• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ketronda elektroya lesli efekti vermek için

muzik38

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA800 v2
arkadaşlar facebookta ketron için zamanında birçok güzel çalışması olan ensar abimiz paylaşmış bende aynen alıntı yapıyorum buraya.( Ketron kullanan arkadaslar icin bir detay: program bolumunde ayni bir baglama sesini 4 kez ayni oktavda ust uste bindirir iseniz lesli tadinda bir ses elde edebilirsiniz ama sadece ritm calarken o sekli alir. Phaser efektinin olmayisi bu tarz bir cikis yolu saglamisti bana. O zamanlar elektronik muhendisi bir abi leslinin mantigininda zaten bu oldugunu soylemisti ama 4 kezden biraz daha fazla ust uste binmesi gerekir sesin. Yinede aklinizda bulunsun belki isinize yarar bu fikir.

Cevap: Ketronda elektroya lesli efekti vermek için

Bahsettiğiniz mantık phaser efektinden daha çok flanger efekti için geçerli. yani elde ettiğiniz efekt flanger efekti oluyor ki phaser tadını asla vermeyecektir. bu yüzden wah efekti veya elektronik piano sesleri içinde efektli olan sesler varsa onları kullanabilirsiniz.

Ketrona lesl efekti vermek için bir çalışma vardı. sistem nk. direk ses çıkışına manuel olarak potla ayarlanan bir efek pedalı bağlamış ve bu pedalıda orgun. sağ tarafına adapte etmişti. Halen satışta ama değermi bilmem....

o dediğin cihaz halen var ama buda değişik bi yöntem yani lesli efekti vermek adına

yeğenim peki şu korg pa 55 triçin nasıl olur elektro ya lesli sesi vermek yardımcı olursanız sevinirim mehmet amcan sevinsin saygılar...

elektroları 4 tane koyun birde hepsine chorus efekti verin ozaman 4 ses en az 8 sese çıkar üstüste:)

chorus istediğiniz şekilde düzenlenebiliyorsa flanger efekti almak için ayarlayabilirsiniz. g600 tadında elektro bağlamalar elde edebilirsiniz bu yöntem ile

elektroları 4 tane koyun birde hepsine chorus efekti verin ozaman 4 ses en az 8 sese çıkar üstüste:)

ümit abi xd9 varken 5 sesi birleştirdim ama yinede phaser efekti gibi bir eksik hissediliyor ama ketronda dehşet bir org,elektroları zaten on numara,

ümit abi xd9 varken 5 sesi birleştirdim ama yinede phaser efekti gibi bir eksik hissediliyor ama ketronda dehşet bir org,elektroları zaten on numara,

sx3000 kullandım ben ve çok profesyonel özellikleri vardı ama bu alet için emo gibi bir üstadın çalışmasına ihtiyacı var ama malesef tünel müziğin becereceği iş değil galiba koskoca audya5 bile rezil oldu.