• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 500 türkiye kısa bilgiler

ZAFER 1983

Altın
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 800 PA 500 TR
USB VE SD CARD (HAFIZA KARTI)
değerli arkadaşlar pa 500 tr yeni aldım çok memnunum,pa500 tr gerçekten çok güzel bi org,disket olayı yok bu orgta yerine usb ve hafıza kart var,

cep telefonumun hafıza kartı bile oluyo :) yeni teknoloji,herhangi bir sd kartı takabiliyorsunuz oluyor,set yükleyeceğim zaman herhangi bir hafıza kartına atıyorum seti sonra takıyorum orga yüklüyorum,gerçekten korg bu özelliği çok güzel yapmış,

DOKUNMATİK EKRAN OLAYI;

dokunmatik ekranla hiçbir tuşa basmadan sadece ekrandan herşeyi dokunarak halledebiliyosunuz,ses bankları ritim bankaları,tek dokunuşla ekranda karşınızda,oktav transpoze v.s herşey tek dokunuş,çok hızlı bi kullanımı var pa 500 tr nin,kullanımı çok zevkli,

KOMA OLAYI VE ÖZELLİĞİ

diğer pa serilerinde pad tuşlarından birinci tuşu kullanark koma veriyorduk,pa 500 tr de özel koma tuşları konulmuş buda ayrı ve hızlı bi özelliktir,

KLAVYE TUŞELERİ

pa 500 tr yi kullanırken bir parça çalarken parmaklarınız kolay kolay yorulmaz,klavyedeki tuşlar o kadar rahatlatıcı bi şekilde yapılmışkı benim çok hoşuma gitti,,

PA SERİLERİ RİTİMLERİ OKUMA ÖZELLİĞİ

üzerinde biraz çalışma yaptım,pa 800 ritimlerinin çoğunu okuyo,pa 80 ritimlerininde çoğunu okuyo,bazılarının kitleri uymuyo kit değiştirerek okutabiliyosunuz,

SAUND (SES KALİTESİ)

RX ses kalitesi ile süper saund yakalayabiliyosunuz,sesler çok harika yeterki işlemeyi bilin,pa 80 den sonra pa 55 tr ye geçtim,pa 55 tr den sonra pa 80 yeniden geçtim yeniden pa 55 tr ye geçtim pa 55 tr den sonra pa 500 türkiyeye geçtim,arada çok fark var,ritimler ve sesler olarak pa 500 tr farkını çok belli ediyo,saundları çok güçlü,

ANFİ VE CİHAZDA PA 500 TÜRKİYE

benim kullanmış olduğum cihazlar servo ps 1000 3 adet 600wt kabinler,pa 500 tr cihazda gayet başarılı,sesler ritimler net çıkıyo,güçlü çıkıyo,bazı setlerde çok efektler oluyo bu setlere dikkat edin,eğerki bir setteki seslerde çok efekt varsa o set bişeye yaramaz,ve cihazda çok kötü saund çıkar,rezil olursunuz,bilmeyenlere tavsiyemdir,:)

PA 80 PA 55 TR PA 500 TÜRKİYE GİBİ ORGLAR DÜŞÜNÜRSENİZ,

Ben direk pa 500 tr derim,diğer orglar çokmu kötü HAYIR KESİNLİKLE,PA 55 TR Yİ ÇOK SEVERİM SAUNDLARINI PA 80 DE GÜZEL SAUNDA SAHİB AMA PA 500 TR BUNLARINDAN HEPSİNDEN DAHA GÜZEL Bİ SAUNDA SAHİB,

NEVALE SET KONUSU

yeterince set nevale var,ritimleri çok güzel set sıkıntısı vardı bi aralar ama şimdi paylaşımlar çoğaldı 30 dan fazla seti var hergeçengünde artıyo,

kısaca her yönüyle pa 500 tr yi herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim,

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Korg pa 500 türkiye kısa bilgiler

bu konuda çok güzel bilgiler veriyorsun paylasımların için tesekkürler. ben g 600 kullanıyorum şimdilik ama bu sıralar pa 500 çok takip ediyorum. demolar bi harika bakarsın bende niyet edebilirim pa 500e. çünkü hem fiyatı hem performansı insanı cezbediyor.. basarılar dilerim..

Biraz nakit sıkıntım var onu atlatayım bende gw8 den pa500tr ye geçmeyi düşünüyorum sesler çok başarılı...Kullanım pratikliğide cabası...

Biraz nakit sıkıntım var onu atlatayım bende gw8 den pa500tr ye geçmeyi düşünüyorum sesler çok başarılı...Kullanım pratikliğide cabası...

hayırlısı olsun hocam,pa 500 tr mükemmel bi cihaz,işlendikçe güzelleşiyo,ritimler sesler on numara,kullanımı çok hızlı,hiçbir tuşa basmadan ekrandan herşeyi yapabiliyosun,herkese tavsiye ederim,

arkadaşlar şu an kullanmış olduğumuz pa 500 tr setlerinin hemen hemen hepsinin davullarına baktım,davullar biraz zayıf işlenilmemiş,davul tonları pa 500 tr fabrikasyon şekliyle ritimlerde kullanılmış,

hani bazı arkadaşlar diyorlarya pa 55 tr davul tonları bana daha canlı geldi v.s,,
tabiki o arkadaşımızın kendi görüşleri bende bundan yola çıkarak davulları kontrol ettim,ne mixser ayarı ne efekt verilmiş ritimlerde davul olduğu gibi kullanılmış,bu haliyle bile çok canlı,

pa 500 tr kullanıcıları,davulları comprsor efekti çeşitleri ile besleyin,efektlerle ve diğer ince ayarlarını yapmaya çalışın,müthiş davul tonu elde edersiniz,öyle bi çıkıyorki sanki davulun çomağı hoperlörden çıkacakmış gibi çıkıyo :D :D,çok sert çıkıyo ve tınısı çok hoş geliyo

davulları besleyin arkadaşlar,

bi kaç set hariç seslerde çok sönük işlenilmeden sete dahil edilmiş,o setle pa 500 tr yi deneyen arkadaşlar bi daha pa 500 tr nin yanına bile yaklaşmaz,artı istediğiniz tınıyı duyamazsınız,başka bi orgta işlenilmiş davul tonu duyarsınız,pa 500 tr davulları iyi değil ben bunu satım dersiniz,bu bütün seriler için geçerlidir,bence piyanist olma yolunda bunları yapamamak çok kötü,bir piyanistin bunları bilmesi gerekir,

haklısın zafercım bende su anda or 700 v2 plusın darbuka tonlarını gerıyorum davulları yazdım alet super oldu ama satıcam artık pa 500 tr yı sezon ortasında aldım işliyemeden sattım bılıyosun sımdı sezon sonuna kadar satabılırsıem v2 plusı sıfır pa 500 tr alıcam

haklısın zafercım bende su anda or 700 v2 plusın darbuka tonlarını gerıyorum davulları yazdım alet super oldu ama satıcam artık pa 500 tr yı sezon ortasında aldım işliyemeden sattım bılıyosun sımdı sezon sonuna kadar satabılırsıem v2 plusı sıfır pa 500 tr alıcam

valla herkes beklesin,işlenilmiş davullu roman ritimi paylaşacam,aynı ritimin setteki şekliyle demosunu paylaşacam,aradaki farkı herkes görecek,

ritimlerde davul sesi çııkmıyo çıksa bile tatmin etmiyo,neden acaba dedim kendi çapımda davulun ayarlarına girdim birde baktım ki,no efect,mixser volume ayarları düşük, bunu gibi v.s kısaca hiç ayar yok,fabrika ayarı ile yazılmış çizilmiş,

ritim editlenmeden ilk önce davul darbuka v.s besleyecksinki çıkan tonlardan haz alasın,karıştırdıkça neler çıkıyo neler,ritimleri sesleri editleme yapmazsanız cihazda ritimler sesler sizi editler :D :D

şu ritimi iyi dinleyin arkadaşlar,
bu ritimi düzenlim düzenledikten sonra ikisini bir dinleyin görüceksiniz,

Ekli dosyalar

• pa 500 tr romannn.mp3
    938 KB · Görülen: 609
Moderatör tarafında düzenlendi:

bekliorum zafer abi iyi çalışmalar :)

banada cok sevdigim ustadım tavsiye etti bu orggu bende degistirmek istiyorum yamaha a1000 tr den pa500 tr ye insallah kısmet olur hayırlısı artık

banada cok sevdigim ustadım tavsiye etti bu orggu bende degistirmek istiyorum yamaha a1000 tr den pa500 tr ye insallah kısmet olur hayırlısı artık

pa 500 tr mükemmel bi org,herkese tavsiye ederim,tabi deneyin öyle alın çünkü herkesin zevki farklıdır,tabi bütün orglar çok güzel,parasına göre kalite değişiyo,bu arada pa 500 tr ye aşırı rağbet var,pa 800 alamayan pa 500 tr almalı bence,hayırlısı olsun hocam