• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

kırık settlerle ilgili

sadoza2010

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
arkadaşlar forum sitelerinde gördüğüm bişey ilgimi çekti şimdi baju usb yayınlamış benim usb mi kopyalayan işte internetten indiren ip numarası falan tepit edip mahke tazminattan bahsediyorlar ya peki bende bişey soracam bu ritimleri yazılan eserlerin sahiplerine bu ritim yazan lar telif hakkını veriyorlarmı acaba sonuçta başkasının eserini ticarete çeviriyorlar eser sahipleri bunları mahkemeye verirse neolucak ve kimse bir yerde kimsenin eserini okumasın herkes kendi yazın kendi eserini kendi okusun ozaman salıcakla kalın

Cevap: kırık settlerle ilgili

ritmin telif hakkı olmaz. ancak ritimlerin introlarında eser kullanılmışsa telif hakkı geçerli olabilir. seslerde de bu geçerli sanırım. mesela bağlamanın telif sahibi kimdir, kemanın , flut un....

Telif işi son derece karmaşık bir konudur.Bir şarkının veya bir bestenin size ait olduğunu iddia ediyorsanız,Notere gidersiniz,şarkının notalarını ve sözlerinin birer kopyasını notere verir tescil ettirirsiniz.Kim önce kendi adına tescil ettirirse eser ona ait olur.Ancak set işinde durum çok değişik.Bir usb set yapılıyorsa bu usb setin olduğu gibi Patent enstitüsüne teslim edilerek komple usb içeriğinin patentinin alınması gerekir.Kaldı ki bu bile sonradan itiraza konu olabilir.Birisi çıkar bu adam usb sinde benim yazdığım kitleri benim yazdığım rtmleri kullanmış veya benim oluşturduğum sample sesleri kullanmış diye hak idda edebilir o zaman ne olacak peki?Usb set hazırlayan bunları kendinin oluşturduğunu,kendinin hazırladığını nasıl ıspat edecek.Onun için bu konular mahkemede ıspatlanması çok zor konulardır.Ispatı en kolay konu yukarıda belirtitğim gibi kendine ait bir eserin ıspatıdır.En önce kim tescil ettirmişse notere o eser ona aittir.Başkaları hak iddia edemez.

arkadaşlar benim tamda demek istediğim aksak ritimli parçalarda direk ritim yerine varyasyonlarda parçanın ta kendisi çalıyor bende diyorum ki bu eserin sahibi bu usb nin üreticisi usb ye patent almışsa başkasının eserinin müziğini kullanıp nasıl patent alıyor anlamış değilim hayır sonrada internetten milleti korkutuyorlar yok ip adresi alırız mahkeme falan filan arkadaş ben Trakya müzik form sitesine yeni arkadaşlar edinmek yardırdimlaşmak daha say say bitmez eeee biz burada bir set indiriyoz xxxx arkadaş set paylaşmış bende indirdim ben nerden bilim içindeki ses kime ait ritim kime ait ozaman daha hiç girmiyelim forum siteleri kapansın amaç bence paylaşımı durdurmak olsun
usb satanlarda parayı gözünden vursun arkadaşlar bi usb set ortalama bir klavyenin neredeyse 3 de 1 fiyatı haksızmıyım ama aslında dante tr gibi org satanlar ücretsiz ritim ve ses güncellemeleri yapmalı e herkes 10.000 tl ye kadar org alıyor e içinde 10 sene önceki ritimler yüklü sesler yüklü ne anladım pa4x almaktan pa 80al yerine yürü gitsin zaten çoğu tesisat teneke

Yamaha bilinen parça introlarını muhakkak değiştiriyor. Herhalde telif ödememek için .

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yamaha bilinen parça introlarını muhakkak değiştiriyor. Herhalde telif ödememek için .

kesinlikle Abi dikkat ettiysen cihaz tanitim videolarinda bile pek ole kulagimiza asina birsey duymayiz :)
Artik Youtube da otomatik olarak yakaliyor videolarda telifli muzik oldugunda O videodan para kazanilmiyor arti sahibi sikayet ettiginde yasaklama, sanirim 3 defa tekrarda hesap kapamaya kadar gidiyor...

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri