• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa80 kartlari hakkinda önemli bir soru?bakiniz...lütfen

cansinan_24

Süper Üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 80 + KORG İS 40
Arkadaşlar ben pa 80 almaya karar verdim temiz helalinden arizasi vuruğu kiriği veya herhangi bir sorunu olmayan temiz bir cihaz ariyorum cihazi izmirde ariyorum acelem yok denk düşer muhakkak izmir dişi düşünmüyorum.

Gelelim soruma

ben cihazi görerek ve kullanarak alma taraftariyim cihazi alirken nelere dikkat etmem gerekir pa80 kullanicilarinin desteğinede ihtiyacim olacak bu arada...ben pa80 cihazina yabanciyim... Birde forumlarda okuduğum kadari ile cevo kart,türker kart,doğdu kart, v.s gibi kart isimleri görüyorum bu isimler kartin markasimi oluyor yoksa içindeki set mi oluyor.

Her set in için de kaç adet ses ve ritim bulunuyor bana önerileriniz nedir. Nelere dikkat etmem gerekir ve kart olayini biraz daha netleştirmek adina yorumlarinizi bekliyor olacağim benim için önemli bir konu bu yardim ve desteklerinizi bekliyorum arkadaşlar saygilarimla...cansinan_24

not:bu arada eş dost akrabağ ya gidecek izmir içinden önere bileceğiniz pa80 var mi çok çok temiz olmali başka cihazlar ile şimdilik ilgilenmiyorum... Saygilar

Cevap: Korg pa80 kartlari hakkinda önemli bir soru?bakiniz...lütfen

sadece en ii kararı vermişsin diyeceğim.boş kart alıp istediğin kişiye ait kart ve setini yükletebilirsin.bu ilko-levo olur,türker olur 40-50 kart ve setleri var.ben en iilerinin yarısını paylaştım siteyle ordan indir.diğer yarısını bilahare paylaşıcam.saygılar...

Arkadaşlar ben pa 80 almaya karar verdim temiz helalinden arizasi vuruğu kiriği veya herhangi bir sorunu olmayan temiz bir cihaz ariyorum cihazi izmirde ariyorum acelem yok denk düşer muhakkak izmir dişi düşünmüyorum.

Gelelim soruma

ben cihazi görerek ve kullanarak alma taraftariyim cihazi alirken nelere dikkat etmem gerekir pa80 kullanicilarinin desteğinede ihtiyacim olacak bu arada...ben pa80 cihazina yabanciyim... Birde forumlarda okuduğum kadari ile cevo kart,türker kart,doğdu kart, v.s gibi kart isimleri görüyorum bu isimler kartin markasimi oluyor yoksa içindeki set mi oluyor.

Her set in için de kaç adet ses ve ritim bulunuyor bana önerileriniz nedir. Nelere dikkat etmem gerekir ve kart olayini biraz daha netleştirmek adina yorumlarinizi bekliyor olacağim benim için önemli bir konu bu yardim ve desteklerinizi bekliyorum arkadaşlar saygilarimla...cansinan_24

not:bu arada eş dost akrabağ ya gidecek izmir içinden önere bileceğiniz pa80 var mi çok çok temiz olmali başka cihazlar ile şimdilik ilgilenmiyorum... Saygilar

sinan kardeşim,,öncelikle pa 80 alırken ekranı kontrol et ekranda kayma yazılarda sorun varmı diye,,sonra strings yaylıardan birine al sesi ptc benderi dene,,çünkü ptchbenderin bozuk olup olmadığı yaylılardan daha iyi anlaşılır,,düğmelerin çalışıp çalışmadığını kontrol et tek tek,,

kart olayı...

pa 80 de çeşitli kartlar vardır her kartın ayrı seti ve rtmi vardır,,misal cevo kartı kullanıyosun diyelim,,sadece cevonun yazdığı rtmleri sesleri kullanabilirsin veya cevo tabanlı kartlar var,,bazı kartların rtmleri ortaktır,,misal cevonun rtmlerini ilko levo karta okuyo,,

bu arada karta sadece bakuplar yüklenir,,hangi kartı yüklemek istiyorsan o kartın bakuplarını yükleyebilirsin,,kartla seti karıştırma set ayrıdır,,setin içinde rtm ve ses vardır,,kartın içinde sampler sesler vardır sadece,,her kartın 16 adet bakup u vardır,yani karta sadece bakup yüklersin ve kartla işin olmaz birdaha,,seti orga yüklüyosun,,setin içinde hem rtm var hemde ses var,,artı sen kendinde ayrı ayrı rtm yükleyebiliyorsun,,pa 80 kendi hafızası ve fabrika rtmlerini değiştirirsen 200 kadar rtm alıyo,,ses sorun değil,istemedğin kadar ses var pa 80 de,,

her kartın değişik setleri vardır,,misal cevo kartın doğu tarzı seti vardır batı tarzı seti vardır yani her yöreye ,,bu arada sağlam set bulmaya çalış,,pa 80 nevalesi bol ama çoğu dandik settir,,aralarında bi kaç tane sağlam set bulabilirsin,,

bu arada siteden izmirden piyanist 477 nickli kadir kardeş pa 80 satıyordu bi ara istersen bi görüş,,

Moderatör tarafında düzenlendi:

kart setteki sesleri aktif ediyor.birsürrü ses ve ritim oluyo,saymak uzun iş yani.her kartın fazla sayıda seti olduğu gibi tek de olabilir.örneğin türker kartın 16 civarında setleri var.

yanlış kartı yanlış seti yüklersem ne olur nereden bileceğim indirdiğim set in elimdeki kartı destekleyip desteklemediğini bu arada acıklayıcı bilgileriniz için çok teşekkür ederim feraza kardeşim sanada ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım saygılarımla...cansinan_24

feraza kardeşim bu cihazı biliyorsun sanırım temiz cihaz bulunca alacağım nasip olursa yardımlarını isteyebilirim diğer dost arkadaşlarımızdan da yardımlarını esergememelerini rica ediyorum teşekkürler trakya müzik ailesi...:)

yanlış kartı yanlış seti yüklersem ne olur nereden bileceğim indirdiğim set in elimdeki kartı destekleyip desteklemediğini bu arada acıklayıcı bilgileriniz için çok teşekkür ederim feraza kardeşim sanada ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım saygılarımla...cansinan_24

feraza kardeşim bu cihazı biliyorsun sanırım temiz cihaz bulunca alacağım nasip olursa yardımlarını isteyebilirim diğer dost arkadaşlarımızdan da yardımlarını esergememelerini rica ediyorum teşekkürler trakya müzik ailesi...:)

tabi ne demek sinan kardeş,elimden geldiği kadar yardımcı olurum,,bu arada eğerki karta cevonun bakupları yüklü ise,,misal emo kartın setlerini rtmlerini okumaz,,çünkü her kartın içindeki sampler sesler ve kitler farklıdır,,her kartın 100 den fazla ayrı ayrı seti vardır,,eğerki kullandığın kart cevo diyelim emo kartı kullanmak istediğinde kartı silip diğer kartın bakuplarını yükleyebiliyosun ve yüklediğin kartın setlerini rtmlerini ancak o zaman kullanabilirsin,

tabi ne demek sinan kardeş,elimden geldiği kadar yardımcı olurum,,bu arada eğerki karta cevonun bakupları yüklü ise,,misal emo kartın setlerini rtmlerini okumaz,,çünkü her kartın içindeki sampler sesler ve kitler farklıdır,,her kartın 100 den fazla ayrı ayrı seti vardır,,eğerki kullandığın kart cevo diyelim emo kartı kullanmak istediğinde kartı silip diğer kartın bakuplarını yükleyebiliyosun ve yüklediğin kartın setlerini rtmlerini ancak o zaman kullanabilirsin,

faraza kardeş bu flaş kart dedikleri şey usb disk gibi bişey mi bekebını yüklüyon cevo,levo,türker,mavilim mv. sonra seti mi yüklüyon içine ben tam kavramayadım olayı birde yanlış yükleme yapsam ne olur son sorumda her setten beğendiğim ses ve ritimleri bir tek sette toplayarak kendi setimi oluşturabilecekmiyim pa 80 e çok yabancı kaldım doğrusu hedef pa80 sonraki hedef pa800 sonraki pa pro1x v.s şeklinde hediflerim var ama ilk önce pa 80 den başlamak istiyorum korgu bu alemde tek geçerim kanımca şahsi fikrimdir yani...saygılarımla...cansinan_24

faraza kardeş bu flaş kart dedikleri şey usb disk gibi bişey mi bekebını yüklüyon cevo,levo,türker,mavilim mv. sonra seti mi yüklüyon içine ben tam kavramayadım olayı birde yanlış yükleme yapsam ne olur son sorumda her setten beğendiğim ses ve ritimleri bir tek sette toplayarak kendi setimi oluşturabilecekmiyim pa 80 e çok yabancı kaldım doğrusu hedef pa80 sonraki hedef pa800 sonraki pa pro1x v.s şeklinde hediflerim var ama ilk önce pa 80 den başlamak istiyorum korgu bu alemde tek geçerim kanımca şahsi fikrimdir yani...saygılarımla...cansinan_24

flaş kart dedikleri ile 16 mb kart denilen ikisi aynı,,

set orga yükleniyo(set ile kartı karıştırma)

sana şöyle anlatım,,,pa 80 aldın diyelim,,16 mb kartı var,,yani flaş kart,,

değişik kart çeşitleri var,,emo kart cevo kart ilko levo türker vs

bu kartlardan hangisini kullanmak istersen o kartın bakuplarını yüklersin flaş karta,

kısacası 16 mb lık karta sadece 16 adet bakup yükleniyo,,bakupların içindede kullanacağın setin kitleri ve sampler sesleri bulunuyor,,bunu bir kere yüklüyorsun karta kartla işin olmuyo birdaha,,(başka karta geçerkende geçeceğin kartın bakuplarını yüklüyosun)

set ise orgun kendisine yükleniyo,,bir kartın 100 tane seti var diyelim o setleri orga okutman için o setler hangi karta aitse o kartın bakuplarını yüklemeden org okumuyo,,çünkü yükleyeceğin kart bakuplarında setin kitleri ve sampler sesleri bulunuyo,,

ilerleyen zamanlarda kendinde kafana göre kart yapabilirsin,,istediğin sample sesleri kullanabilirsin,,karta yanlış yüklemede bişey olmuyo,,kart yanıyo falan diyolar ama ben kaçkere yarıda bırakıp sildim değişik kartlar denedim hiçbir şey olmadı,,istediğin rtm tek tek de yükleyebilirsin,,yalnız kullandığın karta uyumlu olan rtm sadece,,

bu arada sinan kardeş pa 80 almanı canı gönülden desteklerim,,pa80 aldınmı kafan rahat olur,,pa80 sağlam alet kasa tuşeler ptch benderi falan sağlam,taş gibi org,,çin malı değil,,eğerki kafanda soru işaretleri varsa pişman olurmuyum v.s gibi,,kesinlikle düşünülmeden alınacak bi orgtur pa80,,heryerde nevalesi bol,,ne tarz set istersen rahatlıkla bulabiliyorsun,,

ben korg pa80 nimi satıyorum hiç bir sorunu yok sadece atak tusunun orada ve picth bendin orada siyahlık var daha detaylı bakalbilirsin istanbuldayım