• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Kapitalizmin dişleri

tellisaz

Süper Üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa900,bağlama
Serbes konu bölümünde biraz serbest takılayım dedim Oğlumun da ısrarları ile dün bir 3d led tv aldım en son çıkanlardan ve bakın daha önce hesaplamadığım neler çıktı :)

tv full hd ama yayın sd şu anki uydu yayını işe yaramadı
mecburen d smart almak gerekiyormuş
onunda bilmem ne paketleri varmış
24 ay taahüt ve bir kredi kartına ödeme talimatı gerekiyor muş
3d film oynatıcı gerekiyormuş
3d filmler 20-*50 lira arası imiş
hdmi kablo gerekiyormuş
dlna özelliği için bağlayacağın diğer cihazlarında dlna çıkışı olmalıymış
hd filmler için blueray cd gerekiyormuş
bu cd leri okuyacak bluerayplayer gerekiyormuş
tv yi koymak için normal sehpa yaramadı,ünite gerekiyormuş vs vs

Diyeceğim o ki nasılki org alırken daha birini tam manasıyla çözmeden yeni modeller saldırısı ile baş etmeye çalışıyoruz,gözünü sevdiğim kapitalizmin çarkları acımasızca dönüyor ve bizi her taraftan ısırmaya devam ediyor

Cevap: Kapitalizmin dişleri

3d filmler bedava abi ...

Bittorrent diye bir program var onu indiriyorsun sonra 3d movie diye aramaya basliyosun ve karsina bir suru 3d film cikiyor, bunlar yabanci filmler tabii ki .

Turkce 3d film cok az var galiba 1 tane yanilmiyorsam ....

Birde abi yanlis anlama akil vermek gibi olmasin ama, normal bi tv alsaniz hemen alin diyeceem ama 3d tv aliyorsunuz yani farkli birsey aliyorsunuz ... once ufak bi arastirma yapabilirdiniz mesela neler gerekli, evinize aldiginizda direk 3d film izleyebilirmisiniz ...

Siz almissiniz ve neler gerekli sonradan ogrenmisiniz eger ki arastirma yapsaydiniz boyle surprizlerle karsilasmazdiniz ....

soylemesi ayip benimde odamda 3d tv var ve ben almadan once iyice arastirdim neler gerekli olduguna ....

Haddimi astiysam ozur dilerim ...

Bundan sonra artik farkli birsey aliyorsaniz onceden bi arastirma yapin bu sekil kapitalizmde sizi isirmaz siz kapitalizmden akilli davranmis olursunuz .....

Saygilar ....

Yorum için teşekürler.selam ve sevgiler

3d plazma aldıım 1 sene önce 30 adet 3d flim indirdim 20 tanesi türkce ama daha açıp bir tanesini izlemedim :D hdd lazım 1 adet daha gözlük lazm :) hep para tuzagı ve geçici heves izlerim diye alıyorsun ondan sonra kalıyor :D

öncelikle hayırlı olsun...hdmı oynatmanız için küçük bir player ve harici hard disk e gereksinimiz var...ikisi ortalama 300 tl kadar...kaliteli görüntü ve sound alırsınız.hard diskinize eşden dostdan filmler klipler yükleyerek izleyebilirsiniz..bu arada hdmı kablosu 50-100 tl arası kadar...
walla dostum hayatım boyunca kendim için yaptığım en büyük iyilik böyle bir konfigirasyon oldu...onun için üzülmeyip sevinmenizi dilerim...
KAPİTALİZM KONUSUNA GELİNCE UMUTSUZ OLMAYIN,BİR GÜN HERKES PAYLAŞMANIN ZORUNLULUĞUNU İSTEMESE DE KUBULLENECEK...BELKİ BİZ O GÜNLERİ"ÇOK ŞÜKÜR BU GÜNLERİ DE GÖRDÜM"diyemeyeceğiz ama sağlık olsun...esenlikler diliyorum...

fazla özellik göz çıkarmaz:) kullanmasanda dursun psikolojin doyuma ulaşır her özellik var diye rahat edersin.Hepimiz böyle değilmiyiz orglarada aynısını yapıyoruz daha kullanmasını bilmeden şu yok bu yok diye satıp yenisini alıyoruz , benim evdede daha eşimin 16 yıl önce aldığı 55 ekran tv yi kullanıyoruz bende bu aralar acaba a2000 ucuzlamışken orgmu alsam yoksa 2300 liraya dev gibi bir tv mi alsam diyorum:)

kapitalizm evdeki kapı kolundan başlayıp sokaktaki yön tabelasına, işyerindeki pc ye, arabada lastiğe kadar hükmeden gücüyle soyut kapana kıstırdığıyla somut olmaz olasıdır.

Serbes konu bölümünde biraz serbest takılayım dedim Oğlumun da ısrarları ile dün bir 3d led tv aldım en son çıkanlardan ve bakın daha önce hesaplamadığım neler çıktı :)

tv full hd ama yayın sd şu anki uydu yayını işe yaramadı
mecburen d smart almak gerekiyormuş
onunda bilmem ne paketleri varmış
24 ay taahüt ve bir kredi kartına ödeme talimatı gerekiyor muş
3d film oynatıcı gerekiyormuş
3d filmler 20-*50 lira arası imiş
hdmi kablo gerekiyormuş
dlna özelliği için bağlayacağın diğer cihazlarında dlna çıkışı olmalıymış
hd filmler için blueray cd gerekiyormuş
bu cd leri okuyacak bluerayplayer gerekiyormuş
tv yi koymak için normal sehpa yaramadı,ünite gerekiyormuş vs vs

Diyeceğim o ki nasılki org alırken daha birini tam manasıyla çözmeden yeni modeller saldırısı ile baş etmeye çalışıyoruz,gözünü sevdiğim kapitalizmin çarkları acımasızca dönüyor ve bizi her taraftan ısırmaya devam ediyor

katilmamak elde değil, amacımız para değil insanlığa hizmettir sloganı ile yola çıkan bir tane firma yok ceplerini düşünüyorlar ve bu sizin saydığınız şeyleri de satmadan önce söylemeyip hileli satış yapıyorlar aynı şeyler türcell avea gibi gsm şirketlerinde de var avantaj diyorlar ama altta büyütec ile bakılması gereken yazılar var :)

öncelikle hayirli olsun
almanyada hdmi kablosu 5 euro dan basliyor

HD yayin devlet kanallari acik özel kanalar ücretli ben 60 euro 14 HD kanali icin senede ödüyorum 3dD boyutlu yayin zaten cok az 1 veyada 2 kanal var onlarda ücretlidir
size dogru söylenmistir dsmart paketi yapmaniz gerekiyor sayet siz sadeceHD yayini seyretmek istiyorsaniz birkac konuya dikat etmeniz gerekiyor

eyer canak aliciniz hdmi girisi yok ise ve HD degilse HD kanallarini seyredemesiniz isterse tv niz FULL HD olsun
tv nizde sayet canak anten icin giris var ise ozaman emin olunki siz HD yayinida seyredebilirsiniz
türksat 1E dede HD yayinlari var ama bunlarda ücret karsiligindadir mesela star hd atv hd ve birkactane daha türksat1C 42derecede sadece TRT HD yayinlari acik olarak var

eyer siz DVD seyretmek istiyorsaniz 3D boyutlu ozaman DVD niz 3D olmasi gerek aksi taktirde siz 3D boyutlu filimleri 3D olarak seyredemesiniz bu HD filimleri icinde gecerlidir
normal yayinlar 576i digitaldandir yeni tv lerde ise 1080i digital yayinlarda HD dendir

Abi hiç panikleme :)

İyi yapmışsın bu teknoloji en az 4 sene sana yeter.

Naçizane tavsiyelerim.(illegal yollardan elde edilecek çözümleri hariç tutuyorum) :

BlueRay oynatıcıların fiyatı düştü.Toplu BlueRay CD'si alımlarında kampanyalar var.

Hatta bence BlueRay CD'leriyle hiç uğraşma D-Smart tabiki bir seçenek ama iki tane TV servis sağlayıcısını düşünebilirsin.TiviBu ve Teledünya.İkisinde de bir çok HD yayın var.Ben TiviBu kullanıyorum gerçek 3D filmler bile var standart paketlerde.Belli bir ücret karşılığı seyrediyorsun (3-5 lira fazla değil)

Hayırlı olsun...

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri