• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa 3x için hangi usb daha iyi

Cevap: korg pa 3x için hangi usb daha iyi

Degerli muzisyen dostlarim,

Bende katiliyorum bu USB almayin diyenlere, ben kendim PA 3x Pro icin inanin €250,- odedim ve seslerin cogu birseye benzemiyo. 2 guzel vahde, 2 pop ritim ve birkac tane slow var ve gerisi 10 kurus etmez. Sesler'de asiri yankilanma var. Eger bu USB'lere okadar para odemek istiyorsaniz siz bilirsiniz ama ben birdaha tovbeler olsun kurus vermem. Cunki hepsi diri viri, elime zamaninda bi set gecti, Ahmet 3x diye...bu set okadar duzenli ve saglamdiki, o USB bozuntularini suya goturur, suyun basinda öper ve susuz geri getirir. Ben suanda yanan yana o seti aramaktayim. O ne ucuk fiyatlar, Allah askina yapmayin, bu zor zamanlarda 250 euro nedemek biliyormusunuz? Neymis....studyoda yapilmis? Ya bosversene, kimi kandiriyorsunuz? Ta I3, I30, Pa 50, 60 ve 80 modellerinde okadar para istenmiyordu, millet ucuza alabiliyordu ve o setler bile bu USBlerden bile daha kaliteliydi. Simdi yok kilitli usb yok bilmem ne, demolarda birkac saglam ritim ve sesleri video olarak yukluyorlar ama gerisi nerde? Koymazlar cunki hepsi tras, nerde eko var nerde ciyak ciyak sesler var yukluyorlar.

Usb'yi begenmeyenlere... begenmezseniz paraniz iade garantisi neden sunulmuyor? Gitti okadar para, ustune otur buz gibi su ic, cunki o seti odemek icin okadar zaman yorulup calistiniz ama sonuc? Evet gitti okadar emeginiz paraniz. Herkez o USB setlerini yapani koruyor, ama millete ne guven, ne servis nede garanti veriliyor. Onlarinki hak ve emek, ama parayi odeyip iyi ve saglam bir set aliyorum dusuncesiyle yatirim yapan muzisyen dostlarimizin haklari nerde?

USB yapip satanlara basvurdugunda, abi bana bi demo yollasana diye, afedersin insana afedersiniz hayvan gibi davraniyorlar, cunki bi taraflari kalkmis dolasiyorlar. Saygi sevgi diye birsey yok, al dene kardesim ona gore kararini ver ve begenirsen satin alirsin, begenmezsende canin sagolsun darilmaca yok cunki sonucta zevk meselesi diye davranan nerde soylermisiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Degerli muzisyen dostlarim,

Bende katiliyorum bu USB almayin diyenlere, ben kendim PA 3x Pro icin inanin €250,- odedim ve seslerin cogu birseye benzemiyo. 2 guzel vahde, 2 pop ritim ve birkac tane slow var ve gerisi 10 kurus etmez. Sesler'de asiri yankilanma var. Eger bu USB'lere okadar para odemek istiyorsaniz siz bilirsiniz ama ben birdaha tovbeler olsun kurus vermem. Cunki hepsi diri viri, elime zamaninda bi set gecti, Ahmet 3x diye...bu set okadar duzenli ve saglamdiki, o USB bozuntularini suya goturur, suyun basinda öper ve susuz geri getirir. Ben suanda yanan yana o seti aramaktayim. O ne ucuk fiyatlar, Allah askina yapmayin, bu zor zamanlarda 250 euro nedemek biliyormusunuz? Neymis....studyoda yapilmis? Ya bosversene, kimi kandiriyorsunuz? Ta I3, I30, Pa 50, 60 ve 80 modellerinde okadar para istenmiyordu, millet ucuza alabiliyordu ve o setler bile bu USBlerden bile daha kaliteliydi. Simdi yok kilitli usb yok bilmem ne, demolarda birkac saglam ritim ve sesleri video olarak yukluyorlar ama gerisi nerde? Koymazlar cunki hepsi tras, nerde eko var nerde ciyak ciyak sesler var yukluyorlar.

Usb'yi begenmeyenlere... begenmezseniz paraniz iade garantisi neden sunulmuyor? Gitti okadar para, ustune otur buz gibi su ic, cunki o seti odemek icin okadar zaman yorulup calistiniz ama sonuc? Evet gitti okadar emeginiz paraniz. Herkez o USB setlerini yapani koruyor, ama millete ne guven, ne servis nede garanti veriliyor. Onlarinki hak ve emek, ama parayi odeyip iyi ve saglam bir set aliyorum dusuncesiyle yatirim yapan muzisyen dostlarimizin haklari nerde?

USB yapip satanlara basvurdugunda, abi bana bi demo yollasana diye, afedersin insana afedersiniz hayvan gibi davraniyorlar, cunki bi taraflari kalkmis dolasiyorlar. Saygi sevgi diye birsey yok, al dene kardesim ona gore kararini ver ve begenirsen satin alirsin, begenmezsende canin sagolsun darilmaca yok cunki sonucta zevk meselesi diye davranan nerde soylermisiniz?
tesekkürler arkadaş aynen bende öle düşünüyorum ben neredeyse almıstım ama son anda vaz geçtim hiç birinin yayınladığı demoları beğenmedim videolu olanları videosuz olanlarda nerden bilim

Sende ayni dusundugun icin tesekkur ederim, demekki boyle dusunen yalniz ben degilmisim.
Bu Ahmet 3x seti hakkinda bilgin varmi, kullandinmi daha once? Ve sana zahmet eger elinde varsa yada bildigin bi forumdan bana haber edermisin? Hatirladigim kadar bu seti yukleyip, ve setin icindeki global dosyasini EMO update icindeki Global ile degistirip kullanilabiliyor. Inan o set bombaydi.

Allaha emanet olun.

Tesekkurler

bence ce set kullanmalısın ,ben kullanıyorum...eğer düğün haricindede program yapıyorsan,mutlaka ce set kullanmalısın. diğer setlere kötü diyemem ,çünkü içeriğini sadece videolardan biliyorum. ama ce set kullanıyorum,ve süreklide update liyorlar ,sesleri ve ritimlerin tonları tam ayarlı ,süpriz bir şey yok....bence cüneyt abiyi ara,bir şekilde dene,sonra karar ver....başarılar dilerim

pa3x içinse kesinlikle NM SOUND demolar mevcut youtube da diğer usb ler faso fiso

emo usb cok tras a2000 dekı btun hersey aynısı ypılmıs bence o paraya degmzz ayhan topcunun baju su cok kalıtelı ce usb de guzl

Gİtçeksin 7000tl verip pa3x alacaksın, sonra emousb alacaksın, bir bakacaksın aynı işi kıytırık 2500liralık a2000 yapıyor aynı sesler aynı ritimler de var :D hiç olacak şeymi ya tabiki bende beğenmem emo usb yi. Bence emo vatandaşların kendilerini özel hissetmeleri için her orga ayrı set yapması lazım.

Şu an piyasada ücretsiz setler içinde her yöreye yazılmış, her ölçüye yazılmış yüzlerce çeşit ritim var. Yine ücretsiz setler içinde yüzlerce sample ses var. Ne için paralı usb gerekecek anlamak mümkün değil. Bir de düğün yapan adama kaç tane ritim gerekli ki bu kadar arayış içindeyiz. Piyasa setlerinden kendinize göre toplama bir set yapın bakın işinize. Ha birde gerçekten 3x alıpta 800 seti kullanmak adama çok koyuyor. Bende 7100 tl verip 3x aldığımda aynı duyguyu yaşadım, daha sonra gidip paralı USB alıp onunda anlamsız olduğunu görmek, hayalkırıklıklarının en büyüğü.

setlerin hemen hemen hepsini kullandım içlerinde en sağlam soundlu yinede emo çalışması ancak emrah yaptığı işin arkasında durmuyor aynı seti ısıtıp ısıtıp satıyor pa1x exb board tada aynı set vardı emo usb 2 ismiyle çıkarttığı sette aynı tabanlı nm aldım arkadaş 4 tane vahde gerisi hayde :) sette elektro yok be zurna yok halay ritmi yok ya daha ne diyeyim baju aldım içeriği güzel ama padleri kullanmazsan ritm sönük kalıyor iyi ama ben canlı performansta padler lemi uğraşacam onuda sattım doruk aldım aman allahım yükler yüklemez sildim bu arada benim kendi setimde var ben paralı usb leri meraktan aldım kullanacağımdan değil çok yakın dostlarıma verdim setimi hep allahrazı olsun diyorlar paralı setlere 10 basar diyorlar şimdi yine güzel bir set topluyorum her şey, tek tek ince eleyip sık dokuyorum padlerini song book a kadar ayarlıyacağım tarih veremem yavaş yavaş yapıyorum çok ses koymayacağım en güzel seslerden 2 şer tane allahın izniyle onu piyasaya vereceğim forum sitelerine sırf şu usb soygunu bitsin arkadaş milleti çok yoldular

Moderatör tarafında düzenlendi: