• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa-800 sorunu !

• Konbuyu başlatan piyasa
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 7
  • Görülen : 4K

piyasa

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha Psr-A3000+Emo Usb
sevgili arkadaşlar korg pa-800 klavyemle ilgili bir sorunum var yardımcı olursanız çok sevinirim...

bundan 2 gün önce kendi setimde bazı düzenlemeler yaptım başka kullandığım setden de ritimler attım nedense her org çaldığım zaman ritimde ara ara şırıltı oluyor ama sık olmuyor başka ritimlerde de aynı yapıyor bugun yine çalarken bu sefer kullandığım butun yaylılarım bozuk çalıyor acaba sorun neden kaynaklanıyor orga format attım ve seti yeniden yükledim ama değişen bişe olmadı acaba ramdan kaynaklanan bir problemmi arkadaşlar ? yoksa setten kaynaklanan bir problem olabilirmı ? saygılarımla

Cevap: Korg Pa-800 sorunu !

hocam eğerki seste bozulma varsa sadece ptchbender gitmiş demektir,arasıra yapıyorsa kesinlikle ptchbenderden-sürekli oluyo deseydin o zaman ram derdim,benim ptchbender de bozuktu bi ara potu değiştirdim sorun düzeldi,özellikle elektro ve yaylı seslerde çok bozulma oluyordu,
bu ara daha yeni yeni yine kaçırmaya başladı ptchbender,pot değişecek mecburen,benimde sesler bozuluyor,pa 800 kullanıyorsan bunları göz önünde bulunduracaksın maalesef,
şu da bi gerçek pa 800 saunddaki ve ritimdeki tat için bunlar sorun bile sayılmaz,

zafer abi pictbenderde sorun yok abi çünkü sadece yaylılarda yapıyor bu sorunu elektrolar klarnetler vs öyle bir problem yok....bide ritimde arada bi şırıltı yapıyor her ritimde aynı yapıyor ama ara sıra sürekli değil

setinin pcm boyutunu kontrol et 64 mb ı geçmesin.
ayrıca bazı yüklediğiniz başka setloerden aldığınız bir takım şeylerden kaynaklanabilir.
setinize düzen vermeden önce eski halini kaydedin bence.
başka bi set deneyin sorun devam ediyormu bakın...

servet kardeşim setin boyutu 60mb sete ufak değişiklikler yaptım yani anlayacağın ram full doldu şimdi ise tamamen cizirti yapıyor her seste ritimlerde aynı zamanda orjinal ritimlerde ve seslerde sanırım ram sizlere ömür :((((((( bilginiz için çok teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

arkadaşlar 16 dk programını yükledm yeni bi set attım ama ritimler akorsuz çalıyo bunun sebebi ne acaba yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

arkadaşlar 16 dk programını yükledm yeni bi set attım ama ritimler akorsuz çalıyo bunun sebebi ne acaba yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Orgun üzerindeki orjinal ritimleri dene, birde klavye üzerindeki MEMORY yazan tuş aktifmi (ışığı yanıyormu)

servet kardeşim setin boyutu 60mb sete ufak değişiklikler yaptım yani anlayacağın ram full doldu şimdi ise tamamen cizirti yapıyor her seste ritimlerde aynı zamanda orjinal ritimlerde ve seslerde sanırım ram sizlere ömür :((((((( bilginiz için çok teşekkürler

dostum tamamen yazılımsal bir sorun da olabilir, hemen ram yanma olayına bağlamayın, yeniden formatla, versiyon yükle, başka bir setle dene derim