• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg is50b alıyorum yardım lütfen....

• Konbuyu başlatan active
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 12
  • Görülen : 19K

active

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
ROLAND GW-8 / Casio Cz-101
Selamlar arkadaşlar is50b alıyorum ama problemli 3 tane tuştan ses gelmiyo orgun user sesleri ve user ritimleri bazıları bozuk çalıyo bazıları çalmıyo sesler vibratolu gibi ama orjinal ritim ve sesler normal sizce bu org bakımıyla ve set yüklenmesi ve tuşların tamiri ne kadara mal olur ?veya orgda başka gizli arızaları hangi yöntemlerle tespit edebiliriz ?

arkadaşım bana sorarsan hiç bulaşma is 50b ye zaten diyosun 3 tane tuşu bozuk ritimler arızalı illaki is alcam diyosan is35 veya 40 öneririm yada i30 al temiz bulabilrsen daha farklı modellerde bakabilirsin pa80-55 vb saygılar...

is50 ve is50b almada i4 i3 bile onlardan iyidir
bu seriden alacaksan
öncelikle i30-is35 ve en son is40 al

Selamlar arkadaşlar is50b alıyorum ama problemli 3 tane tuştan ses gelmiyo orgun user sesleri ve user ritimleri bazıları bozuk çalıyo bazıları çalmıyo sesler vibratolu gibi ama orjinal ritim ve sesler normal sizce bu org bakımıyla ve set yüklenmesi ve tuşların tamiri ne kadara mal olur ?veya orgda başka gizli arızaları hangi yöntemlerle tespit edebiliriz ?

3 tuştan ses gelmemesi tozlardan kaynaklanıyor olabilir user sesler ve ritimler bozuk çalıyor diyorsun başka set denedin mi bence o yüklenen setle alakalıdır...50 tl ye org bakımı yapıyorlar diye biliyorum is serisinden is35 - is40 öneririm türk ritim ve seslerine daha çok hakimdir.benden söylemesi is50 ile is50b arasında ki farkı bende bilmiyorum bilen varsa açıklarsa iyi olur bilgi açısından yani

eğer is50de kararlıysan arkadaşımın birinde sıfır gibi çok temiz kullanılmış var istersen numarasını veririm görüşürsün kendisiyle maksat iş görülsün

saygılar

is35-is40-is50-is50b serisinin en iyisi is35 tir
is35 te mikrofon bağlanma ve efekt verme özelliği vardır diğerlerinde yoktur
is35 ve is40 ta enkoder tekerleği vardır is50 ve is50b de yoktur
is35 ve is40 ta pad vardır is50 ve is50b de yoktur
is50 ve is 50b arasındaki fark is50 nin ekran ışığı yoktur pitch bend siyah renk
is50b de ekran ışığı var pitchbend gri renk
bu modellerin hiçbirinde ritim yazılmıyor i30 da yazılan ritimleri kullanmaktadırlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
is50 ve is 50b arasındaki fark is50 nin ekran ışığı yoktur pitch bend siyah renk
bu modellerin hiçbirinde ritim yazılmıyor i30 da yazılan ritimleri kullanmaktadırlar

açiklamalar için teşekkürler aydinlatici oldu

yorumlarınız için teşekkür ederiz sağolun arkadaşlar

Tesekkurler,

Cevap: Korg is50b alıyorum yardım lütfen....

kardesım benım elımde suan sıfırdan farksız korg is50b var ne i30 ne yamaha hıcbırı bu aletın yerını tutmaz hele bırde damarcıysan tam bır arabesk aletı bu org genede sen bılırsın daha fazla bılgı almak ıstersen bana ulas oquzhan_067@hotmail.com