• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ketron x1 acil degil ama yardim lazim arkadaslar

piyanist388

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Yeni aldigim ketron x1 de.iki tane sorunla karsilastim.orgu almaya gidip denedigimde sag hoporlörden ses gelmiyordu.eve gelip denedigimde ikisininde calistigini gördüm.hayliyle sevinindim.sonra iki gün sonra orgu calmak istedigimde ses yine sag tarafta yoktu.üstelik ana ekran mavi isigi da yanmiyordu.ertesi gün denedigimde ekran isigi geldi ama hala sag hopörlör sesi yok.düsüncelerinizi ögrene bilirmiyim.simdiden tesekür ederim

Out çıkışlardan ses kontrolü yap. harici ses sisteminden ses geliyorsa sağlı sollu sorun cihazın kendi hoparlöründe bi noktada temassızlık var demektir. genellikle ketronlarda ana board üzerinde ses çıkış flexi yerinden oynuyor bi tırnağı kırıldığı için yada hoparlöre giden her hangi bi kabloda kopukluk vardır . Dediğim gibi harici ses alabiliyorsan sorunsuz bir şekilde, dert etme basit bir sorun bu. kendinde yapabilirsin. Ekran konusunda bi yorumum yok geçmiş olsun.