• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

korg pa80 hoparlor sorunu acil lütfen bakın !!

fdurak88

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Web sitesi
www.furkan.hl.tc
Enst.
Korg pa80 - Casio CTK 811ex
degerlı dostlar 2-3 aydır aletın hoparlorunde sorun başladı sol taraftakı hoparlorde ses arada gdıo sonra kendılıgınden gelıyo
sorunu cozmek ıcın balıkesırdekı servısını aradım pa80 serısınde genel bı arıza oldugunu ve hatanın hala cozulemedgınden bahsetti
hatta bı pa80ını istanbula servıse gonderdıklerını yuklu bı tutar karsılıgında yapıldıgını ama arızanın bellı bı süre sonra tekrarladgını soyledı
aletın alt tum vıdalarını kontrol ettım,seti değiştirdim,versiyon 3,06tekrar yukledım,hatta aletını içindekı kabloları dahıl kontrol ettım
ama hersey normal gozukuyo
ama alet arada sol hoparloru ses kesılıyo cok az bı ses gelıp sag tarftakı hoparlorden normalden fazla ses gelıyo

bn durumu çözemedım lutfen anlayan arkdaslardan ilgilenmelerını beklıyorum..saygılar

Cevap: korg pa80 hoparlor sorunu acil lütfen bakın !!

Arkadaşım bu aletlerde böyle bir sorun genelde var denemez bu bir aksaklığın habercisidir.

Orgun içerisinde ekranın hemen alt kısmında kiprit kutusu gibi bir piramfi devresi var o devre ya oksitlenmiştir yada ona girip çıkan bağlantılarda bir problem var bu bir soğuk lehimde olabilir. Genelde rtubetli ortamlardan kaynaklanan oksitlenmeler sayesinde bu sorun çıkar kendin temizleyebilir veya lehimlerini yenileyebilirsen yap derim öbür türlü en ideali bence servistir. Geçmiş olsun Saygılarımla,

aynı sorun benim orgdad vardı hatta düğün ortamında çalarken bile ses kesiliyordu mikxere bağlıyken bile ses gidip geliyordu volume potlarında olduğunu söylediler bakıttım lehim yaptı potları değiştirdi 50 liralık bir masraf yaptım somra canavara döndü korkulacak bişey olduğunu sanmıyorum volume potları ile alakalı

teşekkur ederım sazgrubu aletın balıkesirdekı servısıne gerek durumu ızah etmıstım ama aynı arızadan bı kaç aletın geldıgını ve net olarak sorunun çözulmedıgını ıfade ettıler.
ya istanbuldakı dtl ana servısyle goruscem yada senın dedıgın gıbı anlayan bırınden piramfi devresi kontrol edıcem en kısa zamanda paylaşım için teşekkur ederim umarım sorun bu yuzdendır..

sayın baglamaci_mustafa benım sorunum sanırım potlar ıle ılgılı degıl cunku mıxere bagladıgımda herhangı bır sorun olmuyo dısardakı kolonlarda
sadece aletın uzerındekı hoparlorde sorun oluyo anllattgm gıbı paylaşımın ıcın teşekkurler..

kardesim bendede ayni sorun vardi potlarida degistirdim birsey degismedi en son tesadufen farkettik tamirci kapatirken bokslara giden 5li beyaz bir genis kablo var o gitmis kabloyu tamirciler sagolsun acip kapatirken zarar vermisler temassizlik varmis kablo delinmis ucuz birsey ac ortadaki ana KAblolari gozden gecir bulacaksin mutlaka o baska birsey yok bendede calisiyor tamirci bakiyor birsey yok eve getiriyorum tak gidiyordu tepesine vuruyordum tekrar geliyordu sonunda buldum tedavi ettirdim 1 yil oncede sattim arkadasa sukur sorunsuz kullaniyor saygilar

arkdasım paylaşım ıcın teşekkur ederım ama bırazdaha acıklayıcı olursansevınırım
5lı kablo demıssın nasıl bı kablo bu bırazdaha tarf edermsn heryer kablo cunku bokslara gıden dıyosun ya bırazdaha acıklaycı tarf edersen memnun olurum

benim 80 de de olmuştu kafayı yedirdi bana en sonunda öllece sattım kurtuldummm:)

:d yok ya satmam ben :D

9 tane değişecek swich vardı bugun aletı komple parcaladım tek tek herseyı kontrol ederek swichlerimi değiştirdim ve topladım suan çalısıyor umarım bi sorun cıkmaz hoparlorle ılgılı yıne...!