• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

KORG 3X - 2X- PA700

onurcan4153

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
gitar
Yorumlara bakarak 3 x almayı kafama koymuştum lakin bir korg çalan piyanist abim , ısrarla 3 x den uzak durum 9 bin tl o alete verilmez sizi yorar hantal alet felan dedi alabilyosa 1000 alsın alamıyosa 700 alsın demiş , saygı değer piyanistler s,izlerin yorumuda benim için çok önemli lütfen yardımcı olun amacım her seti ritmi açıp çalabilmem yani cafe tarzı yerlere uygun bateri gitar alt yapılı setler düğünlerde ise belli zaten ne çalınacağı , daha çok bateri alt yapısı güzel olan gitarları olsun soundları olsun kaliteli bieşy arıyorum ?

Ben pa700 kulaniyorum bayiden alirken cüney hocamin setinle birlikte aldim
pa700 ünde tabiki eksileri var 1000 e göre misal tus takimi pa1000 daha iyi vokal 1000 de var ve senin icin önemlimi bilmiyorum ama 1000 ram hafitasi daha yüksek ona görede fiyat farki var
setlere gelince simdiye kadar tüm setleri pa700 de okuyor 256 mb bir seti SIKISTIRILMIS 128 mb ye orgun üzerinde cevrilebiliniyor ve arti sd yerinede ya emrah ustanin veyada cüneyt ustamizin setini hafizaya bagimsiz yüklüyebiliyorsun
bana sorarsan alabilirsen pa 1000 i derim ama fiyat yüksek dersen saydiklarima katlanmalisin
veyada baska markalara bakman gerekecek misal sx700 yamahanin onuda test amacli biraz kulandim tuslari herkulade ayrica yamahanin ses motoru korgtan daha iyi derim ama dedigim gibi herseyi artisi eksisi var yamahaninda set sorunu var bana göre terkadan yazayimda BANA GÖRE
yamahanin psr s770 i emo setli kulanan birisi olarak yamaha orglarini böyle yorumluyorum

Not: Cüneyt Ertac hocamizin kendi setinin tanitim videosu var ve o videosunda hem pa1000 hemde pa700
cok iyi bir sekilde anlatiyor cok saglikli bilgiler veriyor bakin derim seti almaniz önemli degil o videoda orglarida anlatiyor sadece seti degil

saygilarimla

Son düzenleme:
Ben pa700 kulaniyorum bayiden alirken cüney hocamin setinle birlikte aldim
pa700 ünde tabiki eksileri var 1000 e göre misal tus takimi pa1000 daha iyi vokal 1000 de var ve senin icin önemlimi bilmiyorum ama 1000 ram hafitasi daha yüksek ona görede fiyat farki var
setlere gelince simdiye kadar tüm setleri pa700 de okuyor 256 mb bir seti SIKISTIRILMIS 128 mb ye orgun üzerinde cevrilebiliniyor ve arti sd yerinede ya emrah ustanin veyada cüneyt ustamizin setini hafizaya bagimsiz yüklüyebiliyorsun
bana sorarsan alabilirsen pa 1000 i derim ama fiyat yüksek dersen saydiklarima katlanmalisin
veyada baska markalara bakman gerekecek misal sx700 yamahanin onuda test amacli biraz kulandim tuslari herkulade ayrica yamahanin ses motoru korgtan daha iyi derim ama dedigim gibi herseyi artisi eksisi var yamahaninda set sorunu var bana göre terkadan yazayimda BANA GÖRE
yamahanin psr s770 i emo setli kulanan birisi olarak yamaha orglarini böyle yorumluyorum

Not: Cüneyt Ertac hocamizin kendi setinin tanitim videosu var ve o videosunda hem pa1000 hemde pa700
cok iyi bir sekilde anlatiyor cok saglikli bilgiler veriyor bakin derim seti almaniz önemli degil o videoda orglarida anlatiyor sadece seti degil

saygilarimla

cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim , aklımda şöyle soru işaretler var , her korg çalan başka bir korg söylüyor 3 x den uzak dur seni yorar diyor diğeri pa900 bile yeter artar sana diyor diğeri 700 varsa imaknın al diyor yeni korg diye bende 2x pro çaldım daha önce tuşları o kadar çok hoşuma gittiki , korg dükkanında pa1000 çalma şansım oldu tuşları oyuncak gibi geldi bana hiç tatmin olamadım pa serisinin tuşları öyleymiş sanırım ama 2xpro yada 3 x lere baktım tuşları inanılmaz konforlu rahat geldi bana bi dolgunluğu var ondan çok arada kaldım 9 bin tl bütçem var karar veremiyortum bir türlü