• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg i30 Koma verme bilen arkadaşlar var mı

express23

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Roland Gw8
Korg i30 Koma verme bilen arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.
Re karardan çalarken si ve mi sesine koma vermek istiyorum...

Koma jaki al tak orga koma vereceğin araliğa bas bir elinlede jak a bas al sana otomatik koma maliyet 3 tl

koma jakı diye bir şey yoktur hocam
i30 da basit olarak pitch bend üstünde assign switch 1 ve 2 vardır bunlara menü den assign kısmına gir ve bir tanesine scale görevi ata
daha sonra global kısmından scale kısmına gir ve bunu user scale olarak mi ve si derecesini -50 olarak ayarla save yap
işlem tamam

not is 40 da bu assign switch leri olmadığı için ön kısımdaassign pedal kısmına bir jakıp kablonun iki ucunu değdirip bıraktığın zaman komaya geçebilir tabiki bu assign pedala koma görevini atamak şartıyla aslında buraya adam akıllı pedal takarsan kabloyu değdirmeden pedalla koma vereblirsin

Ben 3 tl ye koma jaki aldim onunla koma ayari veriyorum süper oluyor korg is40 ta saygilar

i30 da pedal kullanmak çok iyi bence.Hatta ben kendi pedalımı kendim yapmıştım .maliyet 0

Arkadaşlar ben korg i30 için koma vermekten bahsediyorum.korg is40 değil.

Cevap: Korg i30 Koma verme bilen arkadaşlar var mı

koma jakı diye bir şey yoktur hocam
i30 da basit olarak pitch bend üstünde assign switch 1 ve 2 vardır bunlara menü den assign kısmına gir ve bir tanesine scale görevi ata
daha sonra global kısmından scale kısmına gir ve bunu user scale olarak mi ve si derecesini -50 olarak ayarla save yap
işlem tamam

not is 40 da bu assign switch leri olmadığı için ön kısımdaassign pedal kısmına bir jakıp kablonun iki ucunu değdirip bıraktığın zaman komaya geçebilir tabiki bu assign pedala koma görevini atamak şartıyla aslında buraya adam akıllı pedal takarsan kabloyu değdirmeden pedalla koma vereblirsin

arkadaşların bahsettiği olay korg i3'de falan oluyor i30 da böyle bişiy yok ustamın da deiği gibi eğer sen bir pedal ya da buton takarsan bu taktığın jaka da bu görevi atarsan ancak bu şekşlde yaaprsın

hayır cansinan arkadaşım i40 la i30 koma ayarları farklıdır is40 da equal temper a ayarlayıp koma butonuylakullanıyorsunuz i30 da pratik koma yoktur yani butona basılı tutup istediğin yere koma veremezsiniz
piyanist şantör arkadaşımız pitc bendin üzerindeki asing pedalswitchlerine görev verilerek aletin üzerindeki sizin hazırlamış olduğunuz koma değerlerinin girip çıkmasını açıklamıştır
bende şöyle söyleyeyim re üzerinden koma vermek için biryoldaha var tabi başka makamlar için değil re üzeri mi ve si ye verilen koma uşaktır şimdi normal çaldığınız pozisyonda menuyebasın ekranın altın da kutucuklardan biri fill scale var ona tıklayın açılan sayfada kutucuklardan arabic i tıkla sonra tuşlara denk gelen harfler gelecek burdan c yi tıkla re üzeri olmuştur bunun devreye girip çıkması için asing pedal 1e komutla nasıl dersen globalı tıklaSV assing pedali tıklaburda bölüm kutucukları çıkacak onlardan scaleyi tıkla koman 1inci pedala yüklenmiştir sonuç olarak koma düzeni zor olan bir alettir bendede vardi çok esaslı biralet fakat koma düzeni uğraştırıcı olduğu için satmak zorunda kaldım başarılar

orbay arkadaşımız doğru anlatmış aynen dediği gibi c yerine farklı harfler tıklarsan koma başka yerlere kayar