• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg is40 nasıldır? Tavsiye eder misiniz?

• Konbuyu başlatan yumux
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 9
  • Görülen : 7K

yumux

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Selamlar,

Korg is40 almaya karar verdim. Nasıl bir alettir? Evde hobi amaçlı kullanacağım. Genelde Tsm, slow ve oyun havası parçalarını çalmak istiyorum. Bundan önce kısa bir süre yamaha a300tr kullanmıştım. Bu alete ritim bulmakta sıkıntı çekermiyim ? Araştırma yaptım ritim-set var aslında. Bana lazım olan genellikle vahde ve çiftetelli ritimleri. Koma verme ise jack yardımıyla yapılıyormuş. Önerir misiniz bu cihazı ?

Saygılar...

Cevap: Korg is40 nasıldır? Tavsiye eder misiniz?

Selamlar,

Korg is40 almaya karar verdim. Nasıl bir alettir? Evde hobi amaçlı kullanacağım. Genelde Tsm, slow ve oyun havası parçalarını çalmak istiyorum. Bundan önce kısa bir süre yamaha a300tr kullanmıştım. Bu alete ritim bulmakta sıkıntı çekermiyim ? Araştırma yaptım ritim-set var aslında. Bana lazım olan genellikle vahde ve çiftetelli ritimleri. Koma verme ise jack yardımıyla yapılıyormuş. Önerir misiniz bu cihazı ?

Saygılar...

Merhabalar...

"Saund"u günümüzde dahi oldukça canlıdır.Yaklaşık 9 yıl hobi amaçlı olarak İS50B kullandım.Ritim yönünden tatmin olursunuz;ancak sesler yönünden (32 polyphony olması sebebiyle) sizi pek tatmin etmeyebilir.Genel olarak,hobi amaçlı düşündüğünüz için sizi tatmin edecektir.Fiyatları da makuldür.Her türlü ritim mevcut.Malzeme kalitesi de fena değildir.PA 500 ü deneme fırsatı buldum ;bence malzeme kalitesi PA500 den bile iyi;çünkü italyan malı.PA 500 ler çin malı.

Size ,"sample" özelliği sebebiyle "ROLAND EXR46" yı incelemenizi tavsiye ederim.Fiyat aralıkları da hemen hemen aynıdır.

Hayırlı olsun şimdiden...

İyi günler dilerim...

Ritim ve ses yönünden a300 den felen çok üstündür.Koma vermeyi klavyenin içindende yapabilirsin koma jakı ilede.Ritim konusunda sıkıntı çekiceğini sanmıyorum.İs 35,40,50 birbirlerine çok benzerler.Bende is 50 kullanıyorum gayet güzel.

güzel alettir ritimleri güzeldir tavsiye ederim ...

süper alet alın exr 46 dan güzel bir cihaz tam düğün aleti ben iki cihazı da kullandım

bende tavsiye ederim nede olsa elimde bir tane var ve satılık :D :D

şimdiden hayırlı olsun

aynı fiat aralığında olan is35 i de bi araştır derim.saygılar....

Şahsi görüşüm sonuçta eski cihazlar .Korg is 35.40.50 .Bence hem dene hemde temiz olmasına özen göster:)

Kardeş bende seninki gibi aldım gerçekten güzel cihaz sadece ritim yazma özelliği yok a300 bunun yanında oyuncak ritimleri internette zibil şuandada satıyorum almak istersen görüşürüz. 05374789076 kafana takılan soru olursada yardımcı olurum. Bende ilk başta aldım bunda orgu öğrendim şimdi yükselteceğim.

korg is 40 da koma jakı takarak sesler komaya giriyor fakat akorlar komayı almıyor...yardımcı olabilir misiniz...ayrıca basmayan tuşlar ile ilgili bir dümen var mı yoksa mecbur orgun kaportayı mı açtıracağız ...saygılar