• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa tamir ettim

• Konbuyu başlatan hgul
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 8
  • Görülen : 4K

hgul

Paylaşımcı üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg
Selamlar Arkadaşlar
5 seneye yakın kullandığım korg pa 55 tr 'ye Floppy USB Emulator aldım ve orgun tuşları ,switch,pitch bender,çalışmamaya başlamışı bende korg DTL'den firmasından tuş takımı ve swiclerin ,pitch bender potansiyometresini getirttim
ve hepsini montajını yaptı resimleriyle merak eden arkadaşlar için ekledim gayet güzel her yeri eksiksiz çalışıyor ,ama KESİNLİKLE BELİRTMEM GEREKİYOR BU İŞTEN ANLAMIYORSANIZ KESİNLİKLE TORNAVİDE DAHİ SÜRMEYİN BEN ANLADIĞIM İÇİN YAPTIM TAM 60 ADET SWİTCH DEĞİŞTİRDİM BİR LEHİM TAŞMASI,BAĞLANTI KABLOLARININ TERS TAKILMASI, ORGUNUZUN DA ÇOK DAHA BÜYÜK ARIZALARA NEDEN OLABİLİR SAYGILARIMLA HAKAN

2pyx36w.jpg

aovyvt.jpg

2podtn6.jpg

206iidy.jpg

1z3td05.jpg

206iidy.jpg

2q0ujjm.jpg

15gxa39.jpg

2dv7mdt.jpg

19vwiu.jpg

28vxa2p.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Korg pa tamir ettim

31.05.2014 tarihinden bu güne kadar çok rahat kullandım kulan mayada devam ediyorum saygılar

Bende 16 yildir elektronikle uğraşıyorum bu işten anlayanlar için kolay ve kendi orgunu tamir etmek ayrı bi zevk ama anlamiyorsanız kesinlikle dokunmayın derim.

tabi mutlaka yukarıdaki anlamıyanlar kesinlikle açıp yapmaya çalışmasınlar anakart veya daha büyük arızılara neden olabilir tşk

Evet bende yapıyordum en karmaşığı da i30 umu söküp takmaktı swichlerine ulaşabilmek için içini tamamen dağıtmak gerekiyordu neredeyse çok zahmetliydi. pa55, pa60, pa80, pa800, pa2x, roland em50 hepsini söktüm taktım, şükür hiç birinde problem olmadı.

bilgilendirme için teşekkürler arkadaşlarımızın söylediği doğru pa 50 pichbenderi bozuldu tamır ettim. tabi cep telefonu tamircisi olmamın faydası var ama bildiğin zaman o kadar zor değilmiş...

meraba pa 55 içini temizlemek istiyorum nasìl açılır resimli anlatım olabilirmi teşekkürler

i 30 bır switch yuzunden burnumdan kan geldı
ulaşmak ıcın orgu tamamen dagıtmak lazım :( bı gun surdu ama oldu bıdaha i 30 asla açmam :)

meraba pa 55 içini temizlemek istiyorum nasìl açılır resimli anlatım olabilirmi teşekkürler

yukarıda belirtiğim gibi bu işlerden anlamıyorsan KESİNLİKLE UĞRAŞMA DAHADA BÜYÜK ARIZALAR AÇABİLİRSİN küçük bir arıza büyük daha büyük sorunlara yol açar ben anladığım için tamir ettim tüm switch leri değiştirdim tuş takımları da dahil değiştirdim DTL den aldım tüm parçaları orjinal yani bir de acıp tamir eden arkadaşlarıma tavsiyem tamir işi bitince kapatmadan önce alt tuş takımını eczanelerden alacağınız yara sargı bantı almanız ve alttaki tuş takımını bunla kapatın zıhr gibi toz falan girmesini engeliyor yani sık sık açıp temizlemek zorunda kalmas sınız saygılar