• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa600 mu roland ea7 mi

Cevap: Korg pa600 mu roland ea7 mi

A3000 mi ea7 mi diye bir konu ben açmıştım arkadaşlar yanlışlık olmasın.

Yok yok bana diyor galiba abicim ama ben pa600 mu a3000 mi drmistim bu arada abi gidip dinleme imkanim yok

Xd9 dada legato var onabakilirsa ama bizim istedigimiz legato degil ama istedigimiz legato ea7 ve a3000 de var

Xd9 dada legato var onabakilirsa ama bizim istedigimiz legato degil ama istedigimiz legato ea7 ve a3000 de var

İstedğinizi biz bilemeyiz. Korgda legato varmı? var.

Yok yok bana diyor galiba abicim ama ben pa600 mu a3000 mi drmistim bu arada abi gidip dinleme imkanim yok

Gidip dinleme imkanın yoksa ben sana bir tavsiyede bulunayım güzel kardeşim; sound+sesleri bozmayan legato+Real efectler+512 ram+arpegiator+7" yüksek çözünürlüklü renkli ekran+wav dosyalarını pad 'a direkt atayabilme+yamaha expansion manager aracılığı ile loop ritmleri direkt alete yükleme gibi bir çok özellik daha a3000 'de mevcut...Ben Roland E35+E40+E70+Em50Or+Korg Pa80+Korg Pa1x+Korg Pa500+Yamaha or700+Ketron Sx3000+Korg Pa800+Korg Pa900+Korg M3+Roland Bk5+Korg Pa2x+Korg Pa3x Le isimli aletleri bizzat kullanmış biri olarak diyorum ki şimdiye kadar "Audya5 hariç" gelmiş geçmiş çıkmış etmiş en iyi arranger klavye Yamaha Psr A3000 'dir bu arada ben ev kullanıcısı v.s. değilim bizzat programlara çıkan, ritm yazan, ses editleyen bir müzisyenim

gelmiş gecmiş en iyy derkene bayağı bi iddali konuştunuz yanıı..

gelmiş gecmiş en iyy derkene bayağı bi iddali konuştunuz yanıı..

Evet ümit ustam iddiamın her zaman arkasındayım..mikrofon bağlama, vocader, giriş çıkış, dikey pot, yatay pot ribbon control gibi kıl tüy ayrıntıları saymazsanız sound, ses editleme, yazılan ritmleri eksiksiz algılama ve tane tane duyma, legato ve portamento kalitesi gibi gerçekten önemli konularda bence en iyi arranger klavye tekrarlıyorum audya5 hariç çünkü o klavye ayrı bir kulvar..Senin gördüğün eksikler nelerdir bilmiyorum ama 18 senelik müzik hayatımda daha önce de yamaha kullanmış olmama rağmen ilk defa bu kadar zevk ile müzik yapıyorum..Eskiden korg kullanıcısı iken accomp ve bassları sonlardım yine de duyamayıp ekstradan padlerle desteklerdim ki bastığım akoru duyabileyim diye..Şimdi ise canlı orkestra ile çalıyor gibiyim..!Solo sesler korgda ritm açıldığında ritmin içinde sağa sola savrulurken (Lead sesler hariç ki Korgun başarılı olduğu tek kulvar Leadler bence :) ) yamahada ayrı bir ses aleti kullanıyormuş gibi hissediyorum vs. vs.

İstedğinizi biz bilemeyiz. Korgda legato varmı? var.

Şöyle söyliyeyim m3 tarzı legato 3x bile zor cikiyor o legato ea7 de var ama pa600 de yok!
Bu arada ilker abicim tavsiyen icin cok tesekur ederim ama bu a3000 nun swicleri cok kotumus diyorlar or700 deki gibi mis yani 2 sene sonra temassizlik söz konusuymus bunlar dr.Salim in yorumlari oyuzden inceleme imkanim olmadigi gibi kargoya verip yaptirma imkanimda yok ama ses olsun ritim olsun bende a3000 ni videolardan yola cikarak begeniyorum.

Şöyle söyliyeyim m3 tarzı legato 3x bile zor cikiyor o legato ea7 de var ama pa600 de yok!
Bu arada ilker abicim tavsiyen icin cok tesekur ederim ama bu a3000 nun swicleri cok kotumus diyorlar or700 deki gibi mis yani 2 sene sonra temassizlik söz konusuymus bunlar dr.Salim in yorumlari oyuzden inceleme imkanim olmadigi gibi kargoya verip yaptirma imkanimda yok ama ses olsun ritim olsun bende a3000 ni videolardan yola cikarak begeniyorum.

6 sene OR700 kullandım, hemde sokak düğünlerinde, 6 senenin sonunda sadece varyasyon swiçleri tutukluk yaptı. Onuda 30 tl verdim yenisi ile değiştirdim. Bu sorun değil. Ancak benim gerçekten merak ettiğim bişey var. Şu an sıfır alıpta 4 gün sonra A3000 i satanlar neden satıyor. Bu gün faceden satış ilanı veren birine sorsum bu soruyu cevap vermedi. Yani neyini beğenmiyorsunuz. 4 günde insan neden vazgeçer aletten...

6 sene OR700 kullandım, hemde sokak düğünlerinde, 6 senenin sonunda sadece varyasyon swiçleri tutukluk yaptı. Onuda 30 tl verdim yenisi ile değiştirdim. Bu sorun değil. Ancak benim gerçekten merak ettiğim bişey var. Şu an sıfır alıpta 4 gün sonra A3000 i satanlar neden satıyor. Bu gün faceden satış ilanı veren birine sorsum bu soruyu cevap vermedi. Yani neyini beğenmiyorsunuz. 4 günde insan neden vazgeçer aletten...

Bence Murat hocam korgtan bu alete geçenler aletin arayüzüne aşina olmadıklarından istediklerini hemen yapamayınca panikleyip aman fazla zarar etmeden satayım da eski aletime döneyim mantığı ile hareket ediyorlar oysa ki biraz soğukkanlı olup aleti çözmeye çalışsalar bir daha vazgeçemeyecekler ama işte tercih meselesi..!Bana göre korg hazırcı aleti set kakılı piyasa yükle yükle kullan akor mu basamıyorsun önemli değil yanlış bassan da zaten gümmm 'lerden anlaşılmıyor aç Lead sesi al pitch bendi iki parmağının arasına macun Allah macun...!Akor,harmoni hak getire..Yamaha başka efektleri bileceksin, ritim yazarken kalıp bileceksin, bilgisayar bilgin olacak, loop ritmler için gerekirse ReCycle tarzı programlara hakim olacaksın Awave kullanmayı bileceksin v.s. v.s. yani sözün özü yamaha işler isen altın ama kimse uğraşmak istemediği için üzeri accık oksitle kaplı, parlatıp kullanmak müzisyenin elinde..
Bunlar şahsi fikirlerim kimseyi eleştirme amacım yok..Saygılar