• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa1x Pro Alacağım. Yardıma İhtiyacım var !

Enst.
yok
Merhaba arkadaşlar 3-4 gün içersinde korg pa1x alacağım nasipse.. Klavyeye takılabilen kaç çeşit board var bilmiyorum (emo board) vs. vs.. Ben bu klavyeyi alıp uzun yıllar kullanma peşindeyim bunun için klavyeye ne gibi ekipmanlar almam lazım yani emo board gibi vs. Bana hepsinin ismini, ne işe yaradıklarını ve nerelerden temin edebileceğimi yazabilir misiniz ? Alacağım klavyeyi uygun fiyata alacağım o yüzden üzerinde bunların bulunacağını sanmıyorum bu nedenle almadan önce bilgi sahibi olmam gerekiyor. Örneğin ben pa800 ün çoğu ritimini çok beğeniyorum aslında gönlüm onu almakdı ama param çıkışmadı parada biriktiremem artık. Mesela pa800 ün herhangi bi ritmini biyerlerden bulup ben pa1x pro ya aktarabilirmiyim. böyle pa800 ün sevdiğim beğendiğim ritimlerini tek tek toplayıp pa1x de çalıştırabilirmiyim hiç bi şekilde ritim bozulmadan ? Bunların cevabını arıyorum arkadaşlar lütfen yardımcı olun bana ne yapmam lazım ne etmem lazım bi yol gösterin. Pa1x e kaç çeşit board takılıyo aynı anda, hangilerini taktırsam mükemmel randuman alırım lütfen bi yardım edin.. Şimdiden herkese teşekkür ederim

Cevap: Korg Pa1x Pro Alacağım. Yardıma İhtiyacım var !

slm usta korg pa 1 emo board alacaksın +mp3board +cok agır bir org korg pa 600 al daha iyi ve piyasada ardık pek ritimleri bulunmuyor herkes 2x3x4x 600-900-800 bu klavyelerle ugrasıyor ardık demode oldu 1x gelelim pa 800 ritimlerini 1x e yükleme olayına bende vardı 1x emo ile kulandım olmuyor baska serilerin ritmileri bildigim kadar okumuyor cünkü 32 mb ramı var 32 emo board ama dısardıdan birsey yükleme şansın yok exb systemde setini bulursan iyi ama cok zor gerisi senin bilecegin iş saygılar

Peki emoboard ayrı bir board ve müdahale edilemiyor bunu anladım, peki ek olarak bahsettiğiniz 32 mb ram standartmı. Yani alırken ram varmı yokmu veya 16 mı 32 mi gibi bir kontrole gerek varmı.

Alırken set yükleyin yada aldığınız kişiye yüklettirin. PA1X yada arkasını çevirin 2 adet rem slotu, 2 adette boar slotu toplamda 4 slotluk yer olacak bunlar bildiğiniz basit eski pc edo 16mb remleridir. 2 adet slot doluysa alet 32 mb remli boardsızdır. Yok eğer 4 üde doluysa ve 2 tanesinin üstünde emo logosu varsa emo boardlıdır.

Alırken set yükleyin yada aldığınız kişiye yüklettirin. PA1X yada arkasını çevirin 2 adet rem slotu, 2 adette boar slotu toplamda 4 slotluk yer olacak bunlar bildiğiniz basit eski pc edo 16mb remleridir. 2 adet slot doluysa alet 32 mb remli boardsızdır. Yok eğer 4 üde doluysa ve 2 tanesinin üstünde emo logosu varsa emo boardlıdır.

Murat kardesim gerekli bilgiyi vermis zaten.Suan yanilmiyorsam bizim adminlerden Arikan hocamda var pa1x,ona danis,seni aydinlatacaktir.....

Hayırlısıyla hedefimdeki cihaz olan pa1x + emo board sahibi oldum. Murat'a da telefonda yardımcı olduğu için ayrıca teşekkür ederim.

arkadaşların çoğu gerekli açıklamaları yapmışlar.Ben seni şu açıdan bilgilendiriyim.Pa1x pa800 ün seslerini ve ritmlerini kesinlikle okumaz.Korg'da şöyle bir olay vardır.Her çıkan yeni seri kendi serilerinin ve bir alt serilerin ritm ve seslerini okur,bir üst serinin ritm ve seslerini okumaz.Pa800 pa1x den sonra çıkmış bir klavyedir.Bu nedenle pa800 ün seslerini ve ritmlerini yükleyemezsin.Ama pa80 in ritmlerini,ritlerini ve seslerini yükleyebilirsin.Zaten hafızası ancak ona yeter.Topu topu 32 Mb.lık bir hafızası vardır.Fazla aliteli drum kit ve sample yükleyemezsin.Ama amatörce çalacaksan senin işini fazlasıyla görür merak etme.Profesyonel bile olsan sana yine yeter.Adamlar 16 Mb.lık pa80 le harikalar yaratıyor görmüyormusun.Kaldıki senin pa1x in 32 Mb.ayrıca Cd okuyucu ve mp3 çalıcıda takılabiliyor.Daha ne istiyorsun.

Cevap: Re: Korg Pa1x Pro Alacağım. Yardıma İhtiyacım var !

Hayırlısıyla hedefimdeki cihaz olan pa1x + emo board sahibi oldum. Murat'a da telefonda yardımcı olduğu için ayrıca teşekkür ederim.

Güle güle kullan Volkan. 10 numara bir klavye sahibi oldun. Allah herkesin gönlüne göre versin.

Cevap: Re: Korg Pa1x Pro Alacağım. Yardıma İhtiyacım var !

Volkan abi hayırlı olsun,iyi günlerde kullan. Pa1x ile alakalı görüşlerini bizimle paylaşırsın artık

Hayırlı olsun. Emobord bulmak çok zor. Ben bu zamana kadar bulamadım ve bordsuz olarak kullanıyorum ve pa1x den memnunum. Kaleyvemde mp3 bord var. Ağır olması haricinde her hangi bir şikayetim yok. Zaten geliş gidişlerde kendi aracımla gidip geldiğim için sorun olmuyor benim için...