• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Korgpa 80 acil yardım flaş kart

• Konbuyu başlatan kall
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 17
  • Görülen : 4K
Cevap: Korgpa 80 acil yardım flaş kart

Kall arkadaşım karttı ancak kartta set yükleyen değiştirebilir kart alırken sete uygun tüm gerekenleri kartta yukluyorlar sana verilen disket teki setten başka set doğru gelmeyebilir bende ilk zamanlarda senin gibi durmadan set değiştirdim ama sunu gördumki karttaki gerekenler başka setlere uymuyor ama örnek cevo set attırdın kartına o zaman tüm cevo setlerini okuyor ilk seti yükledikten sonra diğerlerini disetten bile okuyor aynı cd gibi sen karttaki seti değiştirmek için ya kartlara uyumlu eski bilgisayar bulman lazım yada aldığın yere gönderip istediğin seti yüklemelerini söyleyebilirsin senin anlatımlarına göre senin diskette sorun olmuş galiba disketler cok tez bozulabiliyor

arkadaslar bana acıl flas card manager dosyası gonderebılırmısınız burda ındıreyım gonderırsenız cok memnun kalırım:)

CARDMANAGER kilitli kartı silmeye yarar yanlış bir şey yapmayasın. Onu da bu aşağıdaki formdan indirebilirsin işte link,

Moderatör tarafında düzenlendi:

Karta bekap yükleyecek iseniz önce karta format atıp boş hale getirmelisiniz, kilitli kart ise CARDMANAGER ile silmeli ve sonrasında format atmalısınız. Yeni Backup yükleme işi içinde öncelikle 10 - 12 disketi nasıl hazırlandığını bilmelisiniz şöyleki,

1) ÖNCE BİR KARTA AİT NEKADAR BEKAP VARSA ÇIRILÇIPLAK OLARAK Bilgisayarımızda masaüstüne atıyoruz
2) kartımızın ismini PC den sarı bir klasör açıp belirliyoruz örneğin EmoCewo.CRD yazıyoruz sonra bu klasörü açıyoruz fakat bilgisayarımızda masa üstünü görebilmek için kısmen açıyoruz yani tam ekran açamıyoruz. CARDBK01 dosyasını mausla EmoCewo.CRD dosyasının içine sürüklüyoruz. Sonra CARDBK02 dosyasını gene mausla EmoCewo.CRD dosyasının içine CARDBK01 dosyasının altına sürüklüyoruz bu şekilde sıralamayı bozmadan gerekirse listele yaparaktan sıralamanın doğru olduğunu göreceğimiz gibi tüm bekapları bu klasöre atıyoruz ve dosyayı kapatıyoruz. şimdi kartımız disketlere atılmaya hazır.
3) sıfır ve formatlı ve aynızamanda üzerine 1 den 11 veya 12’ye kadar numara yazdığımız disketlerin ilkini orga takıyoruz. FD den open yapıyoruz ve boş disketimiz açılınca EmoCewo.CRD klasörünü bu distetin içine komple mausla sürüklüyoruz yükleme başlıyor disket çıkınca bir mesaj çıkar lütfen daha büyük bir disket falan takın diye, hemen 2. disketimizi takıyor ve devamı tıklıyoruz, 3. 4. 5…. Derken tümünü böyle disketlere atıyoruz.
artik bu disketleri pa80 org vasitasiyla karta yükleyebiliriz.
*ilk once 1 dolu disketimizi orga takıyoruz
DISK tusuna basiyoruz ve 11. sayfaya (card restore) geliyoruz.
*sonra f2 ye basiyoruz ve sonra soru felan soracak ona da 2 defa enter/yes dedikten sonra yukleme islemine baslayacaktir. (yukleme isleminin ne kadarinin tamamlandigini ekranda % olarak gorebilirsiniz.)
*org birinci disketi karta yükledikten sonra 2. disketi isteyecek, 2. bittikten sonra 3. yu........... boyle son diskete kadar devam edecek. yukleme %100 olduktan yani bittikten sonra

*DISK bolumunde LOAD bolumune gelin. kartin icindeki set (AUTOLOAD.SET) karsiniza cikacak eger karsiniza cikmazsa f1 tusuna basin(FD,CRD olarak degisecek) ki kartin icindeki seti gorebilin.

*once f2 ye sonra 2 defa enter/yes tusuna basin ve set yuklendikten sonra kart artik cevo nun yeni karti olmustur hayirli olsun
karti degistirdimiz icin eski kullandiniz set saglikli calismaz, garip sesler cikarir. onun icin cevonun yapmis oldugu yada cevo karta uyumlu bir set yuklemeniz gerekiyor simdi.

yine DISK bolumunde LOAD bolumune gelin. cevo karta uyumlu setin bulundugu disketi orga takin f1 tusunu kullanarak orgun disketi(FD) okumasini saglayin.disketin icindeki seti goreceksiniz. once f2 ye sonra 2 defa enter/yes tusuna basin.
yukleme tamamlandiktan sonra orgunuz tamamen kimlik degistirdimistir yeni kimligi CEVO

KART SİLME…

BP80a sistem dosyasını (kart silme programı) disketimize yüklüyoruz.. orgumuz kapalıyken,kart. ımızı ve disketimizi takıyoruz. Ve orgumuzu açıyoruz. Enter yazısı çıkınca enter yapıyoruz ..CARD MANEGER SAYFASI AÇILACAK alttaki (ERASE CARD) işaretleyip enter yapıyoruz . yaklaşık 3 dakika sonra O.K. çıkacak. İşlem kartımız silinmiştir disketimizi çıkarıp orgumuzu kapatıp açıyoruz

FULL FORMAT
Öncelikle 5 tane disketi şöyle hazırlaman gerek, 5 tane sıfır yani temiz disketi numaralandır 1, 2, 3... gibi internetten indirdiğin 5 disteklik bilgiyi çırılçırlak vede klasörsüz bir şekilde bilgisayarında masa üstüne at. ilk disketi bilgisayara tak ve 1 nolu os disket bilgisinin üzerine mausla çift tıkla çıkan soruya da yes de ve o anda hem disketin formatlanır hemde yükleme gerçekleşir. 5 Disketi bu şekilde hazırla. 1 tane disketi de formatla ve orga tak sonra gene böyle çırılçıplam olması koşuluyla masa üstüne atmış olduğun 3.05 veya 3.03 disketini orga tak ve normal kopyalamak suretiyle o disketi de hazırla. (bunu kopyala yapıştır yapman gerek)
Orgunu kapat ve kapalıyken işletim disketi olan 3.05 veya 3.06 disketini tak ve orgunu aç bir mesaj çıkacaktır sen orgun solalt kısmındaki fade int/aut tuşuha hızlı hızlı 3 - 4 kez bas Wayt... diye birşey çıkınca dur bekle birşeyler yüklenecektir orgun tam açıldıktan sonra gene bir kapat ve aç sonra ilk os disketini tak ve disk ulilites ten restore data ya gir ve ordan yükleme işlemini başlat org senden sırasıyla 2., 3., 4. ve 5. disketi isteyecektir onları sırasıyla takıp enter'e bas işlem bittikten sonra daha evvelce almış olduğun ALL dosyasını içeren disketin olacaktı onuda yükledinmi işlemin tamamdır şayet o yoksa normal kartına ait olan setin tamamını yükle ve diğer pad ayarlarını falan yeniden yap tamamdır.

KİLİTLİ KARTA BEKAP ATMAK
kilitli karta nasıl backup atılacağını anlatayım. klavyemizi açıyoruz kartımızı yerleştiriyoruz ve backup disketimizi disk yuvasına yerleştirdikten sonra, 11. sayfadaki cart restore sayfasına geliyoruz kartı çıkarıp takıyoruz ve f2 butonuna basıyoruz,sonrada pa80 sizden hangi disketi isterse onu takıp yüklüyoruz. denenmiştir %100 gerçektir

Arkadaşlar bende giresunda alet tamiri kart yapimi gibi işlerle ugrasiyorum bazen kartlar tam yuklenemedigi için alet tam okumuyor ayni sekil disketlerdede geçerli komple yeniden ve sağlam diskete yükleme yaparsaniz sorun çözülür ayrıca kart yaptırmak isteyen arkadaşlar bu numaradan bana ulaşa bilirsiniz. 50tl. 0544 3976635