• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg Pa80 - Kolbastı

Piyanist Ahmet

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.youtube.com
Enst.
Korg PA80 & PA800 & PA500TR, Roland E-40 & E-70

İzleyen herkese merhabalar, İyi seyirler dilerim. Saygılar.

1.jpg

Eline saglik Ahmet usta pa80 hala bu devirde akiv

sahsen simdiye kadar korgun serilerinden en cok korg pa800 orgum harikaydi baba aleti onu neden satim hala kendi kendime kiziyorum

Eline saglik Ahmet usta pa80 hala bu devirde akiv

sahsen simdiye kadar korgun serilerinden en cok korg pa800 orgum harikaydi baba aleti onu neden satim hala kendi kendime kiziyorum
Ertan Hocam ben üniversitede iken (2006 yılları falan) 10 yıl geriden takip ederek kısıtlı imkanlarla ilk profesyonel orglarımı birkaç ay ara ile almıştım. Önce Roland E-70 sonra E-40 almak nasip oldu. E-70 i 2020 de sattım. Eski modellerin değerini bilen bir abime nasip oldu. E-40 ın manevi değeri var, durur hala, satma niyetim yok, arada çalıyorum. 2006-2007 lerde Korg Pa500tr çıkmıştı. Çok tutulan bir model değil. Benim o zamandan bir ilgim vardı. 2019 haziranda da bunu almak nasip oldu ki 8 yıl aradan sonra müziğe dönüş yaptım. O zamanlar Pa80 de düşündüm ama hem piyasada temiz bulması zordu ve daha eski bir model olduğu için tereddütte kaldım. Temiz bir Pa500tr denk gelince aldım çok şükür. Niyetim en başında aslında Pa800 dü ama o zamanlar şartlar el vermedi. Nitekim ilk Korg modelim ile tanıştım. Bir süre sonra Pa800 de nasip oldu. Artan fiyatlar sebebi ile bu sefer Pa800 ü riske etmek istemedim. Bildiğim güvendiğim bir abimden temiz Pa80 denk geldi. Bir dönemin en merak ettiğim org serisini tamamladım. Yer sıkıntısı oluyor ama yapacak bir şey yok. Tek derdim bu olsun İnşallah. Özellikle PA80 ve PA800 Korg un ürettiği en değerli modeller bence. Yenileri hariç tutarak söylüyorum bunu. Her orgun kendine has özellikleri var. Ama benim ilgi duyduğum dönemler özellikle 1995 - 2007 arası olduğu için Roland E-40 ve Pa80 tonları o dönemin havasını güzel yansıtıyor. Allah güzel günlerde kullanıp, içerikler üretmeyi ve paylaşmayı nasip etsin İnşallah. Saygılar.