• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Kafam Çok Karışık Lütfen Yardım Edin...

• Konbuyu başlatan caxaza
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 13
  • Görülen : 3K

caxaza

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
Merhaba arkadaşlar öncelikle kendimi tanıtayım foruma yeni üye oldum adım gökhan kayseride ikamet etmekteyim. Uzun süredir g600 ve amatör org kullandım ve şimdi Korg'a geçiş yapmayı planlıyorum düğün veya benzeri program genelde yapmıyorum sadece evde hobi olarak çalıyorum.

Soruma gelirsem Kafamda şu an birden çok düşündüğüm Korg modeli var bunların hiçbirini çalmışlığım yok sadece internetten videoları izleyerek belli düşünceler edindim. Bu org modelleri şöyledir.

Korg Pa 1x / 1x Pro

Korg Pa 600qt

Korg Pa 800

Hangisini seçeceğime karar veremedim pa 1x serisi alsam ram boyutu düşük ayrıca x1 pro piyano tuşlu bunu çalması zor mudur?

Pa600qt'e gelince sorunlar çıkarıyor ayrıca tuşe benim için önemli uzun süre dayanması lazım.

Pa 800 desem ram yakıyor falan dediler kafamı karıştırdılar.

sizden ricam bunların artı ve eksilerini yazmanız. Ben öğrenciyim ve paramın boşa gitmesini istemiyorum uzun süre kullanacağım için kararsız kaldım. Maksimum bütçem 3200 TL'dir. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Cevap: Kafam Çok Karışık Lütfen Yardım Edin...

merhaba arkadaşım, geçmişte bende senin gibi aralarda kalmıştım tüm cihazları kullanmama rağmen, benim sana tavsiyem 3200 tl ye temiz bi pa800 bulamayacağın için pa600 e yönelmen.. senin 3200 e alacağın pa800 den daha çok sorun çıkaracağını sanmam... eğer çıkabilirsen 3.500 civarı temiz anca o paraya bulursun

pa600 QT ile korgla tanış içli dışlı ol şurada ne kaldı korg durmadan model çıkarıyor daha iyi bir seriye geçersin sen sen ol ikinci ele en son çare bak temiz bulması önemli ama güven olmuyor elektronik alet yolda gelirken bile arıza verebiliyor başıma geldi yıllarca önce salam alet gönderdim alet gidene kadar yıpratıldı arkadaşa ayıp olmasın diye zararı karşıladım.

Usta benim de kafam karısık

valla hocam bende şaştım ne alsam diye ama fiyatlar çok uçuk

suan fiyatina ve islevlerine gore,birde ev kullaniciysan tek tavsiye pa600dur,butun pa 800 setleri okur,kendinden transpozeli mp3,okuyucu 96mb ram+2 yil garanti,yeni nesil alet,daha yeni yeni isleniyor gelecegi acik.oyle alette problem falan da yok.suana kadar hic bir sikinti olmadi.bence pa600u kullan coz,ondan sonra pa800 e gec derim,cunku senin icin cok prof.ve karasikmis gibi gelebilir......

pa600 veya en babası pa800 al arkana bakma

pa 600 ve pa 600 QT farkı nedir

Peki x1 veya x1 pro nasıldır pa 600 e göre?

bence su an en hesapli ve en kaliteli org PA600 düz modeli.mikrofon ve kmf haric tum PA800 özeliklerine sahip