• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg PA 500 TR USB Bağlantısı

ugurtheorca

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pA500TR
Selam arkadaşlar..yaklaşık 2-3 haftadır yoğun kullanmaya çalışıyorum orgumu..henüz anlayamadım şey PA 500 TR deki USB - PC bağlantısı ile ne yapılabiliyor? Tüm setler vs SD kart üzerinden yapılıyor..SD kart orga takılı ilen USB Bağlantısı ile PC de görebiliyorum ama bunun bir faydası yok? Ben zaten SD kartı direkt olarak Laptopa takıp gerekli yüklemeleri yapabiliyorum.

Kısaca ne işe yarıyor bu USB Connection bu orgta?

Cevap: Korg PA 500 TR USB Bağlantısı

abi ben hiç usb yi kullanmadım ama galiba kart okuyucusu olmayan bilgisayarlar için konmuştur çünkü hafıza kartını her bilgisyara takıp işlem yapamıyoruz kart okuyucu olmadığı için

Sağol kardeşim..Eğer oyleyse USB bağlantısının bir anlamı yok benim için :D SD kartı laptoptan okuyorum.

A300 TR de bile USB ile direkt PC den klavyeye ritim, midi falan atabiliyordun :)

kardeşim ben kablo ile bağladım pa500 driverini pc ye kurdum ve orgu pc ye bağladım pc de gösterdiği hafıza kartı orga takılı iken hafıza kartının içini gösteriyor yani pc de hafıza kartı okuyucusu yoksa böyle bağlantı yapabilirsin ama zaten çoğu laptopda sd kart girişi var ...

Çok sağol kardeşim..Bu durumda USB connection bana gerekli olan bir kullanım sağlamıyor..

Cevaplar için teşekkürler..

evet kardeşim kart okuyucu varsa bir işe yaramıyor

Çok sağol kardeşim..Bu durumda USB connection bana gerekli olan bir kullanım sağlamıyor..

Cevaplar için teşekkürler..

şu an için sağlamıyo olabilir,ama ilerde kart yuvasında v.s bi sorun çıkarsa işte o zaman çok ararsın usb yi :)

usb her zaman dez avantajdır

Abi benim de korg pa500tr m var fakat sd card ı okuttramadım sdhc olmayacakmış. usb bağlantısı ile set yükleyebilirmiyim yükleyebilirsem nasıl olcak tarif edebilirmisiniz teşekkürler...

Çıkışı ister kart okuyucu olarak ister midi bağlantısı olarak kullanabiliyorsunuz. pa500tr deki usb çıkışı midi çıkışı olarak da tanımlanabiliyor. Tek yapmanız gereken global'deydi galiba yanlış hatırlamıyorsam oradaki usb ayarından kart okuyucu yerine, midi çıkışını seçmek . Ben bir zamanlar denemiştim. Fl studioya falan bağlanabiliyor. (Global ve media menülerini karıştırın orada usb ayarı bölümü var. Org yanımda olmadığı için ben bakamıyorum)

hocam PA500TR'nin USB portunun özelliği midi veya MD yazılım programı bulursanız veya stüdyo kayıt programları bulabilirseniz bilgisayara bağladığınızda istediğiniz gibi midi yazabiliyorsunuz. İsterseniz orgun üzerinde çok karışık gelecek ise KORG PA500TR'nin orjinal windows uyumlu programını indirip songbook veya diğer tüm işlemleri program aracılığıyla bilgisayardan yapabiliyorsunuz. Ben şahsen bilgisayar üzerinden düzenliyorum daha kolayıma gidiyor