• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa600 ile Pa600 QT arasındaki fark

• Konbuyu başlatan harun
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Görülen : 5K

harun

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa900
Arkadaşlar bu konu daha önce varmıydi takip etmedim bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Nasip olursa 2 ay sonra yurt dışına çıkıcam (Almanya Hollanda) zannedersem düz 600 ler orada biraz ucuz. Gelirken almayı düşünüyorum.Bir tane ve kutusuz olursa vergi olmuyormuş diye biliyorum. Özellik olarak scale haricinde türk ritm ve sesler yükleniyor mu? Bu konuda yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum. Almanya ve hollanda da yaşayan müzisyen arkadaşlarda yardımcı olurlarsa sevinirim. Saygılarımla...

Cevap: Korg Pa600 ile Pa600 QT arasındaki fark

scale haricinde herhangi bir fark yok ustacım. düz olan modelde scale özelliğini ekrandan kontrol edebilirsin.

Korg Pa 800 ve diğer önceki modellerde Qt(QT QUARTER TONE SUB ...) Olarak üretilmedi . Aynen onlar gibi türk müziğinde kullandığımız koma değerlerini ekrandan sub scale kısmından kontrol ederseniz Avrupa modellerinin QT lerden başka farkı yok . Hollanda ve ALmanyada PA 600 düz 840 euro PA 600 QT 999 Euro ... PA 900 1700 EURO .

Size bir konuya aciklik getireyim,ben nerdeyse 16 yildan beri burda yasayan biri olarak Turkiyeye bir suru elektronik esya getirdim 4 tanede org getirdim oyle vergi falan alan yok sadece gumrukte cihazin seri numarasini isleyip 30tl bandrol parasi aliyorlar o kadar.oyle vergi falan aldiklari yok,arkadaslara kesin olmayan bilgiler verilip kafalari karistirmayalim,Hollandada pa600 €999 pa600qt €1099dur.Harun arkadasim Amsterdama gelirse yardimci olurum,yanliz sunuda belirteyimki euro suan 2.68tldir.yani 1099 euro 3.000 tl yapar,yani zarariniz tam 500 tl olur.

Harun arakadşım bende Amsterdam 'da yaşıyorum netden markplats dan falan araştırırsan QT modelini 999 euro ya sıfır açılmamış kutu satan müzik evleri var den haag tarafında türk müzik evlerindede bu fiyat . Ayrıca 840 euro ya kapalı kutu pa 600 Avrupa modelide alınabiliyor. Zaten QT modeline sırf oryantal scale(koma) kolay erişimi için 100 euro fazla vermeye bence değmez . Son olarak dediğin gibi yurtdışı ile türkiye fiyatları arasında 450-500 tl fark var bu fark için uçakta koca cihazı getirip hammalıyla uğraşmaya değmez. Almanya ve Hollandanın tek avantajı ise 2.el klavyelerin çok uygun fiyata bulunması yoksa sıfır yeni çıkan modelelrin Türkiye ile çok fiyat farkı artık olmuyor. Mesela KORG PA 900 1701 EURO HOLLANDA FİYATI------ tÜRKİYE FİYATI 2250 dolar aynı fiyata geliyor..