• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg PA500TR anfi bağlantısı hakkında.

mvltkmkl

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Merhaba Arkadaşlar.

Orgun ritim kısmını kullanıyorum. saz ile bana eşlik ediyor.
Sorun Orgun arkasındaki out çıkışlarındanmı anfiye bağlamak lazım yoksa Kulaklık çıkışıda olsa fark etmezmi ?

Ritim Seslerinin kalitesinin ve detayların kaybolmasını istemiyorum.

Bu arada out çıkışını kullandığımda org hoparlör seslerini nereden kısabilirim yada kapatabilirim ?

Şimdiden Tşk.

Cevap: Korg PA500TR anfi bağlantısı hakkında.

kulaklık cıkısından sonuç alamayabılsın

globale girip ordan audio bölümünde alttaki işareti kaldırıyoruz yada işaretliyoruz hatırladığım kadarıyla.
out çıkışları daha sağlıklı olur heralde ama iki jak kablosu kullanman lazım l ve r için ayrı ayrı

Peki, L,R çıkışına taktığım kabloları LİNE İNPUT yazan yeremi takmak mantıklı yoksa normal anfi kanallarından birinemi ?

LİNE Yazar yer TOST jak denenden hani biri kırmızı diğeri beyaz olan yer ?

Ben uzun zamandır kulaklık çıkışından ses alıyor ve Line in Girişlerinden kullanıyorum. Anfim YAMAHA EMX5000 10 kanal, Hoparlörlerim. MSC 38. Orgun kendi sesini kısmasını bilmediğimden.
Umarım OUT çıkışından seslerde Kulaklıktaki gibi iyi çıkar.

Aşağıdaki Amatör kayıt kulaklık çıkışından alınan ses ile yapıldı. Merak ederseniz dinlemenizi tavsiye ederim.
Bu benim memnun olduğum hali.

ben eskiden roland g600 varken ve sonra yamaha a1000tr ile şöyle yapıyordum. iki jak kabosuyla orgun iki çıkışına takıyordum l e r çıkışı. diğer uçları anfinin iki kanalına takıyordum. line girişine bağlamıyordum. böylece anfiden bass tizz vb ayar yapıyoırdum iki kanalın ayarını da aynı yapıyordum. gayet güzel bir sound elde ediyordum.

anfinin line girişine bağlarsan bass tiz ayarı yapamazsın sesi olduğu gibi aktarırsın. ama kanallara bağlarsan istediğin gibi bir ses elde edebilirsin.