• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 500 Batı ile neler yapılabilir?

erdemsas

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg pa 500
Merhaba arkadaşlar

Piyasasının olmamasından dolayı korg pa 500 batı versiyonu fiyatı diğer orglara nazaran çok uygun kalmış durumda. Bu orgu alsam neler yapabilirim? pa 80 setlerinin uyduğu söyleniyor. Aldığıma pişmanmı olurum? Sesler nasıl teneke gibimi çıkar?

Aslında ona vereceğm parayla temiz bir 2.el pa500tr alabilirim ama sıfır almak daha güzel geliyor kulağa o yüzden sizlerin fikrini almak istedim.

Bu arada düğün yapmıyorum, otellerde canlı muzik vb.

herkese bol muzikli günler..

pa500 batı versiyon ! alma yanarsın.. pa500tr al onu . selametle..

kolay gelsin

Bati versionunu bende tavsiye etmem temiz pa500 tr bulursan onunla cok zaman harcarsin
bati versionunda türk seslerinden mahrum kalirsin yaptigin müzik te (türk müzikleri) nesenide bulamasin

bati pa500 e hic bulasma al tr keyfine bak en azindan ne ritim nede ses SIKINTISI yasarsin
saygilarimla

kolay gelsin

Bati versionunu bende tavsiye etmem temiz pa500 tr bulursan onunla cok zaman harcarsin
bati versionunda türk seslerinden mahrum kalirsin yaptigin müzik te (türk müzikleri) nesenide bulamasin

bati pa500 e hic bulasma al tr keyfine bak en azindan ne ritim nede ses SIKINTISI yasarsin
saygilarimla

pa 500 tr için sesi teneke yorumları var sizce doğrumu

Merhaba arkadaşlar

Piyasasının olmamasından dolayı korg pa 500 batı versiyonu fiyatı diğer orglara nazaran çok uygun kalmış durumda. Bu orgu alsam neler yapabilirim? pa 80 setlerinin uyduğu söyleniyor. Aldığıma pişmanmı olurum? Sesler nasıl teneke gibimi çıkar?

Aslında ona vereceğm parayla temiz bir 2.el pa500tr alabilirim ama sıfır almak daha güzel geliyor kulağa o yüzden sizlerin fikrini almak istedim.

Bu arada düğün yapmıyorum, otellerde canlı muzik vb.

herkese bol muzikli günler..

Düğün yapmıyorsanız pekala işinizi görür (Biraz işten anlayan için düğün yapsa da görür). Pa 80'in Kartsız setlerini kullanabilirsiniz. Tabi internette araştırınca kartsız set yazıp içine kartlı setleri attıkları yığınla yanıltıcı dosya var. Ayrıca fabrika ritimleri bazında Pa80'in fabrika seti bire bir oluyor Pa500 Batı modeline. Bu arada her yerde yazdığımı burada da belirtmeden edemeyeceğim. KORG'un global sitesindeki tüm korg modelleri arasında Pa500 Türkiye diye bir model yok. Ben Pa500 batı versiyonu kullanıyordum ve Türk sesleri de gayet güzel vardı alette. Zaten tüm pa modellerinde ses yapmak / editlemek mümkün. Son olarak "ben hazırcıyım seti indirir direk yüklerim, kendi setimi düzenlemekle vs uğraşamam" diyorsanız. Size uymaz.

Not: Pa Manager programı ile bu set yükleme / ayarlama / dönüştürme vb işleri çok kolay oluyor. Programın fiyatı biraz yüksek ama. Bende var ve kullanıyorum. Şu anda kullandığım cihaz ise Pa3x Le

Tekrardan kolay gelsin

burda yanlis bilgi vermek istemiyorum fakat yazmak duydugum birkac konu var

benim bildigim kadar korg pa500 tr ve türkiye diye bir model
korg pa500 orjental diye bir model
ve korg pa 500 satndart diye bir model var
türkiye modelindede tüm türk ritimler ve seslerle dolu
korg pa500 orjental ise arap ritimleri ile kaplanmis
ve son olarakta pa500 standart yani bati modeli ise sadece bati sesler ve ritimler yüklüdür tabiki baze korg pa ritimleri tüm korg modeline uyumlu sekilde yazilmis ve okurda bu yanlizca korgta degil diger org modelerindede var

sampel konusunda benim bildigim kadar bu modelere disardan yükleme yapilmiyor

seslere gelince korglardaki word kisiminda birac türk veyada arap istrumenleri (sesleri) mevcut fakat tat verirmi oda kisiye bagli
dügüne gelince türkiyeyi bilmiyorum fakat burda daha hic raslamadim korg pa500 bati ile dügün yapani

saygilarimla

Son düzenleme: