• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Kabin seçimi için öneriniz???

muratveben

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Herkeze slm lar , açık düğün salonunda kullanacağım 4 adet servo 153 vb , yada 4 adet mcs 1152 almayı düşünüyorum , fiyatları birbirine yakın , bildiğim kadarıyla servo 153 vb de , 500 watt eminence kappa hoparlör , 20 cm eminence mid , ve eminencenin 1 inçlik tweterını kullanıyorlar. mcs 1152 modeli ise mcs nin kendi hoparlörü olan mcs 15000 bass hoparlör ve , 2 inçlik mcs 501 tweter kullanıyor , mcs nin 1152 modeli kasa olarak ve tweter olarak bence servo 153 vb den daha üstün, hoparlör olarak tam performansını bilmiyorum , önerilerinizi bekliyorum , servo 153 vb mi alırdınız yoksa mcs 1152 modelinimi ???

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Kabin seçimi için öneriniz???

murat arkadasim,kabin seciminden once tesisatin bunlari goturecek kadar guclumu onu yazmamissin,bir cok arkadas wattlarin buyuklugune kapilip yanlis secimler yapiyor,power mixerin gucu derinligi ve ekolayziri yeterlimi bilmiyorum,ama acik hava organizasyonlarinda sabbaslar cok onemlidir bu detayi sakin gozden kacirma derim yoksa cok verimli ve guzel ses almanda sorun olur,kolay gelsin.saygilar

Alacağım 4 hoparlöre reborn v7 power kullancam 4ohm da 2x1200 watt güzzel bi power , mikserim behringer 1832 usb li modeli. şimdilik sabbas filan alamam ya 4 adet 153 vb yada mcs 1152 modeli almayı düşünüyorum , hangisi daha iyi açık havada performans verir acaba. Yorumlara tesekkurler devam.....

Kardeşim 2x1200 falan doğru değil inanma git ölçtür selam ve saygılarımla..

servo almanı tavsiye ederim powerine okadar güvenme derim :)
ve şunu altını çizerek yazıyorum açık havada sabbas olmadan randiman alman imkansız
tabiki ses alırsın ama powerin şişer bunu garanti ederim öte yandan behringerinde effectleri ilk yarım saatte kaybolur çok iyi ayarlaman gerekir hee kapalı alanda randıman alırsın ona bir lafım yok

Tesekkurler yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

kardeşim bence de izmirde sakal mustafa taş var ona danış derim bence hoparlör işi şakaya gelmez tek seferliktir ben yaptırdım cok memnunum 4 tane alcağaına ikitane yaptır bir bak tadına tlini vereyim 0544 278 27 96 bir ara sor