• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 500 türkiye kısa bilgiler

Cevap: Korg pa 500 türkiye kısa bilgiler

zafer kardeş konuya baktım güzel şeyler yazıyosun. tabi ama bunları işledikten sonra paylaşıyomusun. belki herkes senin gibi editleme ve ritim editleyemez. yada ritim ve ses editlemek basit bir işmi kolayca herkes yapabilirmi ben bu aletten almayı düşünüyorum.

USB VE SD CARD (HAFIZA KARTI)
değerli arkadaşlar pa 500 tr yeni aldım çok memnunum,pa500 tr gerçekten çok güzel bi org,disket olayı yok bu orgta yerine usb ve hafıza kart var,

cep telefonumun hafıza kartı bile oluyo :) yeni teknoloji,herhangi bir sd kartı takabiliyorsunuz oluyor,set yükleyeceğim zaman herhangi bir hafıza kartına atıyorum seti sonra takıyorum orga yüklüyorum,gerçekten korg bu özelliği çok güzel yapmış,

DOKUNMATİK EKRAN OLAYI;

dokunmatik ekranla hiçbir tuşa basmadan sadece ekrandan herşeyi dokunarak halledebiliyosunuz,ses bankları ritim bankaları,tek dokunuşla ekranda karşınızda,oktav transpoze v.s herşey tek dokunuş,çok hızlı bi kullanımı var pa 500 tr nin,kullanımı çok zevkli,

KOMA OLAYI VE ÖZELLİĞİ

diğer pa serilerinde pad tuşlarından birinci tuşu kullanark koma veriyorduk,pa 500 tr de özel koma tuşları konulmuş buda ayrı ve hızlı bi özelliktir,

KLAVYE TUŞELERİ

pa 500 tr yi kullanırken bir parça çalarken parmaklarınız kolay kolay yorulmaz,klavyedeki tuşlar o kadar rahatlatıcı bi şekilde yapılmışkı benim çok hoşuma gitti,,

PA SERİLERİ RİTİMLERİ OKUMA ÖZELLİĞİ

üzerinde biraz çalışma yaptım,pa 800 ritimlerinin çoğunu okuyo,pa 80 ritimlerininde çoğunu okuyo,bazılarının kitleri uymuyo kit değiştirerek okutabiliyosunuz,

SAUND (SES KALİTESİ)

RX ses kalitesi ile süper saund yakalayabiliyosunuz,sesler çok harika yeterki işlemeyi bilin,pa 80 den sonra pa 55 tr ye geçtim,pa 55 tr den sonra pa 80 yeniden geçtim yeniden pa 55 tr ye geçtim pa 55 tr den sonra pa 500 türkiyeye geçtim,arada çok fark var,ritimler ve sesler olarak pa 500 tr farkını çok belli ediyo,saundları çok güçlü,

ANFİ VE CİHAZDA PA 500 TÜRKİYE

benim kullanmış olduğum cihazlar servo ps 1000 3 adet 600wt kabinler,pa 500 tr cihazda gayet başarılı,sesler ritimler net çıkıyo,güçlü çıkıyo,bazı setlerde çok efektler oluyo bu setlere dikkat edin,eğerki bir setteki seslerde çok efekt varsa o set bişeye yaramaz,ve cihazda çok kötü saund çıkar,rezil olursunuz,bilmeyenlere tavsiyemdir,:)

PA 80 PA 55 TR PA 500 TÜRKİYE GİBİ ORGLAR DÜŞÜNÜRSENİZ,

Ben direk pa 500 tr derim,diğer orglar çokmu kötü HAYIR KESİNLİKLE,PA 55 TR Yİ ÇOK SEVERİM SAUNDLARINI PA 80 DE GÜZEL SAUNDA SAHİB AMA PA 500 TR BUNLARINDAN HEPSİNDEN DAHA GÜZEL Bİ SAUNDA SAHİB,

NEVALE SET KONUSU

yeterince set nevale var,ritimleri çok güzel set sıkıntısı vardı bi aralar ama şimdi paylaşımlar çoğaldı 30 dan fazla seti var hergeçengünde artıyo,

kısaca her yönüyle pa 500 tr yi herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim,

butun yazdıklarına ok ama saund hayır .. pa500de saund kalitesi pa55den bile daha kotudur... 4sefer aldım sattım carptım boldum şunu daa diyim ben pa00 ilk geldiğinde almiştim ondada pa1x den sonra saundlar cok kotuydu ve korg sistem o.s ile sorunu duzelttı mas e.q falan koydu ama pa500de o hatasını duzeltemedı nedendir bilinmez korgtr nın en son yayınladığı backuplarda rtm lerde e.q ayarlamaları falan yapılmiş düzeltilmeye calişilmiş ama en son 5 ay onca sattım ilk ciktiğindan beri saund konusunda pek bir yol katedememiş.. cok kotu diyil ama korg modellerinin genelinde olan saund yok daha zayif tesisatin cok iyi olmasi yada mıx lemeyi cok güzel yapmanız gerek yanlişim varsa düzeltin.......

butun yazdıklarına ok ama saund hayır .. pa500de saund kalitesi pa55den bile daha kotudur... 4sefer aldım sattım carptım boldum şunu daa diyim ben pa00 ilk geldiğinde almiştim ondada pa1x den sonra saundlar cok kotuydu ve korg sistem o.s ile sorunu duzelttı mas e.q falan koydu ama pa500de o hatasını duzeltemedı nedendir bilinmez korgtr nın en son yayınladığı backuplarda rtm lerde e.q ayarlamaları falan yapılmiş düzeltilmeye calişilmiş ama en son 5 ay onca sattım ilk ciktiğindan beri saund konusunda pek bir yol katedememiş.. cok kotu diyil ama korg modellerinin genelinde olan saund yok daha zayif tesisatin cok iyi olmasi yada mıx lemeyi cok güzel yapmanız gerek yanlişim varsa düzeltin.......

ümit abi bunlar sizin görüşleriniz saygı duyarım,beğenmemiş olabilirsiniz,

bana göre pa500tr çok güzel bi org,pa55 tr fabrikasyon işlenilmemiş seslerini bi dinle birde pa500tr fabrikasyon işlenilmemiş seslerini bi dinle arada çok fark var,pa500tr diğer pa serileri gibi henüz işlenmedi,pa55 tr yeni çıkınca aynı sizin söylemleriniz gibi çok söylemler oldu,tüm pa serileri yeni çıkınca çok çok söylemler oluyor o söylemleri söyleyenler hep o cihazları alıyor bende bunu anlamıyorum,kısaca bence pa500tr parasına göre çok güzel bi org,zamanla güzelliği dahada ortaya çıkacak.tek hatası şu an işlenilmemiş olması,
zamanında pa55tr çıkınca bu orgu kimse almaz saund sıfır sesler çok kötü deniliyordu halada diyenler var ama kullanıcı sayısı o kadar çokki,

pa500tr yi pa800 le birlikte kullandım pa800e yakın saundu var,tessatta bazı arkadaşlar kötü diyolar,üstelik benim tessatım o kadarda iyi değilken saundu gayet normal geldi bana,

ben pa500tr yi satalı çok oldu,şu an pa500tr kullanmıyorum ama tekrar almayı düşünüyorum,bk5 çıksın kararı vericez artık bişeylere :)

zafer kardeş konuya baktım güzel şeyler yazıyosun. tabi ama bunları işledikten sonra paylaşıyomusun. belki herkes senin gibi editleme ve ritim editleyemez. yada ritim ve ses editlemek basit bir işmi kolayca herkes yapabilirmi ben bu aletten almayı düşünüyorum.

bana göre gayet iyi bi org,ama bana göre iyi,benim beğendiğimi siz sizin beğendiğinizi ben beğenmeyebilirim,en iyisi gidipte canlı deneyip karar vermenizdir,

2yilda ben kullandim anlayamadim tek nokta şu bi şarkıyı tesisata bağlamadan çaldım saund çok kötü iyi bi tesisata bağladım aynı şarkıyı çaldım muhteşem bi saund ortaya çıktı inanamadım orgun hoparloru kotu galıba tesısata bağlamadan saund kotu çıkıyo

Zafer usta bu davullara vs efekt nasıl veriyorsunuz ?
ben daha alalı 2 gün oldu ama davul hariç her şeyi on numara
davul çok kuru
biraz efekt versek on numara olcak gibi
yada elinde hazır işlenilmiş davullu var mı ?

Tartışmaya gerek yok pa500 iyi alet tabiki fiuatına göre ama pa600qt varken pek tercih edileceğini sanmıyorum pa600 le pa500 arasında dağlar var