• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Klavye Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Cevap: Klavye Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Güncel kalsın

Değerli arkadaşlar bu konudaki görüşlerimizi bu konu altında tartışalım.Herkes bu konudaki tecrübelerini ve bilgisi paylaşırsa yeni cihaz alacaklara yardımcı oluruz diye düşünüyorum.Benim düşüncelerim şunlar;

Hiçbirimiz parasal olarak çok rahat pozisyonda değiliz.Dolayısıyla alacağımız klavye bütçemizde ciddi bir yekun oluşturuyor.
Bu işe yeni başlayanlar için ilk tavsiyem bize önemli bir nimet olan internet araştırmaları ve profesyonel insanların görüşleri.Hemen hemen tüm model cihazların başlangış seviyesindeki bir insanın ihtiyaçlarını karşılayabilecek çeşitli klavyeleri var.Bu cihazları iyi tespit edip, bunlara yönelmekte fayda var.İkinci el klavye almak biraz cesaret ve güven işi bunu unutmamakta fayda var.Özellikle sanal alemden muhtemelen bu konuda hiçbir bilgisi olmayan arkadaşlar için güvenilir bir satıcı bulmak oldukça zor.Bu nedenle bizim site gibi yerlerde iyi tanıdığımız ve o satışlara referans olan arkadaşların sözlerini ciddiye almakta fayda var.

Peki bizler yeni bir klavye alırken ne yapmalıyız?
Bence öncelikle ihtiyacımızı ve bütçemizi iyi tespit etmeliyiz.Kendi teknik kapasitemizi kendimizi kandırmadan ortaya koymalıyız.Bir sürü para verip aldığı cihazları çözemediği birkaç ay kullanıp "çözemediği" için satan birçok insan gördüm,tanıdım.Genellikle bu tür durumlarda da "bunun sesi şöyle,cihaz böyle" gibi kandırmaca sebepler yaratılıyor.

Öncelikle ne tür müzik yapacağımızı tespit etmeliyiz.Cihazın kullanım alanını iyi ortaya koymalıyız.Sahnede mi,stüdyoda mı,ikinci bir klavye olarak mı,ses modülü gibi mi kullanacağımızı tespit etmeliyiz.Tecrübesi olan herkese bıkamadan usanmadan sormalıyız...

Youtube gibi sitelerde hemen hemen tüm cihazların üstelik cihazı yapan firmaların yaptırdığı resmi videolar var.Ses kaliteleri çok iyi seviyede...Bu tanıtım demolarını mutlaka seyrediniz.

Ve acele etmeyiniz.Unutmayınız bu cihaza çok para vereceksiniz.Her elektronik eşya her alım satımında mutlaka değer kaybeder bunu unutmayınız.

Mümkünse cihazların satıldığı mağazalara ziyaretler yapınız.Almayı düşündüğünüz cihazları kurcalayınız, mağaza yetkililerini sorularınızla terletiniz.Garanti ve servis imkanlarını değerlendiriniz.

Marka fanatikliği yapmayınız,esnek olunuz.Unutmayınız siz beğenseniz de beğenmeseniz de Korg,Roland,Yamaha gibi firamalar yıllardır bu sektördeler ve bu işin devleridir.Sizin beğenmediğiniz bir cihazın soundu bir başkasına mükemmel gelebilir.

Teknik olarak yetersiz iseniz, ritm ve ses yazamayacağınızı düşünüyorsanız lütfen alım satımı kolay, internetde nevalesi bol olan cihazlara yöneliniz.

Bütün bunları yapıp bir cihaz aldıysanız, şikayet etmeyi bırakıp artık cihazını tanımaya ve maksimum performansla kullanmaya çalışınız.

buyrun devam edelim....
selamlar

Cevap: Klavye Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Mümkünse cihazın faturasını görmek gerekir.Ayrıca diyelim pa800 alıyorsunuz cihazın seri numarasını korg bayilerinden sorgulatıp yasal yollarla satılıp satılmadığı öğrenilebilir.cihaza ram yükseltme yapılmışsa bu yükseltmeyi yapan kişiye seri no sunu sorgulatıp teyit ettirmek gerekir.birde temizliğine aldanıp yaşlı cihaz almamak gerekir çünkü sonuçta elektronik aksamların ortalama bir dayanma ömrü var.
Iyi günler roland e 70 hakkında bilginiz varmı

Iyi günler roland e 70 kullanımı hakkında bir bilginiz varmı

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 14 70.0%
  • Kararsızım

Oy: 6 30.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri