• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Klavyenizin eksileri neler?

francesco85

https://egitimaskina.com
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.egitimaskina.com
Enst.
KORG pa800
Amacım polemik yaratmak değil.Cihazlarımız kul yapısı.Hep artılarını konuştuk.Klavyenizin eksileri nelerdir?

pa800 kullanıyorum.Ritimler bana Yamaha'daki uyumu ve temizliği vermiyor.Sizin kendi cihazlarınızdaki sıkıntılar nelerdir?

Cevap: Klavyenizin eksileri neler?

pa600Qt eksiği tek mp3 çalar - ekolayzır ayarı konmuş ustune iyi guzel ama ayarları hep düşük frekansda tutmak gerek yoksa ortaya süpriz bir sesler katılıyor cart curt diye açıkçası aletın sesi sanki silah zoruyla çıkıyor geniş ferah bir sesi yok şöyle tabir edeyim sesler zip lenmiş gibi çıkıyor ben şahsen pa55 in üstüne başka alet tanımam tabi bu benim fikrim benim görüşüm pa55 ben ürettmedim ama kullanıcıyım 500 ise 55 in biraz daha teknolojik üstü ama napalım biz teknolojiyi takip ediyoruz az çok idare ediyoruz saygılar

PA900 dede şu cart curt olayı var,bazı orijinal olmayan ritimlerin drumlarını editlemek gerekiyor yoksa bass larda kolonlar cortluyor..YK halaylarını kolonlarda kullanamıyorum mesela..

+ olarak PA900 de distortion gitar olayı çok kötü be kardeşim,bir tane adam gibi dist.gitar koymamışlar..

Yahu Roland Prelüde dedik,tutulmadı dedik,ama ne sesler vardı alette,hele bir gitar soudları vardı tadından yenmiyordu..

Roland PA900 gibi işlevsel bir alet çıkarsın hemen Roland 'a dönüş yapacağım bunu şimdiden söyleyeyim..

Hatta şeytan diyor sat aleti git al 1000 tlye bir temiz G600-800-1000 bak işine diyor ama işte ne yaparsın PA900 ünde teknolojik özellikleri ve gitar modu ritimleri mükemmel :) Neyse mide bulandırmayayım,PA900 e tam adapte olursam belkide hayatta değişmem..

Gecen ay sifir pa600qt aldim,artemis pro seti yukledim(bana gore piyasadaki en iyi ve duzenli set)burdanda oseti yapan arkadasa tekrar tesekkur ederim.Yillrca e70-86-96 ve prelude derken ben kendi adima cok sey kaybetmisim.Alet o kadar pratik ve kullanisliki,ses olarakta cok doyurucu.bana gore bu siniftaki aletin hic bir kusuru yok,keske cok onceden korga gecseymisim,kafama gore editlemek biraz zaman aldi ama bu aleti begenmeyenlere sasiyorum......

eksik çok zatem eksiklik olmasa bir sonraki aleti neden bekleyelim değilmi sonuçta ticaret .

kullandığın aleti baştan sona çözmüşsen emin ol bi eksik yoktur çok org alıp sattım a1000tr tyros3 korg ix300den pa800e kadar bukadar zamanımı bi pa80 alıp değişmeden kafayı kırsaydım filozof olurdum eksiklik bizde bence

Gecen ay sifir pa600qt aldim,artemis pro seti yukledim(bana gore piyasadaki en iyi ve duzenli set)burdanda oseti yapan arkadasa tekrar tesekkur ederim.Yillrca e70-86-96 ve prelude derken ben kendi adima cok sey kaybetmisim.Alet o kadar pratik ve kullanisliki,ses olarakta cok doyurucu.bana gore bu siniftaki aletin hic bir kusuru yok,keske cok onceden korga gecseymisim,kafama gore editlemek biraz zaman aldi ama bu aleti begenmeyenlere sasiyorum......

Zaten aksini söylemiyoruzki,aletler çok iyi ama dediğimiz gibi şu ses olayını düzenlemek gerekiyor..Yani aşırı drum baslarda cortlama yapıyor..Buda limiter ve eq. ve ritimi yazanın drumlara aşırı bas yüklemesinden kaynaklı yoksa müdahale ile düzeliyor..

Bakın ben PA900 ü kötülemiyorum,gerçekten alette en ince detayına kadar ayar çekebiliyorsun,ritim yazacaksan her perküsyona tek tek eq. yapabiliyorsun..

O kadar kullanışlı bir menüsü varki dakikalar içinde her şeyi üretebilirsin..Yeterki üzerinde durun..

Benim demek istediğim Roland' aki bazı çok güzel soudları elde edebilmek için Korg bazı ayarları bize bırakmış,bir yandan iyi bir şey ama herkes sesleri istediği gibi düzenlemeyi becerebilseydi ortada bu kadar set beklentisi olmazdı sanırım..

Evet PA900 de fabrikasyon olarak çok güzel bir dist.gitar yok ama uğraşı ile olabilir..

Mesela şu demolardaki Piyano soundunu hala istediğim gibi elde edemedim..

Madem tanıtım videolarında bu sesleri kullanıyorsun adam gibi fabrikasyon seslerine eklesene be kardeşim,milleti niye uğraştırıyorsun..

Ben bunların haricinde PA900 den çok memnunum ve aldığıma kesinlikle pişman değilim..Üstelik başta bende kasa ve tuşlar için tereddüt olmuştu ama şuan rahatlıkla söyleyebilirim kaliteli ve taş gibi alet..Tabi benim düşüncem..

kimse beni yanlış anlamasın,
bence klavyelerde çok eksik birşey yok,bence eksiklik bizlerde var,
ses konusunda eksik klavye yok editleme imkanı olan klavyede bence istediğin tonu elde edebilme şansın olduğu için,
işte oradaki istediğiniz tonu elde edememe eksiği var bizlerde,
ritim içinde geçerli,
ritim yazmayı bilmeyiz veya editlemeyi bilmeyiz başkasının yazdığı sesleri ritimleri kısaca set beğenmeyiz buda normal birşey,başkası yaptığı seti kendi zevkine göre yapıyor,bize göre yapmıyor,
bizim edit yapamama ritim yazamama veya editleyememe,klavyenin özelliklerini iyi kullanamama eksiliğimiz var,buda benim görüşüm arkadaşlar.amacım kesinlikle sizleri incitmek değildir.

hocam hangi set o paylaşırmısın

kimse beni yanlış anlamasın,
bence klavyelerde çok eksik birşey yok,bence eksiklik bizlerde var,
ses konusunda eksik klavye yok editleme imkanı olan klavyede bence istediğin tonu elde edebilme şansın olduğu için,
işte oradaki istediğiniz tonu elde edememe eksiği var bizlerde,
ritim içinde geçerli,
ritim yazmayı bilmeyiz veya editlemeyi bilmeyiz başkasının yazdığı sesleri ritimleri kısaca set beğenmeyiz buda normal birşey,başkası yaptığı seti kendi zevkine göre yapıyor,bize göre yapmıyor,
bizim edit yapamama ritim yazamama veya editleyememe,klavyenin özelliklerini iyi kullanamama eksiliğimiz var,buda benim görüşüm arkadaşlar.amacım kesinlikle sizleri incitmek değildir.

Ses motoru ve sesin ham hali önemli bir mevzudur,yani editleme ile bir yere kadar,ses doğasında sana o hazzı vermiyor ise istediğin kadar uğraş yada bilgili ol farketmez..

Yani koto sesini istediğin kadar uğraş gerçek bir kanunun yerini alırmı? Almaz tabi..

Ben sadece Roland daki dist. gitarın tonaj olarak daha iyi olduğunu söyledim,ama PA900 ünde klasik gitarı Roland dan çok daha iyi..Yani karşılıklı kıyaslamalar devam eder..Ortada bir problem yok aslında,her aletin kendine göre bir üslubu var,alışmaya bağlı bir durum..