• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

koma kaydı korg-pa 80

GUAVERAss

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
mrb arkadaşlar benim pa 80 de her defasında 1-2-3-4- olan padlere komayı koyuyorum kaydedilmiyor bunun kolay kayıtlı yolu yokmu her defasında komayı koymammı gerekiyor yardımızı rica ederim

Cevap: koma kaydı korg-pa 80

1. Orgunuzun ilk açılışta hangi ritim ve hangi sesle açılmasını istiyor iseniz önce onu ayarlayınız.
2. Pad ayarlarınızı yukarıda belirtildiği gibi yapınız.
3. Menu düğmesine basarak cıkan ekrandan Preferences'i (Lower/Acc5'e basarak) secin. Bu işlem sizi Style Play Menüsünün 24. sayfasına götürecek.
4. Bu ekranda Bass/Perc düğmelerini kullanarak Pref.Lock bölümündeki Pads kısmını "On" durumuna getirin.
5. Write tuşuna basarak "Write Global" komutunuzu verin. Ve "Exit"e basarak bu bölümden tamamen çıkınız.
6. Daha sonra ayarlarınızı (dikkat! baska performance secmeden) Performance "1-1" bölümüne kaydedin. Bunu da "Write" tuşuna basıp Perf.N:01-1 olacak şekilde performance'ye aynen yazmanız gerekir. umarım faydalı omuşumdur kolay gelsin...

PAD’lara Hertür Ses ve Koma Yetkisi Verme İşlemi
Pad’a koma yetkisi vermek için ana ekranda iken menü ye bas. Ekranda sağ alt kısımda input pads diye bir seçenek çıkar. Sayfa 23’e gir veya tempo/value düğmesini bir tık çevir. Karşına pad seçenekleri çıkar. Oradan misal, koma fonksiyonunu 1 nolu pad a vermek istiyorsun. Ekranın yanındaki 1 no’lu pad’ın önündeki tuşa bas. Ve tempo tekerini yavaş yavaş çavirerek *QUARTERT seçeneğini bul, 2 nolu tuşa bas, Laurhing seçeneğini bul, 3 nolu tuşa bas ve tempo tempo/value düğmesini cevirmek koşuluyla yeah seçeneğini bul, 4 nolu tuşa bas ve gene tempo value düğmesini çevirerek Applause seçeneğini bul ve "Write" tuşuna bas sonra exit tuşuyla çık. Bu şekilde pad1 e koma yetkisi, pad2’ye bayan gülme sesi, pad3’e erkek yeeehh sesi, ve pad4’e alkış sesi vermiş oldun kolay gelsin. Saygılarımla,

Moderatör tarafında düzenlendi:

yukarıda yazılnaları yaptıgın halde olmuyo alette virus bulasmıstır virus girdigi zaman yapıyo bu sorunu diske bas erase yazan bölüme gel f1 bas ssd yazacak yani orgun hafızası orda fazla dk lar var onları sil duzelecek 3 tane kalacak sanırım gerisini sil kolay gelsin

arkadaşlar denemedim ama bugün denicem saolun yardımınız için umarım işe yarar

işe yaradı teşekkürler

abiciğim bende pa50 var org calmayı yeni öğreniyorum orgumda ilk acılısta hiç bir ritim ve ses mevcut değil kendim secmem gerekiyor ilk ana ritimi nasıl secebilirim