• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa600 e nasıl mikrofon bağlanır?

hicaz76

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa600 düz versiyon, Ud, Keman
Arkadaşlar.

Pa600 e mikrofon bağlamak istiyorum. Pa80 deki gibi olsun istiyorum. Ancak sadece line in girişini kullanarak bunu yapabiliyorum. Bu nedenle mikrofon sesi çok düşük geliyor. Bunu yükseltip eko tiz ve bas gibi basit işlemleri yapabilecek bir cihaza ihtiyacım olduğunu düşünüyorum.

Ses sistemleri ile ilgili hiç tecrübem yok. Sadece ev kullanıcısıyım. Sizin tecrübelerinize dayanarak Pa600 e line in girişinden mikrofon sinyalini yükseltecek, eko bas ve tiz gibi basit ayarı yapabilecek, ekonomik nasıl bir çözüm bulabilirim? Okuduğunuz ve ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Cevap: korg pa600 e nasıl mikrofon bağlanır?

anladığım kadarı ile bir preamfiye ihtiyacım var. piyasada bu işi gören ses cihazı yokmu arkadaşlar.

var arkadaşım hemde sadece preanfi değil vocalizer e sahip oluyorsun
BOSS VE 20 vocalizer
sese iki efekt aynı anda verme delay chorus reverb
mikrofon volüm bas tiz gender ayarları
robot, radio megafon, flanger. strobe efektleri
harmony efektler

alete mikrofonu bağlıyorsun sonra iki çıkışı var pa600 ün line girişine (stereo) ve20 nin kulaklık çıkışından (stereo ) bağlıyorsun ve orgun vocalizerli mikrofonlu oluyor hemde dahili vocalizerli diğer korg modellerinden daha kaliteli bir vocalizerin oluyor.

var arkadaşım hemde sadece preanfi değil vocalizer e sahip oluyorsun
BOSS VE 20 vocalizer
sese iki efekt aynı anda verme delay chorus reverb
mikrofon volüm bas tiz gender ayarları
robot, radio megafon, flanger. strobe efektleri
harmony efektler

alete mikrofonu bağlıyorsun sonra iki çıkışı var pa600 ün line girişine (stereo) ve20 nin kulaklık çıkışından (stereo ) bağlıyorsun ve orgun vocalizerli mikrofonlu oluyor hemde dahili vocalizerli diğer korg modellerinden daha kaliteli bir vocalizerin oluyor.

Teşekkür ederim, önerdiğiniz cihaz gerçekten mükemmel özelliklere sahip. Ancak bana daha sade ve ekonomik bir cihaz gerekli. Başka bir cihaz önerebilir misiniz?

o zaman TCHelicon Voicetone Mic Mechanic kullanmanı tavsiye ederim üzerinde reverb delay kombinasyonları hazır ve otomatik olarak sesi düzeltiyor , bu cihazlar orgunada zarar vermez daha basit kaba elektronik cihazlar orguna dengesiz sinyal gönderip sıkıntı yapar haberin olsun.
Bu arada bu cihazın sıfırı zuhal müzikte peşin 400 lira
boss ve 20 ise yine zuhal müzikte 600 lira

Moderatör tarafında düzenlendi:

Böyle bir cihazdan yeni haberim oldu. Konuyu açan hicaz76 yada PİYANİST ŞANTÖRede teşekkürler. Ümit abi ben arada senin demoları dinlerken o vokali gerçek zannettim :) Dedim ne güzel ailece müzisyenler :)))

Arkadaşlar bende bu bahsedilen cihaz var (TCHelicon Voicetone Mic Mechanic ) mixere bagladım zaman sorun yok fakat pa600 orga bagladıgımda ses yetersiz geliyor bunun sebebini bilen varmı? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.