• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ketron SX3000 Hakkinda.

Piyanist21

**Müzik**
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 1X
Degerli arkadaslar ketron hakkinda bilgim olmadigi icin sizden bilgi talebinde bulunuyorum simdiden tesekkur ederim .ketron sx3000 plus 4 nasil anlasilir.yani cihazin ekraninda yazarmi plus 4 oldugu.

Cevap: Ketron SX3000 Hakkinda.

evet yazar,32mb sample ram.kullanıcıya kapalı ve eski teknoloji,kullanmasını becerebilirsen cok şahane ses alırsın,cok dayaniklı alet.32mb olmasına rağmen xd9 dan çevirme 16mb plus4 pcm set var üzerinde buda tünelin ayıbı.set yapılmadı alete.aynı şeyi audya5 de yapacaklardı yemedi maymun gözünü acmıştı çünkü;)audya5deki muhteşem seslerin mimari diyarbekirli kardeşimiz taşkın akgeyik sx3000 ve xd9 için sample set yapacaktı bu aylarda çıkacaktı neyaptı bilmiyorum,satarken piyasa fiyatına zor satarsın,

Alet kullanimi cok basit kesinlikle tawsiye ederim bu paralara bu kalite baska orglarda yok bu kesin piyasasi yok diye bi sey yok her malin bi alicisi wardir

sitede ketron55 nickli bir kardesimiz var oda ketronda proftur iletisime gec yardimi sever.

Hatırladığım kadarıyla plus4 yazmıyordu. Sample bakasındaki bazı seslerden anlaşılıyordu. Yanılıyorda olabilirim. Fakat yanılmayacağım bir nokta var ki çok kaliteli ve baba alet. Yazık oldu bu cihaza gerçekten.

Ben Ketron sx3000 i bir yıla yakın bir süre kullandım.Asıl korg kullanıcısıydım.Arkadaşların belirttiği gibi sesleri çok güzel,aletin yapısı çok sağlım,çelik şase,tuşları çok sağlam ve kaliteli,malzeme kalitesi de süper,ancak çok ağır,teknolojisi çok eski,bu alette nedense yazılım yükseltmesi hiç yapılmadı,sanırım Ketrol İtalya fabrikası yeterli önemi vermedi bu alete,Tünel müzik de üzerinde durmadı.Eğer ilk gözünüzü bu alette açtıysanız kullanımı size pratik gelebilir,ancak benim gibi korg kullanıcısı olupda bu aleti kullandıysanız kanser olursunuz.Korg pa 80 de bile 48 tane ritim bir dakikada yüklenirken ketronda disketten tek tek yüklemek durumundasınız,yani disketteki 40-50 ritmi yüklemeniz saatler alır,eğer patern rem takdırmadıysanız bu alete en fazla 40-50 ritm yükleyebilirsiniz,daha fazlası için ekstra patern ram takdırmanız gerekir.Müzisyen arkadaşlardan bu org için ritim yazan maalesef fazla arkadaş olmadığı için korglardaki gibi muazzam zengin ritm bulamazsınız.Ama eğer kendiniz ritm yazıyorsanız bu bir sorun teşkil etmeyebilir.Belirttiğim gibi ben korg kullanıcısı olduğum için bu aleti pek pratik bulmadım.

bilmeden yorum yapmayalim lütfen kesin emin olduğumuz konularda yorum yapalım. ketronda 50 ritim yüklemek saatleri almaz siz hiç ritim yuklerken tek tek yüklemek yerine bütün ritimleri işaretleyip yüklemeyi denediniz mi? sanırım denemediniz deneseydiniz zaten böyle yorum yapmazdınız zaten bu tamamen bilgi eksikliğidir ama artık sizde öğrenmiş oldunuz 50 ritmi tek seferde bir dakika bile sürmeyen bir zamanda yükleyebilirsiniz.
anlamadığım bir konu daha var herhangi bir markada 500 tane ritim yüklü olsun bu ritimlerin kaçını kullanıyorsunuz? iki elin parmaklarını geçmez. cihaz eski olabilir doğrudur ama daha dün çıkan cihazda bile Ketrondaki kalite ses saund yok. ister alın kullanın ister almayın. kimsede yanlış anlamasın beni kimseyi kırmak gibi bi niyetim yok.

Ben Ketron sx3000 i bir yıla yakın bir süre kullandım.Asıl korg kullanıcısıydım.Arkadaşların belirttiği gibi sesleri çok güzel,aletin yapısı çok sağlım,çelik şase,tuşları çok sağlam ve kaliteli,malzeme kalitesi de süper,ancak çok ağır,teknolojisi çok eski,bu alette nedense yazılım yükseltmesi hiç yapılmadı,sanırım Ketrol İtalya fabrikası yeterli önemi vermedi bu alete,Tünel müzik de üzerinde durmadı.Eğer ilk gözünüzü bu alette açtıysanız kullanımı size pratik gelebilir,ancak benim gibi korg kullanıcısı olupda bu aleti kullandıysanız kanser olursunuz.Korg pa 80 de bile 48 tane ritim bir dakikada yüklenirken ketronda disketten tek tek yüklemek durumundasınız,yani disketteki 40-50 ritmi yüklemeniz saatler alır,eğer patern rem takdırmadıysanız bu alete en fazla 40-50 ritm yükleyebilirsiniz,daha fazlası için ekstra patern ram takdırmanız gerekir.Müzisyen arkadaşlardan bu org için ritim yazan maalesef fazla arkadaş olmadığı için korglardaki gibi muazzam zengin ritm bulamazsınız.Ama eğer kendiniz ritm yazıyorsanız bu bir sorun teşkil etmeyebilir.Belirttiğim gibi ben korg kullanıcısı olduğum için bu aleti pek pratik bulmadım.

Arkadasim senbu aleti 1yıl kullanamamışsın,disketdeki nekadar rtm varsa hepsi işaretleyip alsın yada almasın hepsini otomatik yapabilirsin,ketronun bütün modellerinde böyledir.6yıl ketron kullandım klavyelerin içinde eniyitanıdığım alet ketrondur.

Degerli arkadaslar konu dagildi sanirim ben sadece plus 4 oldugunu ogrenmem icin herhangi bir tusa basip ekranda gorebilirmiyim oyle bir sey oldugunu hatirliyorum ama nasil yapildigini unuttum yahu bir hatirliyan yokmu ;

Degerli arkadaslar konu dagildi sanirim ben sadece plus 4 oldugunu ogrenmem icin herhangi bir tusa basip ekranda gorebilirmiyim oyle bir sey oldugunu hatirliyorum ama nasil yapildigini unuttum yahu bir hatirliyan yokmu ;

Enbasît örneği,edizurna ve la zurna var ise aletde plus4 dür!çünkü diğer setlerde yok.