• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa 55 almayı düşünüyorum tavsiyeleriniznelerdir

• Konbuyu başlatan sol
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 17
  • Görülen : 5K

sol

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 55 TR
slm arkadaşlar be korg pa 55 almayı düşünüyorum artıları eksileri nelerdir oyun havası ve slo:)w parcalar calmak istiyorum yorumlarınızı bekliyorum tesekkürler:):)

Cevap: korg pa 55 almayı düşünüyorum tavsiyeleriniznelerdir

Temiz bulursan hiç düşünme al derim 10 numara cihazdır kimseyi dinle alete camur atan coktur ama kendin bak dinle karar ver.

tabiki en büyük artısı ritm nevale bolluğu vede markası korg satımı çok kolay olur.
performansı pa80 den biraz düşük olur ama bu işten iyi anlıyorsan kartlı pa80 ritmlerini
pa55 e de uyarlıyabilirsin.
ritmler şıkır şıkır oyun havaları slowlar da gayet güzel zevk alarak kullanacağın bi klavye.
hiç pişman olmazsın. eksileri ise forumları takip ettiysen de görmüşsündür, pitch bend biraz narin tuşlarda çok iyi değil malzeme kalitesi gerek kasası gerekse panel tuşları sert kullanmaya
gelmiyor.
ama yinede düzgün kullanırsan da hibir şey olmaz.ben 1 seneyi aşkın kullandım sadece bitch bend bakımı yaptırdım o kadar.
başka markalara girme aklını çelmesinler iyi seçim yaparsın.
kolay gelsin...

daha yeni pa 55 tr mi sattım,,inşallah yine pa 55 tr alıcam,,set sağlam olunca pa 80 den farkı kalmıyo,,mesela bendeki set pa 80 kullandığımda ilko levoyu kullanmıştım pa 55 tr seti de aynı ilko levonun eletroları kısaca sesleri rtmlerei vardı,,pa 55 tr düşünmeden al derim bende,,rtmler sesler şıkır şıkır ,,gerçekten çamur atan çok oluyo,,öncedende pa 55 tr kullanmıştım 1 sene kadar 6 ay da şimdi kullandım hiçbir arızasına dek gelmedim sorun yasamadım,,

Moderatör tarafında düzenlendi:

tertemiz kutusunta garanti belgesi kullanma kulavuzu.elimde var.ritimleri.pa 80.taylan set.istersen.kullanmıyorum.bede pa800 var .yedek aletim.05362664924.saygılar

hepinize tesekkür ederim arkadaşlar fiyat nedir kardess ?

gercekten aklımı cok celmek istiyorlar o yüzden kararsız kaldım yardımlarınız için cok sağ olun ortalama fiyatları ne kadardır

sen pa55 narkozunu yemişsin kardeşim başka alet alamazsın şu anda hayırlı olsun
birkaç tavsiyem var alırken sana alacağın orgu çalıştır ekranda açılırken feb 2005 yazıyorsa onu alma hiç olmazsa diğerleri idare eder bu dediğim ilk piyasaya çıkan sürümüdür en büyük problemler bundaydı sonrakileri yoğun şikayetler üzerine birazcık düzeltmeye çalıştılar çin de medeli fabrikasında yapıldı bu cihazlar benim kullandığım sıfır almıştım jan 2005 modeliydi
özellikle ekran çevresindeki swiçlerin lehimi çok zor oluyor ayrıca klavye kısmı ilk versiyonda çok komikti bir tuşa basınca yanındakide ona takılıp hareket ediyordu:) birde çok sıklıkla ekran ışığı ve ekran yazılarında problem çıkar ve swiçlerin bozulmasıda her zaman olur pitch arasıra bozulur
ses kalitesi çok kötüdür kendi hoparlörlerinde tweter yoktur
fakat pa80 ritim ve sesleri güzeldir hatta pa80 de olmayan pa1x 32 mb lik sample seslere sahiptir

Moderatör tarafında düzenlendi:

arkadaşım o paralara alacağın en iyi alettir korg serisinde düğüncü işi pa55 pa80 pa800...ben 5 sene kullandım tık demedi 1900 e sıfır almıştım satarkende buraya bi ilan verdim türkiyenin her yerinden aradılar 1700 sattım zararın olmaz çabuk elden çıkar ritim ses güzeldir bir de kentron var xd9 güzel diyorlar ben kullanmadım pa55 le aynı fiyattalar ikisi arasında düşün olmadı biraz daha koy pa80 al hayırlı olsun......

tesekkürler arkadaslar sorun cıkmaz yani ortalama su anki fiyatları nelerdir