• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa 800 için ritim tabloları oluşturma

murselozel

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa800
Arkadaşlar bi fikrim var ve sizlerle paylaşmak istedim. Şimdi piyasada malumunuz bir dünya pa 800 set var. herkesin tarzı zevki farklı ve istediğini yüklüyor ve kullanıyor. iyi veya kötü tartışılır bu ayrı bi konu. Ben diyorum ki şimdi paylaştığım basit bi excel tablosu hazırladım. bu tablo daha da ayrıntılar falan olabilir geliştirilebilir. bu sonraki iş. gelelim asıl anlatmak istediğime. piyasada olan güzel setlerden seçmeler yapalım yaklaşık 15-20 arası. bunları bi başlık altında paylaşalım.( her bi set 65 mb olarak kabul edersek toplamda 1.3 gb falan yapar. ) biliyosunuz ki setlerdeki ritimleri tek tek yüklememiz mevcut. bunun için drum kit olsun perc olsun işte sesleri falan tek tek alıp yüklelemiz lazım. bunu bi excel tablosu halinde oluştursak ve böyle bişeyler yapsak bizler için daha iyi olmaz mı sonrada burda paylaşsak. böylece işimiz daha kolay olur . isteyen istediği ritmi yükler. beğenmez ise siler. ve eminimki herkes soundu güzel olan setleri paylaşır. şimdi düşünün bunu bir kişi kendi başına yapmaya kalksa bir dünya vaktini alır. ama bunu aynı gün içersinde 100 kişi yapsa 100 ad. ritim dataları demek olur. tabi ben şimdi bunu sadece ritim olarak söyledim ses olarak da aynı işlemler yapılabilir.
evet arkadaşlar yorumlarınız bekliyorum daha iyi fikri olan olabilir lütfen eleştirelim benimkisi sadece bir fikir. katılabilirsinizde katılmayabilirsinizde. sürekli set yükle set kaldır öbürün yükle falan çok zaman kaybı.
herkese şimdiden teşekkürler saygılar sevgiler...

Ekli dosyalar

• EXCEL TABLOSU.rar
    6.3 KB · Görülen: 220
Cevap: Korg pa 800 için ritim tabloları oluşturma

Bende aynı sistemi düşünmüştüm ama herkes kolaya alıştığı için kiğmsenin ugrasmayacagını düşünerek girmedim işe.. Ve görünen o ki kimse yanıt yazmamış demekki kimseyi ilgilendirmiyor.. ama gerçekten yararlı olurdu kendi setini yapmak isteyenler için.. ve daha kaliteli set arayanlar için..

bu bencede büyük eksiklik pa800 kullanmaya çok yeni başladım bu çalışma yapılırsa çok iyi olur. ben şunu merak ediyorum pa800 e ritm ve sesler sadece ses olarak mı yüklenebiliyor? yani daha önce kullandığım a1000 de istediğin ses ya da ritmleri user deki boş hafızaya atıyorduk. Şimdi yukarda arkadaşın belirttiği gibi bazı setlerde güzel ritmler var ama yöresel ritmlerde var onlar lazım değil. illa ki set mi oluşturmak gerekiyor.
Birde klavyede songbook özelliği var bu özelliği kullananlar ve türkçe repertuvar için düzenleyenler var mı yardımcı olursanız teşekkür ederim.

süper bi fikir herkes listeye bakıp olmayan bi ritmin hangi drumkitle yazıldığını ve altyapısında neler kullanıldıysa yazarsa düşünün ritmin yanınada hangi sette bulunduğunu yazarsa harika olur...100 kişi 100 ritm demek...

Hocam acizane bu guzel fikrinize bende katiliyorum, cunku ekseryetle hepimiz ayni is yapiyoruz. Ben ce bunu yapip sunarsak programlarimizi dahada bir ozellestirebiliriz.Buda kalite demek super bence Allaha emnet olun saygilar sunuyorum hepinize hayirli kazanclar diliyorum.Betul
vei@hotmail.nl