• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa80 Yardım

Piynst tunahann

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Kork pa80
Üstadlarm sizden istediğim yardım şudur
Ben sıfırdan kendime öz bir set oluşturmak istiyorum mesala elimde güzel ritimleri olan setler var ama sesleri kötü ses yuklemek istiyorum ama hep full dolu kartlar işlem başarısız oluyor bende boş bi karta beğendiğim seslerden ve ritimlerden yüklemek istiyorum beğendiğim seslerin kmp ksf bilgilerinia alıp tek tek yukleyerek kendime gore guzel bi set oluşturmak istiyorum begendigim sesi diskte alabilirim ama begendigim ritimi nasıl alabilirim hiç bi bilgim yok yani kısacası guzel bi set yapmak istiyorum hiç bi bilgim yok bunu nasıl yapabilirim bana yardımcı olurmusunuz tam detaylı anlatarak harddisk yok disket yoluyla yapmam lazm bu olayı tek tek yapabiliyormuşuz ama hiç bir bilgim olmadıgı için sonuca varamıyorum bi türlü bana bu konuda yardımcı olurmusunuz eğer ben yaparım diyen bi ağbimiz varsa oda olabilir sadece kendime gore yoreme gore zevkime gore set yapmak istiyorum

Cevap: Korg pa80 Yardım

KARMA KART YAPMAK
Öncelikle beğendiğiniz cardın kilitsiz becaplarını bulamanız gerekir. Diyelim ki buldunuz.Bunu card a yükleyip HDD veye FD üzerine EXPORT etmeniz gerekir.Daha sonra samples sıralamasını bozmadan önce kitleri sırasıyla tabiki bu sıralamayı PROĞRAM düğmesine bas AC PİNAO gibi tek sesli bir ses seç,rROM yerini CARD yerine getirerek tek tek sıralamayı yaz sıfırdan başlayarak yaz.Bu sıralamayı aynen olduğu gibi geri İMPORT KMP olarak geri yükle ritimler kısmını yani kitlere kadar olanı ondan sonra beğendiğin ses KMP lerini tek tek at.Setlerde oynama yapmak istemezsen.Önceden çekmiş olduğun AUTOLOAD.SET dosyasını USER ine çağır.Ritimler de gelmiş olur kitlerde.Sonra yeni attığın sesleri önce orgun üzerinde USER! veUSER2 ye yerleştir. İşlem bittikten sonra SAVE deyip CARD bölümünü seç yaklaşık 25 dakika kadar sürer. bekle Böylece karma Kartın hazır güle güle kullan. Şimdiden hepinize kolay gelsin.

Disket ten tektek rtim ve ses kopyalamak
Yeni seti orguna tak Disk > Load > F1 tuşuna bas üzerinde FD yazıyor olsun diyelimki ritim yükleyeceksin F1’e basıpta fd yazısını görünce NEV_NAME.SET veya ismi değiştirilmişse yani disketindeki setin ismi ne ise o çıkar Durum tuşunun önüne tempo/value tuşuyla getir f3 tuşuyla open yap STYLE bölümünü durum tuşunun önüne getir gene f3 tuşuyla open yap istediğin ritmi durum tuşunun önüne getir ve f2 tuşuna bas sana orgun hafızasında bulunan ritimlerin listesi to diye bir ibareyle açılır ordan hangi ritmin üzerine kopyalamak istiyorsan onu durum tuşunun ödüne getir f2 tuşuna bas enter/yes ile işlemi bitir. Sesleri de bu şekilde kopyalaya bilirsin. Yanımda org yok ezbere yazdım yanı bazı dostlarımızın dadiği gibi kopya çekemedim  Dilerim durumu çözmüşsündür olmazsa gene bana dön kolay gelsin Saygılarımla,

Hocam peki şu sekil yapabilirmiyiz elimde bir set var diyelim ritimleri hic ellemeyip sadece sesleri nasıl değiştirebilirim

Hocam peki şu sekil yapabilirmiyiz elimde bir set var diyelim ritimleri hic ellemeyip sadece sesleri nasıl değiştirebilirim

Tabi onu da tek tek değiştirmek mümkün yukarıda anlattığım şekilde yalnız STEYLE değil de PERFORM Bölümüne tıklayarak aynı şekilde beğenmediğiniz seslerin yerine beğendiğiniz sesleri ataya bilirsiniz

2) DEĞİŞİK MÜZİK ALETİ SESİNİ MEVCUT SESLERE TEK TEK KOPYALAMAK.
Disk’e bas, load’a bas kopyalanacak sesi Hd veya Fd den seç, Hartdiskte ise open ile dosyayı ve performans bölümünü aç, estroman sesini durum tuşuna getir ve seç, Bank tuşlarını open ile aç sesi bul durum tuşu ile işaretle, load’a bas, ekranda fd yazsa bile to ile başlayan 1, 2, 3, .... tuşlardan gerçek tuşlardaki isimler çıkar hangisini değiştireceksen tempo/value düğmesi ile bul durum tuşu karşısına getir işaretle, load’a bas çıkan Are you sure? Enter/Yes kutusunu enter’le.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Çok karşık ama biraz fazla uğraşrsam olur belki hocam karta hem ritim hem ses yuklemek cok karısik ama ben simdi karma setten vaz gectim sadece sesleri degistirmek istiyorum ama oda karta sıfırdan yukleyerek başlanıyormuş cok zor ve karşik hocam bu iş ben sadece set kullanyorm ritimler guzel sealer kotu ona sea yuklemek istiyorum ama bunun icin kart sıfırdan yaratılıyormuş peki hocam kart dolu olsada bu kmp ksf yuklemenin başka ve kolay yolu yokmudur

KART İŞİNE GİRMEYİNİZ İÇİNDEN ÇIKAZ SINIZ kendinize, yörenize ve tarzınıza en uygun kartı araştırın adını söyleyin size yüklemenizde yardımcı olalım ve şimdilik bu şekilde durumu idare ediniz lütfen. şu anda zaten kart ile seti ayrıştıramıyorsunuz ki nasıl yapasın. KARMA KART demişim ya yapabilirsen onu yap derim lakin dediğim gibi çok zordur bu seviyede uğraşman kendine zarar açmana yol açabilir. Kartına uyumlu seti hazırla SET gördüğün yerlerde düzeltmelere git. Mevcut dolu kartlarda zaten boşluk yok denecek kadar azdır neyi yükleyeceksin ? Diyelimki yer açmak için birşeyleri sildiniz eğer aynı değer ses lerde bir şeyler yüklemezseniz bu kezde abuk subuk sesler rtimler oluşur ki buda tamamen sizi her şeyden soğutur. Lütfen önce Orgu çözelim SET nedir neye yüklenir, BACKUP nedir neye yüklenir bunları tam manasıyla anlayalım yoksa astarı size yüzünden pahalıya gelir. Bilgilerinize,

Moderatör tarafında düzenlendi:

Anladm hocam valla cok karşık bu iş bu set yapanlar nasl yapıyor bu işi valla çözemedim tek kelimyele allah razı olsun onlardan zor bi iş çok emekli iş programlar var die duymuştum programlarla kart bilgilerini ayarlanyormuş her insan ister kendine gore yoresine gore set yapabilmek ama gercekten hiç ama hiç kolay bi iş degil