• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa 600 / Pa 600 Musikant / Pa600 QT

Cevap: Korg Pa 600 / Pa 600 Musikant / Pa600 QT

Pa80' den daha iyi bir alet olduğunu sanmıyorum hatta pa80 daha iyi. Bu aletin satış fiyatı muhtemelen sıfır olması sebebiyle 2000tl ile satışa sunulur. ilerleyen günlerdede 1000tl den ikinci el piyasasına düşer. Ara modeller hep böledir iyi bişey olsa adı pa600 değil pa900 olurdu yada x4 olurdu. pa800 ile pa80 arası bazı özellikleri taşıyabilen bir alet olarak çıkarmışlar ama bence değil pa 80e yakın pa500 e bile yakın bir alet değil, Bi pa 80 demoları yada rtimleri dinliyorum bi pa600 ün yakınından bile geçmiyor:) Dersinizki ilerleyen günlerde setler yapılır performanslar hazırlanır güzel bişeylere dönüşebilir. Fakat unutmayalım temel nasılsa inşaat öle devam eder..

çok ilginç......

sanırım kimse korgtr veya korg.com da yazılan açıklamaları okumuyor.ben okuduklarımı buraya yazayım dostlara bilgi bakımından.
*cihaz adaptörlü değil.
*tek tek sample yüklenmiyor,sample paket halde(daha doğrusu set halinde) yükleniyor.cihaz pa serilerinin datalarını komple okuyor.en güzeli de bu bence
*cihazda 96mb user (kullanıcı hafızası var)
*cihaz yaklaşık 80mb lık oriental data yüklü gelecek.pad ler,performans lar sesler vs ayarlanmış şekilde.ve ülkemizde QT modeli satılacak.düz modeli alma şansımız yok,daha sonra olurmu bilmem.
*cihazda line in var,mikrofon bağlanabilir ama ne derece verimli olur bilinmez.
*sample seslerle oynama yok,yani sound edit yok(daha doğrusu yok deniğyor ama cihazın üzerinde koskocaman sound edit düğmesi var).pa800 de kesip biçip kaydedip vs oynuyorduk ama bunda yok.fakat sound bölümündeki seslerle performans olarak istediğimiz düzenleme yapılabilir.
*pa3x in mp3 özelliği var ama tek player,vokal kesme ne derece başarılı deneyip göreceğiz.
*128 polifoni gayet güzel,
*yeni ses motoru(motor lafına da acayip gülüyorum).ben yeni ses işlemci diyeyim.
*master 4 band parametrik ekolayzer,istediğiniz amfide veya tesisatta en güzel sesi bulabilirsiniz.sadece kulağınıza güvenin.
*7 inç ekran(sanırım kronos da da aynı ekran var.gayet güzel.çözünürlğün 800x480 olması daha da güzel.keşke 1920x1080 olsa (full hd hesabı) daha iyi olurdu.hehehe benim televizyonda bile yok bu çözünürlük
*usb 2.0 gayet iyi.hızlı veri iletişim
*pitch band joistik,süper (kullanan için ben hiç kullanmam)
*2 adet tahsis edilebilir switch(düğme) var.birine drumkit off,diğerine prc off yapabiliriz.(bu benim tercihim)
*işin en güzel tarafıda kullanım düğmelerinin yerleri,mesela pad düğmeleri sol tarfa(ekranın) pa800 de sağ tarafta idi,bunun gibi güzel ayrıntılar var.canlı performansda kolaylık sağlar.belki ufak ayrıntı ama adamlar düşünmüş işte.
*unutmadan,style tuşları yok,ekranının sağ ve sol tarafında style bankalarının adı çıkıyor seçimi oradan yapacağız
* Yenilenmiş output DSP ile inanılmaz hacim ve stereo etkisi...
* KORG tarafından imal edilen yeni tip velocity ve dynamic hassasiyetli tuş takımı....(pa500 ün tuş takımına dokundunuzmu bilmiyorum)
* Yumuşak plastik aksam ile daha uzun ömürlü kullanım...
vs.vs.......

bütün bunlara rağmen hala 16mb hafızası olan 15 yıllık cihaz veya kapalı cihaz olan pa500 den kötü denilebiliyorsa yapacak bir şek yok sanırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

hocam gayet güzel açıklamışsın. artık kimsenin kafasında soru işareti kalmaz.

Hocam sanırım yanlış anladınız, Şuan ki demolarla konuşuyorum dinlediğim ve herkesin dinlediği pa600qt mevcut sunulan demolarla konuşuyorum ki hepimiz onları baz alarak konuşuyoruz. O demolarla şuanki aletleri kıyaslıyoruz. Hayırlısıyla bi çıksın hepimiz görecez umduğumuz gibimi düşündüğümüz gibimi.

Hocam sanırım yanlış anladınız, Şuan ki demolarla konuşuyorum dinlediğim ve herkesin dinlediği pa600qt mevcut sunulan demolarla konuşuyorum ki hepimiz onları baz alarak konuşuyoruz. O demolarla şuanki aletleri kıyaslıyoruz. Hayırlısıyla bi çıksın hepimiz görecez umduğumuz gibimi düşündüğümüz gibimi.

estağfurullah kardeşim yanlış anlama yok maksat hep beraber bir şeyler öğrenelim paylaşalım ve umalım,bu üreticilerin 2-3 özellik ekleyip dostları yolmasına (affedersiniz kaba bir deyim oldu) gönlüm hiç razı değil.
örnek pa800 e mp3 okutabilmeniz için 200 euroluk bir kart almanız gerekiyor.halbuki bu işlemi çok basit ve küçük bir yazılımla korg yapabilirdi.misal pa600.

demolara gelince;pa80 vs orglarda dinlediğimiz demolar,bizlerin hazırlamış olduğu ve velocity ayarlarıyla oynanmış.basslar davullar vs artırılmış.gümbür gümbür yapılmış demolar.şu an 600 de dinlediğimiz demo standart üzerinde bulunan yani preset olan ritim ve seslerle hazırlanmış demolar.bu demoları pa80 vs orglarda aynen preset olarak dinlesek eminim herkese teneke gelir.

aman yanlış anlaşılmasın korg u ,yamaha yı vs savunduğum yok.yukarda yazdığım özellikler çok daha önce yapılabilirdi.ve zamanında 2000-2200 eurolara aldığımız orgları 1000 euro ya alabilirdik.

hem cebimizdeki birikim ve hemde milli servetimiz yabancılara gitmemiş olurdu
selam ve saygılarımla,burhan

Anladım hocam. Benim algıladığım kadarıyla korg artık ara modeller üretiyor, son yıllardada sayıları arttı. Düşüncem şuki; Korg 2.el piyasasındaki hızlılığı ve maddi kazancı gördü pastayı bırakmayacak gibi duruyor. Kullanıcıların 800 gibi x1 x2 x3 gibi aletleri alamayışının ve yüksek fiyatlarla satılmasının sonucu olarak korg 2.el piyasasına el attı sanırım. Müzisyenlere 2el yerine üst modellerdeki bazı özellikleri yeni modellerde sunarak sıfır alet piyasasını canlandırma gayretinde sanırım.

slm arkadaşlar ben pa80 almayı düşünüyorum ama bu alet pa80 den iyi midir sizlerin görüşü satışa sunulmasını beklemeye degermi sizce saygılar

%1.000.000 ;)

Kullanıcının hafızası 96 mb yanlız sabıt hep 96 kalcak cıkıs ses kalıtesı pa 500 sonuçta ara model pa 55tr sını pa 80 nını pa 500 zünü degıstırcek olanlar alsın degıstırmıcek olanlarada a 2000 v2 plus emo usb tavsıyemdır saygılar kendı fıkrım korgcuyum bu arada :))

şu alet bi çıksada öyle polimik yapsak,herkez kafasına göre bişeyler yazıyor,milletinde kafası karıştı iyice,bi çıksın demolar geniş çaplı yayınlansın ondan sonra istediğiniz kadar saydırın,daha öncede dediğim gibi bizimkisi doğmamış çocuğa mektup.

arkadaslar 600 un ses düğmesine alısamadım..bu düğmelerin ayarını degıstırmenın bır yolu yokmu...mesela sagdakını kısınca soldakı acılıyor..boyle olmasa da sadece kısılan azalsa

ikinci el fiyat