• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Micro Arrenger hakkında

engin86

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.gazetekucukcekmece.com
Enst.
Şu an yok
Arkadaşlar Korg Micro Arrenger klavyenin bildiğiniz üzere tuşları normal boy klavyelere göre küçük. Korg Micro Arrenger'a herhangi bir midi çıkışlı orgu bağlayabilir miyiz? Bu şekilde kullanmak nasıl olur? Yorumlarınızı bekliyorum.

Cevap: Korg Micro Arrenger hakkında

bence tuşları çok küçük midi klavye işini bilmem de valla s650 daha mantıklı gibi ...

bence tuşları çok küçük midi klavye işini bilmem de valla s650 daha mantıklı gibi ...

Aklımda birkaç klavye modeli var. Sıfır olarak Yamaha PSR S650, Yamaha PSR A1000TR, Sıfır Korg Pa 500 tr (bütçeyi zorlarsam tabi) Bir de Korg Micro Arrenger. Ancak tuşlarının ufak olması beni düşündürüyor.

bütçeni zorlayabilirsen pa500 tr derim

o tuşları küçük yapacağına büyük yapsa dahi maliyet aynı olurdu amaç burda diğer cihazlara gölge düşürmemek bu kapitalist mantık, akıl insanlığa hizmet etmeyince mideye çalışıyor çok sinir oluyorum bu tür şeylere

korg'a kızıyorum yanlış anlaşılmasın.

Tuşları büyük yapıp fiyatı aynı tutsaydı çok satardı. Neyse başka modellere bakacağım artık. Küçük tuşlar ile keyifli çalmak mümkün değil.

Bugün Korg Micro Arrenger'ı deneme fırsatım oldu. Aletin ses ve ritimleri çok iyi. Korg PA 50,60, 80 kartsız setlerini de okuyor. Tuşları küçük ancak ama alışınca çok sorun olacağını sanmıyorum.Tuşları küçük olsa da aslında kafama yatıyor. Hafıza kartı ile setleri yükleyebiliyorsunuz. Fiyatına göre güzel bir alet. Tuşlarının küçük olmasını çok dert edenler bu sorunu başka bir klavyeye midi kablo ile bağlayarak aşabilir. Aklımda olan klavyelerden biri. Bakalım hangisi kısmet olacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşlar Korg Micro Arrenger klavyenin bildiğiniz üzere tuşları normal boy klavyelere göre küçük. Korg Micro Arrenger'a herhangi bir midi çıkışlı orgu bağlayabilir miyiz? Bu şekilde kullanmak nasıl olur? Yorumlarınızı bekliyorum.

micro aranger size sıkıntı olur sıkılırsınız,bence profesyonel klavyeden şaşmayın,micronun klavyesi çok küçük org çalarken çok hata yaparsınız,keyif alamazsınız,yinede siz bilirsiniz,

şu anda en hesaplı ekonomik ve özellikleriyle dikkat çeken fiatı çok makul olan pa500tr var,alınıcak en güzel org bence,

rolandı bekliyorum,bk5 istediğim gibi çıkmazsa ya pa500tr yada 800 bakalım,