• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

..:: Ketron Audya5 Demo Video ::..

Cevap: ..:: Ketron Audya5 Demo Video ::..

sanırım bu ses ve rtimler tünel muzikten değil !

Merhaba bende bir xd9 cu olarak bir iki kelime söyleyebilirim heralde. Bu vidyoyla beraber birkaç demosunuda dinlemiştim hatta bende bitanesi hala duruyo ve şuanda bende bulunan demoyu ilk dinlediğimde çok hoşuma gitmişti çalınan müzik ve kalite. Bu vidyodan anladığımsa şu Seslerin çoğu nerdeyse xd9 dan alıntı gibi. Mesela mey sesi xd9 dakinin tıpatıp aynısı. Belki bunu şuna dayanarak yapmışlardır. Hani xd9 un ses kalitesi zaten yüksek biliysunuz İlk çıktığında belkife biçok müzisyenin azının suyunu akıtmıştır. xd9 zaten kendi alanında çok ii diye xd9 uyarlamışlar yani çok benzetmişler. Ama batı seslerini bilemem tabi Ritimler hoştu. Ama bence çok daha iyisi olabilirdi. Umaarım bazı arkadaşlarımızda hayal kırıklığı yaratmaz. Çünkü kullanışlı özellik bakımından teferruatlı bir cihaz ve teknik bakımdan geiş bir cihaz. Gerçekten ben bile fazla ilgilenmidiğim halde tünel müziğe şaşırıyorum. Belkide gerçekten tünel kazıyolardır. Gidip bi kontrol etmek lazım.

daha tam işlenilmemiş bi cihaz,,işlenildiği zaman dinleyip yorumlamak daha iyi olur,,ketronun ses kalitesi benimde hoşuma gider,,bende açıkcası ses ve rtm olarak daha güzel şeyler bekledim ama şunuda aklımdan cıkarmadım daha yeni işlenilen bi aletir zaman la kendini gösterir,

Bu alet çok kaliteli ama yazık işlenmemiş. Ketrondaki kalite tartışılmaz. 10 senelik xd9 daki sesleri bile hala korg pax serileri xd9 kalitesinde çıkarmıyor.

yıllar önce SD1 içinde ses ritm yapılacak denmişti..yıllarca bekledim..doğru dürüst hiç bir şey yapılmadı..audyayı alalı neredeyse 1 seneyi geçti hala hiç bir şey yok..15 20 tane ses 3 tane davul seti..yazılmış bir ritm bile yok hala elimde..Allahtan ben batı müziği çalıyorum da ihtiyacım pek olmuyor. olduğu zamanda kendi yaptığım bir set var onunla idare ediyorum yada mp3 ile idare ediyorum..bari idareten sx yada xd serisinden çevirip verselerde idare etsek ..o da yok..Türk müziği yapan ve audya almayı düşünen arkadaşlar mutlaka beklesinler ne yapıldığını görmeden almasınlar derim...

bence arkadaslar birazcik vicdanli olmamiz gerekiyor piyasada okadar seslervarki kmp formatinda bunlarin hepsi kendimiz yapip koyma sansimiz var yani seslerden bir sorun yok ve ritim konusunada gelince saten istedigin bir baska orgun ritimini koya biliyorsun birde audyanin özelliklerini ekledigin zaman cok daha güzel oluyor diger markalar yamaha haric sanki setmi veriyorlar orgu bos satiyorlar ondan sonra parayla set alma zorundasin ama tek avantaji o markalari kullanan arkadaslar setlerini paylasiyorlar bak sen diyorsunki kendi setim var neden paylasmiyorsun burda ben sordum audya si olan arkadas varmi ve ya almayi düsünen cünkü biliyorum sorunlar var ama bunlar aramizda paylasarak asiabiliriz ve tünel müzik de bence yeterince yardimci oluyorlar onlar teknik olarak orgu daha kullanisli hale getirsinler gerisini bizler yapariz ritim sikintin varsa arzu ettin bir orgdaki ben sana yollayayim saten su an tam satisa hazir deyil org ama tam piyasaya sunuldugunda paylasim sitesi yapilacak ha simdi diyeceksinizki baska bir orgun ritimini kullanacaksam ozaman o orgu alirim ama bu orgda bütün orlarin ritimlerini yani ayni zaman o orglarin saundunuda kullaniyorsun ayriyetten audyanin ses kalitesinide tek cözüm paylasim arkadaslar isterseniz söyle bir anket yapalim kac kisiyiz audya sahibi olan 5 kiside olsak 10 tane ritim yapsa 50 tane ritim olur bu orgda ritim yapmak hem cok zevkli hemde cok basit msp yapmasinida bilen yoksa aramizda onuda anlatiriz gerci o kadar profi düzeyde bir org kullanan bence bilir saygilar

çalışmalar hala bitmedimi haberi olan yok mu ya ha 1 ay sonra 1 bir ay sonra deyip duruyorlar !