• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa500tur busy mesajı

selcuk1968

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
yok
arkadaşlar pa500 tur orgda ritimlerde yapmış olduğum değişikliği kaydetmek istiyorum.Ancak kayıt ederken warning -busy mesajı çıkıyor.bunu aşmanın yolu nedir.Bu konuda uzman arkadaşlardan destek istiyorum.

Cevap: korg pa500tur busy mesajı

ne gibi değişiklikler kardeş onları söylersen daha kolay yardımcı olabiliriz daha önce hiç böle bir sorunla karşılaşmadım .

sistem meşgul diyor. Hatanın sebebi;
1-Makineye yüklü opos sistemde sorun var. la format (fabrika formatı) atılıp tekrar sistem yüklenmesi gerekiyor.
2-Arıza donanımsal olabilir. ram falan oynamış olabilir
3-Kayıt yapılan yerlerin boş alanlar olduğundan emin misin? Korumalı alanların üstüne kayıt yapmaz. Korumayı media bölümünden kaldırmak gerekiyor.

kardeş setini medıa dan save ile hafıza kartına kaydet daha sonra formatla orgu ...

arkadaşlar örneğin bir ritmin drum ını farklı bir drum ile değiştirip sağ üstteki oktan pencereyi açıyorum ve write current style perf. seçiyorum.sorusuna evet diyorum ancak karşıma bu mesaj çıkıyor.Media dan kilitleri açıyorum yine düzelmiyor.

format atman lazım kardeş yine sorun düzelmez ise aleti dtl ye göndermen gerekir .

bu sorunu bütün ritimlerde vermiyor bazılarında istiğim değişikliği yapıyor.Bazı ritimlerde de bu hata mesajını veriyor.Bu sorun acaba orgun mekanik bir sorunumu yoksa o ritimlerlemi ilgili.

o zaman ritimlerle alakalı kardeş alette sorun olsa bütün ritimlerde yapar ...

arkadaşlar ilginize teşekkür ederim

Eğer bunu belli ritimlerde yapıyor diğerlerinde yapmıyorsa kesinlikle format falan atma..Ritimlerle alakalı bir durum olduğu belli...