• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ketron Audya 5 Yeni Demolar Ve Looplar

Cevap: Ketron Audya 5 Yeni Demolar Ve Looplar

msp yükleyebiliniyor ama pa3 le kiyaslama yanlis bence islenirse audya cok güzel piyasayi alt üst edecek bir org olur su haliyle bile ama coskun üstadin anlatiklari saten olursa ozaman konusmaya bile degemez öbür markalari saygilar

coskun hocam ilerleme varmi firmalar acildi yakinda yilbasi tatiline girecekler insallah bu sene hallederler etmeseler ozaman demektirki sana italyaya yol gözüküyor:) yani burda söyledegin her sözünün takipcisiyiz seni coskun olarak deyil ketron türkiye olarak kabullendik yani sözlerin tünel müzigin imzasidir saygilar

Şuanda hala beklemekteyiz Fabrikadan herhangi bir tarih verilmedi;

Güncelleme ile ilgili fabrika net yanıt verdiği zaman buradan sizlere duyuracağım...

Hepinize olumlu yorumlarınızdan dolayı Tünel Müzik adına teşekkür ederim...

Biraz daha bekleyelim ve sonucu hep birlikte görelim bakalım ne olacak?

Coşkun kardeş bana bir çağrı atsan yarın antalya'ya audya5 bakmaya gdeceğim. senden birşeyler öğrenmek istiyorum. 0536 248 881 43

pardon 0536 248 81 43 olacak. konu özel değil sadece uzun olur dite burada yazışmak istemedim yanlış anlaşılmasın

yaziya aynen katılıyorum ketronla korgun saundunu ses kalitesini kiyaslamak hele hele pa 80 i audyayla bir tutmak en buyuk aptallik yada bu arkadas korgun amigosu ketronun en basit klavyesinde xd 9 un bile saunduna laf yok bosuna tartısıyorsunuz her aletın kendince özelligi var benim yorumum korg ve yamaha biraz album saundunda yanı albumde kullanılan tonlarda ama asla ketron gibi canli sahne saundu yok ketron en dogal gercek muzige en yakın saundda korglar daha cok album deki saundlar var buda bi artidir ama asla canli calma hissi vermez ketrondaki her akor bas ayri ayri gelir baterist ve bas gitarcın akor atan gitarcin var hissi verir 2000 den beri ketron kullanirim benim hosuma giden saunddur cunku ama arkadas haklı re karar calip program bitene kadar re akoruyla program yapanlar alet begenmiyo yorum yapıyo ketronu turkıyede anlayamadi kimse veya anlatamadi tunel muzik ama sadece sunu sorarim gidin tunele sishaneye bi sx 3000 2.ci el yok cok övdugunuz korglar kamyonla ketronu bilen alir ve kullanir ama korg kötu demiyorum artilari var ama bana önce net saund lazim neyse ama pa 80 le audya kıyaslamak don kisotun yeldegirmenle savasmasina benzemis :)))

ya arkadaşlar size yemin ediyorum paranıza yazık bu nedir bizimle kafa buluyorlar hemde fiyatı 8 bin lira yok böyle bir şey al bitane pa3x hayatın boyunca rahat et

Ben de merak ettim, düzenlemelerden hala ses seda yok....

adam hala pa 80 diyor yav inanılır gibi değil ya ben 20 senedir müzik yapmadım ya da bunlar 2-3 senede çok ilerledi yav bikere korg bu piyasa da alınabilecek en kötü org hangi serisi olursa olsun isterse p 5 x olsun roland ve ketron kalitede yarışır ardından yamaha gelir kemikleride korg sıyırsın artık... allahtan korg uyanık davrandı işletim sistemi basit birde sample yi açtı millette orgçu oldu birkaç ustanın sayesinde... ne kadar akor bilmeyen adam varsa hepsi korg kullanıyor hatta sadece ritmi kullanan bile var sıfır alt yapı teneke gibi çatarak çatarak metalik bir ses alın size korg KORG ÇALAN BİR ADAMIN SES SİSTEMİNDE 250 HZİN ALTINDA SES DUYAMAZSIN YOK ÇÜNKÜ

Evet size bu konuda katılıyorum zaten benim amacımda Ketron'un kullanıcıya açılması yani insanlar Ketron aldıkları zaman aletin üzerinde kendi seslerini ve drum kitlerini yapabilmeleri

bu konuyu en kısa zamanda Audya 5 ile çözüp diğer çıkacak olan modellerede yasıtmak gerekiyor ve bende bunun için elimden geleni yapıyorum...

Şimdi diğer bir konuya gelirsek yani Korg'un nevalesi çok diyorsuz;
hem ses olsun, hemde ritim olsun...Evet bu doğru fakat; bu nevalelerden beğendiklerinizi Ketron'a uyarlayabilirsiniz!!! Bu konuda herhangi bir sıkıntı yok...

Audya 5 Turkish Live'daki en güzel özellik ritim sınırınızın olmaması...
yani ritmleri direk hard diskten okuması..

Kısaca şöyle izah edeyim;

Audya'da bir ritim 18 bölümden oluşuyor

A-B-C-D(4 adet varyasyon)
Fill 1-2-3-4(4 adet atak)
Break 1-2-3-4(4 adet break)
intro 1-2-3(3 adet intro)
Endng 1-2-3(3 adet ending)
toplam 18 bölüm...

bu bölümlerin herbirine ayrı aryı loop(wave fomatında) koyabiliyorsunuz...

ve bu ritimleri 'User Style' sayfasında normal batı ritimleri nasıl görüyorsanız aynı şekilde görüyorsunuz ve bu ritimleri batı ritimlerinde olduğu gibi ekranın her iki tarafında bulunan F1'den
F10'a kadar olan butonlar ile seçebiliyorsunuz...(seslerde aynı yöntemle seçiliyor)

ve ritmin hard diskten gelme süresi o anda çalan ritmin 1 mezuruna eşit

yani 4-4'lük bir ritimdesiniz diyelim başka bir ritim seçtiğinizde 1-2-3-4 diye sayıyor ve diğer ritme geçiyor. Bu gerçekten muazzam bir olay...

Eğer 'mp3 vs...' Dosyalardan Loop oluşturmayı ve bu Loopları 'Wave' formatına çevirmeyi biliyorsanız istediğiniz ritmi oluşturabilirsiniz.
Herangi bir orgtan beğendiğiniz ritmi kayıt edebilirsiniz bu konuda bilgisayara da ihtiyaç yok çünkü Audya'da HD (eyçdi)kayıt özelliği var yapacağınız Loopları bu şekilde kayıt edebilirsiniz...

Bunun haricinde AUDYA'da HD kayıt en profesyonel studyo kaydı gibi çok kaliteli...
Diyelim ki bulunduğunuz yerde topraklama hattı yok ve hoparlörden dip gürültüsü geliyor Audya'daki HD kayıt sırasında bu dip gürültüsü yok oluyor kayıt ettiğiniz Loop'larda sıfır dip gürültüsü.... Bu da müthiş birşey...

Yani tek kelime ile işi bilen birisi Audya'yı isteği gibi doldurabilir!!!

80 GB Hard Disk var istediğiniz ne varsa yükleyebilirsiniz...

Ayrı yeten MD alt yapıları -6,+6 tranpoze etme imkanı var

MP3 parçalardaki sanatçının sesini tek tuşla kaldırma imkanı var Alette yok yok...
herşey var...
Söyleyeceklerim şimdilik bunlar...

Değerlendirmeyi sizlere bırakıyorum...

özellikler müthiş, kısacası bu alette yok yok...