• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korg PA80'in Kolon Sesi bir anda gitti. Neden acaba?

• Konbuyu başlatan bigali
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 11
  • Görülen : 6K

bigali

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.ilanveriyor.com
Enst.
KORG PA80 - ROLAND G600 - KORG PA60
Merhaba arkadaşlar,
Korg PA80 aletim çalarken (anfiye bağlı değil) bir anda kolonlarından ses gitti.
Kulaklık ve çıkışlardan ses alabiliyorum,
Fakat kendi kolonlarından gelmiyor.
Açıp soketleri kontrol ettim ancak yine olmadı...

Bunun neden olabileceği konusunda bilgisi olan bir arkadaşımız bilgilendirirse sevinirim.

Şimdiden Teşekkürler

Cevap: Korg PA80'in Kolon Sesi bir anda gitti. Neden acaba?

Ses çok açıksa bı ihtimal hoparlörlerde sorun olabilir yada hoparlör çıkışlarına yanmış olabilir servise gitmesi gerek galiba.

Kendiniz asla içini açıp yapmaya çalışmayın. Kesinlikle servise götürün. Elektronik çok tuhaf birşeydir. Kendiniz içini açarsınız. Bilmeden herhangi bir entegreye dokunursunuz. Üzerinizdeki statik elektirikten entegre silinir ya da arızalanır. Daha kötü bir durumla karşılaşabilirsiniz. İçindeki ayarlara bakın. Olmazsa reset atın. Baktınız ki kar etmedi kesinlikle müdahale etmeyin. Servise götürün. En mantıklısı...

iyi forumlar...

Reset atın duzelmezse 200tl para sıkısmıstır arasına dtl ye ;-)

Ses çok açıktı evet...
Çıkışların ve kulaklık çıkışı çalışıyor.
Kendi tamir parasını kendi çıkartır sanırım yada değiştirme vaktim geldi mesajı veriyor alet bana. :)
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim üstadlar.

Global menüsünden kolon seslerini On/Off yaparken hafif bir tıkırtı sesi geliyor kolonlardan.
Acaba ayarlarla ilgilimi. Kendiliğinden ayarlar değişirmi ki; ses bir anda gitsin?

istanbul avcılardayım getirin bakalım tamir yapıyorum açıp kapatıp hala ses gelmiyorsa kolanlara giden ses çıkışları yanmıştır reseten değil format atmayın birde kulaklık çıkışında jak unutmuş olabilirsin hala gelmiyorsa tek şey çıkışlar 05324458731

Yok hocam kulaklık çıkışında veya arka çıkışlarda jak yoktu. Sadece aleti açtım (seslerin hemen hemen hepsi açıktı) bir anda gitti.
Kulaklık, stereo ve monodan ses geliyor. Şimdi 5+1'e bağladım öyle kullanıyorum.

hocam öncelikle geçmiş olsun..

tripath ta2020 çıkış entegreniz yanmış bulunmakta..

yaklaşık 100-120 tl gibi bir masrafı var yaptırmanız için sağlık olsun..

Ana karttaki başka bir entegreden bahestti bu gün bir usta.
İçinde 17 olan bir entegre. Türkiye'de bulamamış o, bende orgu DTL'nin eline bırakmak istemiyorum. Çünkü, çok org gördüm DTL'ye arızalı gidip hurda olarak dönen alet.
Sanırım paraya kıyıp ana kartı değiştiricem. Yada elinde olup uygun bir şeyler yapıp satatn olursa alırım.