• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa3xLe joystick

• Konbuyu başlatan rafael
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Görülen : 1K

rafael

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
xd9
Arkadaşlar hayatımda hicbir pa serisi kullanmadım. Fırsatımda olmadı. Sunu merak ediyorum. Biliyosunuz pa3x ve 4x'te pitchbendin altında korg yazan ve pitchbende yakın görev yapan bir joystich bulunuyor. Görüntü olarak bu pa3xLe'dede var. Peki pa3x'ledekide aynı görevi görüyormu yoksa orda sadece süs olarak bir yazımı var bunu anlamadım. Teşekkürler..

Cevap: Pa3xLe joystick

pa3x ve 4x te ribbon controller var , pa3xle modelin anakartı ribbon uyumlu olmadığı için yerine bi kapak takmışlar.

pa3x ve 4x te ribbon controller var , pa3xle modelin anakartı ribbon uyumlu olmadığı için yerine bi kapak takmışlar.

Olmamasına üzüldüm valla. Neyse... :)

esasen çok büyük bir eksiklikte değil ribbon olmaması, 4x ten önce kullandığım serilerde joystick bile fazlasıyla yetiyor, ribbon ciddi hakimiyet isteyen zor bir araç, hassasiyet ayarını kullanılan sese göre iyi yapmak gerekiyor, özellikle yaylı ve macun seslerde ufak bir senkronizasyon hatası yaparsanız komik sesler çıkabiliyor, sahne performansında karşılaşmak istemeyeceğiniz bir şey bu :)

esasen çok büyük bir eksiklikte değil ribbon olmaması, 4x ten önce kullandığım serilerde joystick bile fazlasıyla yetiyor, ribbon ciddi hakimiyet isteyen zor bir araç, hassasiyet ayarını kullanılan sese göre iyi yapmak gerekiyor, özellikle yaylı ve macun seslerde ufak bir senkronizasyon hatası yaparsanız komik sesler çıkabiliyor, sahne performansında karşılaşmak istemeyeceğiniz bir şey bu :)

Evet bu dediğinizi tahmin edebiliyorum. Ama yinede olmasını tercih ederdim. Dediğiniz gibi büyük bir eksiklik değil :)