• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ketron Soru cevap

macitvega

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
ketron x1 + yamaha dx7 II hd
arkadaşlar ketron x1 xd9 sx3000 ve audya ile alakalı sorularınızı buraya yazınız ben gereken cevabı vereceğim
örnek soru 1: solistim aniden giriş yapıyor ve ritim açmakta güçleniyorum ortalama o 76 tempo iken başlıyor evlerinde lambaları yanıyor ve ben 2/4 açmışım start yapıyorum 110 çok hızlı oluyor bunu nasıl önlerim
örnek cevap1: 2/4 ritimini açarsın ve tab tuşu sayesinde tik tak tak tak verebilirsin solist hangi tempoda ise sen aynı tempoda tık tık lıyorsun otomatikman ritimi yakalıyor
örnek soru2: ben ses bankaları arasında dolaşırken sesler otomatik seçiyor bunu nasıl iptal edebilirim
örnek cevap2: utility bas page den sayfa atla ve sağ alt köşede voice mode1/2 var 1de ise 2 yi seçebilirsin
örnek soru3: ritim tuşlarına basıyorum ve ritim sayfası çıkmıyor tam tersi numerik giriyor
örnek cevap3: utility basıyoruz pageden sayfa atlıyoruz sağ alt köşede style mode group seçiyoruz numerikten çıkıyoruz
evet arkadaşlar buna benzer sorularınızı yazınız bende elimden geldiğince cevaplayayım kafanızda soru işareti kalmasın saygılar

Cevap: Ketron Soru cevap

Mewrhaba Üstad xd9 un açılış animasyonu değişiyormu kullanıcı adı ile açılabiliyor mu?selamlar

değişiyor tabiki ketron xd9 yazan turkish live yazan yere istediğin yazı yazılabilir fakat bunun için yazılım programı gerekiyor ve bu suriye lübnan ve italyada mevcuttur örnek sistem dosyamı yükledim benim org turkish live ketron xd9 yazmaya başladı tekrar vega yazılımı yüklettim sistem in içerisindeki yazılım ile alakalı

bende x1 var vokalr kartı mevcut bu vokaldekı seslerı degıstırebılırmıyım olursa nasıl sımdıden tesekkur ederım

değiştirebilirsin vokal sayfasına girip değiştirmek için arranger tuşlarını kullan bu bilgi vega ve xd9 larda oluyor işe yarayacağını düşünüyorum ayrıca vocalizer sayfasına girdiğin zaman orada trio bass ve değişik modeler göreceksin f2 sayfasında

sayın macit vega xd9 da genel reverb ayarı nerededir nasıl yapılır ..

sesleri tek tek reverbini almaktansa genel olarak ayarlıyayım..

teşekkür butonu cevaptan sonra :)

direk f2 ye basıyoruz effect tuşuna basıyoruz önümüze çıkan ilk sayfada f1 basıyoruz global reverb vardır maximum 15 minimum 0 bence ortalama 13 yada 12 lerde kullanın sağ taraftada efect kilitleri var chrous delay distor diye tüm gereken sayfa f2 dir saygılar

teşekkür buttonu benden olsun ayıpsın hemşo :) sizin gibi değerli abilerimizin yanında biz müzisyenmiyiz recep ivediğin dediği gibi siz yokken biz vardık :) siz varken biz yoktuk üstadım :)

açıklayıcı bilgilerin için çok teşekkür ederim ( butonla da)

dediğin yerdeki reverb parametresi 0 ila 16 15 değil .. 13 iyi oldu..

macit vega (yakında macit Audya olacak herhalde:) ) bir soru daha tek ses için tuş hassasiyeti ni kaldırmak istiyorum .. olurmu . örnek mey i tuş hassasiyeti olmadan ayarlanabilirmi..