası olan bir Mac bilgisayar.
Mac periferik kablo, Yamaha parçası MAC KABLO. MAC kablosu (888) 892-6242 de (basın '1 'zaman arama bağlı) Yamaha Parça ve Aksesuarları sipariş hattı istek ya da yerel bir satıcı Yamaha ziyaret tarafından satın alınabilir. Locate "tıklayın Bayi bu sayfanın üst at" Bölgenizde bir yetkili satıcı bir bulun.
Kabloyu bağlayın.
Bağlanmak MINI-Mac yazıcı bağlantı noktasına Mac periferik kablo DIN takın.
Yamaha MIDI enstrümanın host port durum kablosunun diğer ucunu takın.
NOT: Sürücüler, bu yapılandırma için gerekli Mac OS dahildir. Bunu sağlamak için gerekli olacaktır / etkinleştirmek tüm MIDI-uzantıları Mac OS Uzantıları Yöneticisi'ni kullanarak ilgili.
 
Geri
Üst