• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa55 Tr Vs. Yamaha Or700 V2 (yorumlarınızı bekliyorum)

VolkanB

Altın
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha / Korg
Arkadaşlar kafamda bu iki klavye var. Aslında üçüncü klavye olarak Ketron Sx3000 var ama nevale sıkıntısı olduğundan biraz mesafeli duruyorum ona.

Şimdi bu iki klavye aşağı yukarı aynı paraya bulunabiliyor. Birbirlerine artı ve eksilerini kullanan arkadaşladan duymak isterim. İkisinide kullanan arkadaşların yorumlarını özellikle beklerim.

Ben evde yarı amatör olarak çalmaktayım, hastalık yani benimkisi. Tüm yöresel ritim ve seslerin yanında, Trpop ve batı tonları ve ritimleride önemli benim için. Net üzerinden edindiğim izlenime göre Pa55 Tr de biraz pop ritim sıkıntısı var. Or700 de ise tuşe düşük.

Sound, tuşe, nevale, genel teknik ve sağlamlık açısından hangisi ağır basar?

Umarım herhangi bir polemik konusu olmadan yorumlardan bir sonuca varabilirim.

Saygılar,
Volkan.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Korg Pa55 Tr Vs. Yamaha Or700 V2 (yorumlarınızı bekliyorum)

pa55tr ye bulaşma. Or700 v2 plus olur. Ketron saglam alet sound iyi nevale yok.

ben hemen söylim bende pa 55tr vardı saattım1700tlye sıfır or 700v2plus aldım pa55tr or 700ün yanndan geçemz her düğünü yapabiliyorsun rahatlıkla or 700le tuşeye alışırsın 1 ayda ilk 1 ay çok hatalı çalarsın bende korgtan sonra öleydim yumuşak gelmişti...

boşversenize niye pa 55 tr yi kötliyorsunuz bu org sahibi olanlara saygısızlık ediyorsunuz ben korg ların içinde tr olarak en iyi .

arkadaslar yamaha bende aldım or700 bır hafta ıcınde satım korgtan sasma bol nevale bol rıtım daha ne ıstıyorsun