• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg pa800&Korg pa900 ile ilgili

İlker

Usta Piyanist
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa 80
Selamlar sevgili forum üyeleri size bir konu hakkında danışmak istiyorum..Öncelikle kullandığım klavye pa800 256 ram ancak aletin teknolojisi artık gerilemeye başladı ve klavyemi yenilemek istiyorum.Sizce pa900 almalımıyım yoksa bütçeyi biraz daha zorlayıp pa3x'e mi saldırmalıyım.?
Fikirleriniz benim için önemlidir ayrıca hangi aleti alırsam alayım çok iyi setler gelecek bilginize
Teşekkürler

Cevap: Korg pa800&Korg pa900 ile ilgili

Valla Korgun bütün cihazları ram üzerine geliştirilmiş. Bu yüzden bütçe falan zorlamaya gerek yok. Yaptığın müziklerin aynısını pa900 pa3x pa2x 1x hatta pa600de bile yapabiliyorsun. Önce kullanım amacın nedir onu ölçmek lazım. Pa2x ve 1x bu konuda elenir çünkü eski teknoloji ve hantal. Pa800de gider oda eski teknoloji ve yetersiz ram satış gerilemesi var. Pa3x ile pa900 kalır. Devamlı sahne yaptıgın bir yer ve taşıma tozlanma durumu yoksa profesyonellik adına ritim ses editleme adına pa3x düşünülebilir. Ha yok ben çok yer geziyorum bozulsada önemli olmaz, sadece var olan setlerden müzik yapacam diyorsan 2500tl fazla verip pa3x alman gerekmez. Şimdi Çokları diyecekki sağlamlık, sound ne olacak diye onlarda boş. Durduğu yerde ekran ve düğmeleri bozulmuş çok 3x ve 800 gördüm. Sound olarak büyük bir farkta yok. Cihazın iyiyse sound zaten iyi. Bence 900 alınır. Ama senin 800de aynı işi görür. Fazla kafana takma cihazın temizse onla devam et. Yok değişecem diyorsan 900 ve 3xten çok fazla bişey bekleme.

Valla Korgun bütün cihazları ram üzerine geliştirilmiş. Bu yüzden bütçe falan zorlamaya gerek yok. Yaptığın müziklerin aynısını pa900 pa3x pa2x 1x hatta pa600de bile yapabiliyorsun. Önce kullanım amacın nedir onu ölçmek lazım. Pa2x ve 1x bu konuda elenir çünkü eski teknoloji ve hantal. Pa800de gider oda eski teknoloji ve yetersiz ram satış gerilemesi var. Pa3x ile pa900 kalır. Devamlı sahne yaptıgın bir yer ve taşıma tozlanma durumu yoksa profesyonellik adına ritim ses editleme adına pa3x düşünülebilir. Ha yok ben çok yer geziyorum bozulsada önemli olmaz, sadece var olan setlerden müzik yapacam diyorsan 2500tl fazla verip pa3x alman gerekmez. Şimdi Çokları diyecekki sağlamlık, sound ne olacak diye onlarda boş. Durduğu yerde ekran ve düğmeleri bozulmuş çok 3x ve 800 gördüm. Sound olarak büyük bir farkta yok. Cihazın iyiyse sound zaten iyi. Bence 900 alınır. Ama senin 800de aynı işi görür. Fazla kafana takma cihazın temizse onla devam et. Yok değişecem diyorsan 900 ve 3xten çok fazla bişey bekleme.

Öncelikle vakit ayırıp uzun uzadıya cevap yazdığın için teşekkürler dostum.Zaten aralarında çok fazla fark olmadığını biliyorum sonuçta sample sampledır hepsi ne kayıt edildiyse onu okuyor 3x alınca düz sample'a articulation ekleyeceğini beklememek lazım.. :) Amacım biraz daha yeni teknoloji ve cihaz yenileme..

Hocam ben bu konuya doğru bircevap veremeyebilirim fakat bence en iyisini alın bu sebeple 3x alın. İçiniz de ukde kalmasın amma velakin bence esas olan ses sisteminizdir. Ben bk5 ile üniversite de konserde yaptım büyük tesisatlara da bağladım aletin çıkışı on numara ve sistemimiz de iyiydi bu sebeple sound kulağa hoş geliyordu fakat siz alırsınız 3x sisteminiz iyi değildir 3x in bir şaşağısı kalmaz yani iyi ses sistemi + bk5 bence 3x +kötü ses sisteminden evladır. Bir de bir arkadaşa bk5 i götürdüm adam aleti öttürdü biraz da kullanıcı da bitiyor. 3x leri ix300 haline getirenler de camia da malum herhalde yanlış bir şey söylememişimdir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam ben bu konuya doğru bircevap veremeyebilirim fakat bence en iyisini alın bu sebeple 3x alın. İçiniz de ukde kalmasın amma velakin bence esas olan ses sisteminizdir. Ben bk5 ile üniversite de konserde yaptım büyük tesisatlara da bağladım aletin çıkışı on numara ve sistemimiz de iyiydi bu sebeple sound kulağa hoş geliyordu fakat siz alırsınız 3x sisteminiz iyi değildir 3x in bir şaşağısı kalmaz yani iyi ses sistemi + bk5 bence 3x +kötü ses sisteminden evladır. Bir de bir arkadaşa bk5 i götürdüm adam aleti öttürdü biraz da kullanıcı da bitiyor. 3x leri ix300 haline getirenler de camia da malum herhalde yanlış bir şey söylememişimdir.

:D haklısın hem de çok
Kullandığım ses tesisatı güzel soundcraft mixerim, tonylee powerlarım, 2 horn kasa subbasslarım ve 2 adet kulem var kablolarım italyan ve cihazlarıma neutrik harici jak giremez..Rolandı çok severim sound olarak tüm markaları ezer geçer ancak o da adam gibi bi alet çıkarmadı be birader.. :(

tamamiyle bütçeniz ile alakalı , eğer kendinizi zorlamak istemezseniz pa900 ile devam edebilirsiniz ,hafif, 192 ram dual mp3 ,yeni dnc sesler, video interface ve 3x setlerini okuyabilmesidir maximum 1000 tl üzerine ekleyerek pa900 ün sıfırını alabilirsiniz ,
3 x için en az 2500-3500 civarı üstüne ödersiniz veya daha az vererek 2. el alırsınız
ama kişisel görüşümdür ki hangi modeli alırsanız alın sıfırını tercih edin kutusunu ilk siz açın ,kolay kolay sorun çıkarmaz ancak arıza durumunda direkt olarak servis muhatabınız olur, içiniz 2 yıl rahat olur.

saygı ve selamlarımla.

al birini vur ötekilerine hepsi aynı.yeni modelleri bekle one göre seçimini yap.bence şuanki bütün korg marka klavyeler aynı aralarında sadece ram farkı var.

orgun hayırlı olsun abicim.iyi günlerde kullan.bol kazançlar.

orgun hayırlı olsun abicim.iyi günlerde kullan.bol kazançlar.

Sağol Mürhenim sende al şu aletten dursun kenarda..Gel birlikte bi set yapalım alem set görsün..

ilker hangi aleti aldın hayırlı olsun

Pa900 aldım kapalı kutu ahmet çokta memnunum iyiki almışım..İkinci el alsaydım senden alacaktım ama sıfırı nasip oldu.