• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa1x hakkında yardım lütfen.

mbatki

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa1x
Selam müzik dostları. Bir tane pa1x aldım. Fakat değişiksetlerde beğendiğim ritimler var. Bunları bir sete bireştirmek istedim olmadı. Durum kitleriile birlikte atsam da mümkün değil olmuyor. Sorum şu olacaktı. Mesela a setindeki drum kitleri ve seçtiğim ritimi bir diskete tsam direkoradan okutabilir miyim. Ayrıca hoşuma giden bir sesi nasıl kendi setime atacam.. şimdiden teşekkür ederim.

Cevap: Korg pa1x hakkında yardım lütfen.

Beğendiğiniz ritimleri drum kiti ile kendi setinize aktardıktan sonra, o ritmi seçerek record tuşuna basıp yeniden editlememiz gerekiyor. Çünkü aldığımız drum kit başka sayfaya kayacağından o drum kit yerine; yazıldığı anda bulunduğu drum kiti okuyacaktır. Bu nedenle tuhaf sesler çıkaracaktır. Bunun için ritmi tekrar editlememiz gerekir.
Disketten DIRECT FD olarak nasıl okutulduğu konusunda bir fikrim yok. Bilen arkadaşlarımız varsa yardımcı olacaklardır.
Ses alırken de aynı rim alırken yaptığımız işlemleri yapıyoruz. Sesi tıklayarak Load sekmesine tıklıyoruz, kaydedeceğimiz yeri seçip OK tuşuna basıyoruz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Çok teşekkür ederim Arıkan bey. Bu editleme dedğiniz olay; ritmi seçiyorum. Ekranın altında record tuşunun yan tarafında TRACK SELECT tuşu var ona bastığımızda o ritmin hangi kiti okuduğunu,acc leri falan hep seçmemize olanak sağlıyor. ben oradan yüklediğim durum kitide gösteriyorum olmuyor. PCM dosyası ile bir alakası varmı aceba Yoksa editleme olayıbaşka şekildemi oluyor. Ben record tuşuna hiç basmadım.

gerçekten sizin verdiğiniz set çok güzel. Amaiki ayrı setde birindehalay birinde Arap ritmi var. Ama sadece bir ritimiçin de seti bozmakistemiyorum. Sizinkini kullanıyorum zaten. Ama o halayın da olmasınistiyorum. Başka bir sete demacun sesleri var. Yüklüyorum ama ses çıkmıyor.

Ritim editlemek için editleyeceğimiz ritmi seçtikten sonra, RECORD tuşuna basıyoruz ve karşımıza bir liste çıkıyor. Burada zaten Record/Edit Current Style işaretli olduğu için OK basıyoruz. Altta bulunan RECORD 2 sekmesine tıklıyoruz ve ritmi oluşturan drum kitleri ve Acc seslerini görüyoruz.
Burada değişiklik yapacağımız varyasyon, atak ve introları değiştirmek için ELEMENT yazan sekmeden tüm varyasyon atak intro ve bitişlerin drum kitlerini ayarladıktan sonra, üst tırnakta bulunan aşağı ok işaretine tıklayarak tırnak sekmeleri açıyoruz. Burada Write Style seçerek editlediğimiz ritmi kaydediyoruz. Çıkış için ya RECORD tuşu ile ya da yine üst tırnaktan Exit from Record sekmesine tıkladıktan sonra çıkan mesaja Yes deyip çıkış yapıyoruz.

Not: Her drum kitin sıralaması farklı olabileceği için drum kiti seçtikten sonra start/stop tuşu ile ritmi dinleyin. Tuhaf sesler çıkıyorsa başka drum kit seçin...

güzel seti olan arkadaşlarım varsa benim le paylaşmasını isterim orhan set var ben de emo bort lu bende korg pa 1x emo bort org var 7 senedir kullanıyorum setlerimi sizlere vermek isterim
mail adresim : cicibekir60@hotmail.com
dur gsm 0 536 290 18 59

Çok teşekkür ederim Arıkan Bey. Deneyeyim. İnşallah istediğim sonunda olacak sayenizde. Allah razı olsun

Tamam cicibekir kardeşim. Paylaşımı severim. Ben de paylaşırım elimdekileriama ben de set yazma düzenleme olayı pekyok. Piyasada bulunan setleri topladım . Paylaşabilirim.İstersen. Bendekiklavyede emo board yok Türkboard var. muratbatki@gmail.com 05072930491