• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

klavye seçimi hakkında yardım (önemli)

mustafacamci1977

Moderator
Yönetici
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.facebook.com
Enst.
ROLAND E-A7
Arkadaşlarım hepinize öncelikle hayırlı işler dilerim
cihaz almaya niyetli arkadaşların açtığı konuları okuyoruz .
tavsiye ihtiyacı duyan arkadaşlarımız doğal olarak burada yardım istiyorlar ve tecrübe etmiş kullanıcıların tavsiyelerine dayanarak bütçeleri doğrultusunda cihaz seçimi yapmak istiyorlar
geçen sene bende baya bir konu açtım ve yardım istedim .Trakya müzik ailesi sağolsun kendi görüşlerince tavsiyelerde bulundular . cihazdan cihaza performans elbette değişiyor
tavsiye elbette gerekli fakat işin teknik kısmını göz adı etmeden seçim yapmak gerekiyor
marka vermeden bir cihazı örnek verecek olursak bir kullanıcı saund bakımından verımlı olan A cihazını derleme olan ve ayarları yapılmamış bir set ile kullanıp verdiği tavsiyede bu cıhazdan yana olumsuz yonleri ile konu açan kişiyi yonlendirecektir
açtığım konularda ve okudugum konularda hakikaten bocalayıp sürekli farklı cihazlara yöneldim
karar vermekte çok zorlandım
gelelim işin özüne internet denen nimete sahibiz piyasada kullanılan her markanın ve serinin teknik özelliklerini bulmak kolay ve benim görüşüme göre cihazda olması gereken en önemli özellik saund kapasitesi ve kullanım kolaylığı (user denilen kolay erişim seçeneği)
işim geregi kart degiştirme işleriylede uğraşıyorum ama endüstriyel otomasyon işi ile ugraştığım için klavyelerin saund kapasitesinin hangi özelliklerinden anlaşılacagını bilmiyorum
teknık özellikler arasında atıyorum 128 polifoni .yada bılmem kaç hz ses çıkışı tarzı ozellıklerı arasından hangı yerlere bakarak cıhazı degerlendırecegiz bunu açık olarak burada paylaşacak ve klavye elektroniğinden çok iyi anlayan arkaaşlarımın yardımını beklıyorum
detaylı bir açıklama yapana şimdiden teşekkürü borç bilirim
umarım cihaz arayışında olan arkadaşlarımda bundan yararlanır
iyi forumlar dilerim

Cevap: klavye seçimi hakkında yardım (önemli)

Ses kalitesini daha çok cihazdaki ses kartı etkiliyor , bunların teknik ayrıntıları org özelliklerinde pek belirtilmez, polifoni ses çıkış kalitesi ile alakalı değildir, polifoni yetersizliğinde aynı anda çalan seslerde kesilme olur sadece,
Benim piyasada ses kalitesi soundu iyi diyeceğim genelde profesyonel aletlerdir, korg i3,i30 un pa1x ve tyros un ses kalitesi efsanedir.Piyasadaki bilindik aletlerden en adi ses kalitesi de yamaha psr a1000 dedir.

evet i serılerını ben halen ıkıncı klavye olarak kullanıyorum
ses kartı ozellıklerı belırtılmıyormu herhangı yerındede ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

hocam 74 dogumluyum.yaklasik 30 yildir org caliyorum.mecburen yamaha ile basladim cunku o yillarda alternatif yoktu.(technics).sonra gene alternativsiz rolandci oldum.g600 den sonra rolandi birakip gem e gectim.gem i bilen bilir bilmeyende arastirsin ogrensin.sonra korga gwctim.piyasa suan korg.nedenlerine gelince herkese gore degissede bence temel sebep arkadaslar kullaniciya acik alet yapmislar diledigin herseyi yapma imkani sunmuslar.o yuzden.macera aramayin markanin hic onemi yok onemli olan alete biseyler eklemek istediginizde bunu size verebilmesi.hic unutmamam cok degerli bi muzisyen arkadasim pa800 e oyun yuklemek mumkunmu diye sormus.dugun arasinda vakit gecirmek istiyormus.almayi dusundugunuz alette boyle bi beklenti icerisine girmeyi dusunmek (sacmada olsa) hos bisey olmazmiydi.bu arada ben kamuda calusiyorum korg markasiyla herhangi bir ortakligimda yok.(keske olsaydi).bence suan alinabilecek aletler butce dusukse pa600 orra yukseklikte 2x yada pa800.yuksek butcede pa3x yada bekleyip pa800 un devami olarak cikacak pa.... Saygılarımla...

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri