• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Klavye Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

değerli ustadlar videolarda admlar klavyeleri konusturuyorlar hiçbir bilgi ve nota tecrubesi yok kulaktan çalıyoruz diyolar.......kulaktan da bu kadar olurmu ya.....

olur tabi olmazmı,hemde neleri oluyor...

Cevap: Klavye Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

hocam ben org öğrenmeye bir cihaz alırsam yeni başlicam hangi modelleri önerirsiniz. yardımlarınızı bekliyorım.

Valla söylenenler doğrudur. Bunun dışında bence bi cihazı alırken tüm çıkışları denenmeli. Mesela mikrofon gibi. Ben xd9 u ilk aldığımda adam bana mikrofonuda yanında verdi ama son anda farkettim mikrofonun kablosu yoktu. Adam farkettiğimi görünce şaşırdı nedense. Bide ona kablo yaptırıcaktım sonradan neyseki hallettik. Birazda kablonun yapılmasını bekledik. Bide rütuş olayı oluyo. O gerçekten çok acımasızca yapılan ahlaksız bir davranış biçimi. Ama desenize bunlar kimin umurunda. Ha bu arada bende nota bilmiyorum. 6 7 yıldır klavye çalıyorum ve kendimi sürekli geliştirmeye çalışıyorum. Artı yanımda herhangi bir yardımcı falanda yok. Yani kulak meselesi gerçekten doğru ve önemli bir ayrıntı. Bazen yetenek denilen şey insanın en büyük yardımcısı oluyor.

dostum sağolasın güzel yazmışsın bende bir klavye alacağım fakat benim sorunum hangi aleti alayım karar veremiyorum daha önce korg pa80 ve ketron xd9 kullandım sonra sattım şimdi tekrar almak istiyorum yamaha or700 düşünüyorum çünkü usb özelliği var korg pa800 almayıda istiyorum fakat fiyatı çok fazla ben en fazla 3000 kadar çıkabilirim n eyapacağım bilmiyorum ?

Özellikle 2. el bir klavye alıyorsanız, en önemlisi güvenilir bir satıcı bulmak. Kimsenin günahını almayayım, arkasından konuşmuş gibi olmayayım ama benim de başıma birkaç tatsız olay geldi klayve satın alırken. Bu konuda bilgili bir insan değilseniz Allah yardımcınız olsun =) Yanınıza işten anlayan birini almakta çok fayda var derim.

En önemlisi kullanım amacınız ve yeriniz bence.
Birde kullanmayacağınız özelliklerin klavyede olması para kaybından başka bir şey değil.(çok paran yoksa tabiki)

teşekkürler sayın doktor:)

Çok güzel anlatmışsınız da biraz da teknik konulara yönelebilseydiniz iyi olurdu. Örneğin orgun en değerli üniteleri neresi, neresinde daha çok problem çıkarabilir gibi.. tşk..

Mümkünse cihazın faturasını görmek gerekir.Ayrıca diyelim pa800 alıyorsunuz cihazın seri numarasını korg bayilerinden sorgulatıp yasal yollarla satılıp satılmadığı öğrenilebilir.cihaza ram yükseltme yapılmışsa bu yükseltmeyi yapan kişiye seri no sunu sorgulatıp teyit ettirmek gerekir.birde temizliğine aldanıp yaşlı cihaz almamak gerekir çünkü sonuçta elektronik aksamların ortalama bir dayanma ömrü var.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri